Зробіть це в саду у червні - і урожай фруктів буде рекордним

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

У рік плодоношення фруктових дерев всього 3-7% квіток перетворюються на плоди. Решта обсипаються. Тому, щоб отримати якісний урожай, зав'язі необхідно проріджувати. Також ми розповідали як позбутись слимаків на городі та в саду.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Зривати зайві зав’язі необхідно, якщо бажаєте отримати щедрий урожай. Про це пишуть “На ПЕНСІЇ”.

Related video

Річ у тім, що надмірна кількість плодових утворень, бруньок, квіток і зав’язей - це не дуже добре, адже призводить до дисбалансу між площею листової поверхні та кількістю плодів в кроні. Якщо врожай малий, то плоди швидко ростуть та дозрівають передчасно. Але такі плоди мають пухку м’якоть і погано зберігаються. Якщо ж урожай помірний, то й плоди родять в міру великі.

Суха маса зав’язі, що обсипається, сягає половини маси всього врожаю. Через це не лише різко погіршується якість фруктів, а ще й дерево не закладає квіткових бруньок для наступного року.

Проріджування квіток і зав’язей

Головним чином, проріджують зав’язі на персиках і сливах. Саме ці дерева утворюють рясну зав’язь. Хоча іноді прорідити треба і яблуні з грушами, особливо слаборослі. Це роблять після масового природного опадання в червні.

Останнє має фізіологічну основу - спершу опадають пошкоджені квітки та незапліднені зав’язі, а потім – запліднені (через нестачу поживних речовин). Що ж до плодів, що залишилися на дереві, то після опадання і ручного проріджування вони ростуть набагато швидше і мають кращий смак.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Вручну зайві зав’язі видаляють, залишаючи не менше 30 листків на один плід. Також ми розповідали, чим обробити картоплю одразу після сходів.