Як прогнати слимаків з саду й городу: копійчаний метод прожене їх назавжди

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми писали про те, що ще можна встигнути посадити у травні . Та це буде марно, якщо урожай з’їдять до вас. Розповідаємо, як раз і назавжди позбутися від слимаків на городі.

Слимаки - це черевоногі молюски і равлики без раковини. Вони небажані гості на будь-якій ділянці. Особливо багато їх стає під час затяжних дощів. Вони їдять листя, квітами, овочі та ягоди, а також залишають після себе неприємні сліди з слизу. Ukr.Media інформує про найкращі способи боротьби з ними.

Як боротися зі слимаками механічними способами

Related video

Це прості способи, що дають хороший результат. Особливо актуальні, якщо не хочеться кропити рослини токсичною хімією.

Ручний збір

Особливо ефективний, якщо робити це зранку. Їх улюблені місця - у вологих затемнених куточках, на металевих або дерев'яних поверхнях.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Зранку вони обліплюють нижні частини ганків, шланги і крани для поливу, сталеві лійки або відра. Зібраних молюсків знищують.

Приманки і саморобні пастки

Щоб прискорити ручний збір, можна ставити пастки і розкладати приманки. Зокрема, слимакам подобається запах пива - його наливають в пластикові пляшки зі зрізаною шийкою і прикопують їх в землі, залишаючи зрізи вільними. Слимаки залізуть всередину, але вибратися не зможуть.

Добре працює приманка з кукурудзою - крупу або борошно засипають в банку і вкопують її в землю, або укладають на бік. Також гарно працюють скоринки цитрусових і кавунів.

Захисний бар'єр

Проста методика, з якою равлики і не проникнуть на територію. Вона полягає у облаштуванні захисної смуги. Для її виготовлення обирають шорсткі або гострі матеріали, по яких молюскам незручно повзати: товчені раковини, крупний пісок, подрібнена горіхова шкаралупа, гашене вапно або деревна зола. Також допомагають висушена кавова гуща, гірчичний порошок і суперфосфат. Найкраще робити не одну смугу, а дві-три. Між ними має бути відстань у 150-200 мм.

Досвідчені городники відзначають, що часто допомагає мідь і будь-які матеріали, що її містять - на черевці слимака відбувається хімічна реакція, що руйнує слиз, і вони не пролізуть.

Які народні способи використовувати

Таких методів безліч. Наводимо найефективніші з них.

Опудрювання посадок

Це роблять гашеним вапном або суперфосфатом. Їх беруть по 30 г на квадратний метр. Також працюють суміші вапна з тютюновим пилом або тютюном і деревною золою. Речовини змішуються в однакових пропорціях. 40 г суміші можна опудрити 1 кв. метр. Найкраще оброблювати у вечірній або нічний час.

Пекучий перець

Порошок сушеного гострого перцю (500 г) перемішують з 10 л холодної води. Настій слід залишити на дві доби, потім - прокип’ятити і знову дві доби не чіпати. Виходить концентрат. На відро з водою слід взяти 0,5 склянки мила і 0,5 л відвару. Цим розчином обприскують посадки.

Калійна сіль

Отрута для равликів. Кілограм порошку розчиняють в 10 л води і вже отриманим розчином обробляють посадки. Це роблять два-три рази за добу.

Настоянка гірчиці

Дві столові ложки гірчичного порошку слід розчинити в склянці води. Годину засіб настоюється. Його розводять з половиною відра води. Цим розчином обробляють ґрунт і культурні рослини. Аналогічно діє аптечна зеленка - один флакон на відро.

Сажа і березовий дьоготь

Сажею посипають посадки, доріжки і міжряддя. Запах дьогтю відлякує равликів - ним просочують ганчір'я, смужки тканини. Їх укладають під кущиками або обв'язують ними стебла.

Хімічні препарати

Якщо попередні способи не діють, приходить час важкої артилерії. Молюски чутливі до метальдегіду - саме на його основі розроблені кілька препаратів. Це, зокрема, порошок або гранули "Гроза". Застосовуйте його відповідно до інструкції. Він небезпечний для домашньої птиці або тварин.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Якщо ж слимаки "атакують" підвали та квартири на перших поверхах багатоквартирних будинків, потрібен інший засіб. Є безпечний для людини і для тварин засіб "Улицид". Його треба також використовувати за інструкцією.

Слимаки - не єдині шкідники на городі. Якщо вас діймають миші - є кілька способів, як від них позбутися.