Без навали небажаних гостей: профілактика слимаків на городі

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Слимаки - це черевоногі молюски та равлики, що втратили раковину. В дощову погоду вони можуть становити серйозну загрозу посадкам. Тут ми писали про те, як побороти навалу молюсків, якщо вони вже націлились на ваші рослини.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Разом з Ukr.media ділимось інформацією про те, як запобігти їх появі. Боротися з цими шкідниками непросто. Вони добре пристосовуються і швидко розмножуються. Але правильна профілактика зменшить їх шанси на поширення.

Related video

Її заходи спрямовані на те, щоб перешкодити слимакам вільно пересуватися по ділянці. Також мудро буде знизити вологість, що її слимаки дуже люблять, а також зменшити кількість їх природних притулків.

Ефективні профілактичні методи

Обов'язково перекопувати землю навесні та восени. На зиму черевоногі закопуються в землю. Перекопуючи грунт, ми позбавляємо їх укриття, внаслідок чого вони гинуть.

Варто регулярно прополювати грядки, викошувати міжряддя та території, розташовані поруч. Слимаки перечікують спеку в густій траві.

З ділянки слід забрати сміттєві купи, дошки, торішнє листя тощо. Це все їхні "хатки" для перечікування спеки й холоду.

Мульчування посадок. Равлики люблять пересуватися по гладкій поверхні. Шорсткості заважають їм. Мульчувати можна тирсою, хвоєю, подрібненою яєчною шкаралупою, великим піском, а також висушеною кропивою. Всі ці предмети значно ускладнять пересування шкідників. Періодично мульчу слід ворушити та перевертати, інакше під нею буде накопичуватись волога.

Якщо висадити розсаду рано, вона встигне зміцнитися до того, як слимаки масово вийдуть на поверхню. Особливо це актуально для капусти.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Не можна допускати загущення культур, адже рослини, що розрослися, дадуть тінь, а в ній буде зберігатися волога. Якщо виконувати всі заходи вчасно і регулярно, можна уникнути навали шкідників. Також ми розповідали про найкраще самородне підживлення для огірків та помідорів.