Пухнасті сталкери: чому улюбленці всюди слідують за своїми господарями
Іноді тварини поводяться досить дивно. Наприклад, кіт може раптово напасти, коли ви його гладите, або ж без явних причин почати ходити за вами хвостиком по квартирі. До речі, так само роблять ще й собаки. Що слугує причинами такої поведінки улюбленців - розповідаємо у цій статті на HOCHU.ua.
Власники котів та собак знають, що навряд чи їм коли-небудь вдасться усамітнитися в ванній кімнаті чи туалеті. Причина у тому, що пухнастики мають звичку всюди слідувати за своїми господарями. І якщо раптом ті вирішили зачинити двері до того, як улюбленець зайшов слідом, можуть почати гучно вимагати їх відчинити.
Але чому улюбленцям так важливо знаходитись там, де й господар? Ось найчастіші причини їхньої такої цікавої поведінки.
-
Собаки, як і їхні предки вовки, завжди й скрізь слідують за зграєю. Навіть якщо в даній ситуації вся “зграя” і її вожак є однією і тією ж особою - господарем, який дбає про собаку. Тобто для песика роль вашої тіні - щось інстинктивне.
-
Також собаки можуть вважати себе вашим бодигардом, тому й намагаються бути з вами поруч - щоб відразу кинутися на ваш захист.
-
Коти хоч і норовливі створіння, які люблять побути наодинці, та навіть їм для комфортного та щасливого життя потрібна людина. Тому, якщо вони нудьгують або відчувають брак уваги, можуть почати ходити за господарем буквально по п'ятах.
-
Інша причина котячого переслідування криється в тому, що тварина вважає ваш дім своїм. А тому для неї є нестерпною думка, що за зачиненими дверима відбувається щось цікаве і це намагаються від неї приховати. Тож пухнастик зробить усе можливе й неможливе, щоб потрапити в зачинену кімнату.
-
Якщо улюбленець потрапив до вашого дому геть маленьким, то може сприймати вас як одного зі своїх батьків. Через це він може слідувати за вами хвостиком, куди б ви не йшли.
-
Не варто забувати й про звичайну цікавість. Допоки тварина достеменно не знає, чим ви там займаєтесь, вона буде палко бажати потрапити за зачинені двері. Та варто вам їх відчинити, і тим самим задовольнити цікавість пухнастика, він може одразу ж розвернутися і піти займатися своїми справами.
До речі, раніше ми ділилися порадами ветеринарів на випадок, якщо ви вирішили змінити корм. Прочитайте цю статтю, щоб знати, як зробити це з мінімальним стресом для тварини.
Фото: freepik.com