Немає льоху - не біда! 4 способи зберегти моркву у квартирі так, щоб вона не згнила і не всохлася

Сад і город
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Для дбайливих господарів важливо, не лише вчасно зібрати врожай, а й потурбуватися про його правильне зберігання. І мати можливість насолоджуватись плодами своєї праці протягом цілої зими.

Зберегти моркву придатною до вживання - справа не з простих. Адже при неналежних умовах вона швидко в'яне, впріває та піддається ураженню грибками і бактеріями. Порадами щодо збору і правильного зберігання, поділиться agrocity.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Щоб морква добре збереглася її потрібно вчасно зібрати. Готовність коренеплодів визначають так: якщо нижні листки пожовтіли - можна збирати. Не поливайте перед викопуванням для збереження соковитості. Просушіть на відкритому повітрі 2-3 години, зріжте бадилля. Далі потрібно очистити від землі і перевірити на наявність шкідників, хвороб і пошкоджень. Розсортуйте і підготуйте місце на балконі чи лоджії.

Способи зберігання:

  1. Соснова тирса - чудове середовище для зберігання коренеплодів протягом довгого часу. Тирса не дає моркві прорости та пов'янути. Укладати потрібно шарами. Шар тирси, далі шар моркви і так - до заповнення ящика.

  2. Мох  сфагнум добре утримує потрібну кількість вуглекислоти і стримує розвиток гнилі на моркві. Сухі коренеплоди на день залишають в прохолодному місці. Далі складають у ящики або коробки рядами, змінюючи  по черзі овочі та мох. Але якщо очікується сильний мороз моркву варто занести до приміщення.

  3. В холодильнику морква пролежить до 2 місяців. Неочищену моркву складають по 4-6 штук і загортають у декілька шарів паперу або газети. З часом, якщо папір мокріє - перепаковують. Або кожну очищену морквину загортають у харчову плівку. Також, моркву можна нарізати або натерти на терці, скласти у пакети чи контейнери і заморозити.

  4. Зберігання у цибулевому лушпинні  працює, так само як і хвойна тирса. Фітонциди цибулі не дають овочам передчасно згнити. Моркву і лушпиння необхідно розкладати в ящики шарами, до повного наповнення.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Термін зберігання моркви

Він залежить від того, яким методом ви користуєтеся. Середні терміни зберігання:

  • 1 рік — в глиняній оболонці, в тирсі, цибулинні та піску;

  • 5-8 місяців — в накритих ящиках або насипом з піском;

  • 2-4 місяці — в пакеті або мішку в підвалі або льосі;

  • 1-2 місяці — в холодильнику або на лоджії у квартирі.

Щоб смакувати овочами вирощеними своїми руками, варто не припускатися помилок при їх зберіганні. Це стосується не лише моркви, а й інших овочів, зокрема капусти. Адже не всі сорти підходять для довгого зберігання.