Ніколи не робіть ці 8 речей на кухні, якщо хочете зберегти собі життя

Лайфхаки
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Кухня — це не лише місце збору всієї родини, центр ухвалення стратегічних рішень та створення кулінарних шедеврів, а й зона підвищеного ризику у всьому будинку. Тут зберігається безліч гострих предметів, різних девайсів, спецій, які можуть завдати шкоди здоров'ю.

Це може статися, якщо не виконувати елементарні правила безпеки та кухонного етикету. Досвідчені шеф-кухарі виконують ці правила вже на автоматі і ми вам також рекомендуємо не забувати про них.

Чого не можна робити на кухні, щоб залишатися в безпеці

Related video
  1. Не ловіть ніж, який падає зі стола. Це може спрацювати рефлекторно. Ви зачіпаєте ліктем ніж, що лежить на краю столу, він починає летіти вниз і перша ваша думка — його треба спіймати. Але краще нехай він упаде, ніж розріже вам долоню. Просто зробіть крок назад.

Правила безпеки на кухні
  1. Не ставте гарячу скляну ємність на холодну поверхню. Найнешкідливіше, що може статися — вона трісне. А може й розлетітися на шматочки. Краще почекайте, перш ніж переставляти страву.

  2. Не кладіть ножі у раковину з мильною водою. Часто під час готування ми можемо закинути використаний ніж у раковину, наповнену мильною водою. Але досвідчені шеф-кухарі просять так ніколи не робити. Інакше ви чи хтось із ваших колег, друзів, рідних може порізатися, не помітивши ножа через піну.

  3. Ніколи не працюйте на дошці без мокрого рушника під низом. Це вбереже вас від раптового ковзання дошки, коли ви оброблятимете м'ясо і убезпечить вас від порізів.

Правила безпеки на кухні при роботі з ножем
  1. Ніколи не забувайте мити руки після нарізання чилі. Ваші очі будуть вам вдячні.

  2. Ніколи не змішуйте воду та гарячу олію. Це може призвести до небезпечної реакції і ви можете серйозно обпектися.

  3. Ніколи не торкайтеся гарячої поверхні вологою кухонною рукавичкою. Через мокру тканину тепло передається набагато швидше ніж через суху.

Кулінарні лайфхаки
  1. Ніколи не відкривайте дверцята духовки, якщо всередині почалася пожежа. Відкриваючи її, ви підживите вогонь, надаючи йому кисень, що тільки посилить ситуацію. Натомість вимкніть духовку і дайте вогню згаснути. Якщо він не згасає, то дзвоніть пожежникам.

Вам також може бути цікаво дізнатися, навіщо ставити соду у духовку .