Більшість врожаю доведеться викинути: страшні помилки при зберіганні капусти на зиму
Ми розповідали, як збирати та зберігати буряк та моркву. Тепер ділимось поширеними помилками, які городники допускають при зберіганні капусти.
Для тривалого зберігання підходять пізні сорти капусти. Але часом городники роблять помилки у зберіганні, через які капуста псується. Про них розповіли на порталі “Школа Життя”.
Несвоєчасне прибирання врожаю
Якщо капусту зібрати занадто рано, головки зів’януть, якщо занадто пізно – потріскаються. Якщо затягнути до заморозків, то качани будуть зберігатися ще менше, ніж середньостиглі сорти.
Оптимальною для збору вважається температура від 5 до 0 ° С. Зрізані при такій температурі головки краще зберігаються. Також не можна збирати капусту під час дощів.
Короткий корінь і “зачистка” листя
Збираючи врожай, городники зазвичай озброюються великим гострим ножем, або лопатою зрубують качани. Але найкраще зберігаються головки, викопані з коренем - так капуста займатиме багато місця, але буде лежати до весни.
Якщо вже ви обрізаєте корінь, залиште хоча б кілька сантиметрів. Також у капусти варто лишати хоча б 2 зовнішні грубі листи.
“Невідповідні” головки
Деякі городники намагаються закласти на зберігання якомога більше капусти. Це помилка - довго лежатимуть лише цілі, тугі головки такого розміру, який характерний для певного сорту.
Замалі чи завеликі головки довго не лежатимуть. Це ж стосується пухких, тріснутих головок, що мають ознаки хвороб або діяльності шкідників.
Неправильні умови зберігання
Капуста погано лежатиме у жилих кімнатах, на балконі чи тамбурі. Також скорочують терміни зберігання невідповідні умови у льоху чи підвалі.
Під час зберігання через одну зіпсовану головку може пропасти вся капуста. Також ми розповідали, як треба зберігати капусту.