Прикмети на Яблучний Спас і все про свято: що святити, чи можна працювати і що не можна робити на Преображення Господнє

Усі свята
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Яблучний Спас 2023 і Преображення Господнє в церковному календарі відзначені червоним 19 серпня, а це означає, що для православних християн цей день має подвійне значення. У цій статті звернемо увагу на важливі прикмети на Яблучний Спас, розповімо, чи можна працювати і що не можна робити у свято Преображення Господнього, а також торкнемося теми церкви і що святять на Яблучний Спас 19 серпня.

Другий Спас завжди знаменується в народі переходом до осені. У повітрі відчувається прохолода, легкий серпанок і аромат яблук. За прикметами на Яблучний Спас 19 серпня багато в чому судять, якою буде осінь і зима, а також урожай. Тому спочатку розберемо народні прикмети на Яблучний Спас 2023.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Яблучний Спас: прикмети, на які варто звернути увагу 19 серпня

Прикмети на Яблучний Спас і все про свято: що святити, чи можна працювати і що не можна робити на Преображення Господнє - фото №1

На 19-го серпня припадає відразу два великих свята. Це Другий Спас, іменований Яблучним, і Преображення Господнє 2023. Найменування першого свята сходить до Спасителя (Спаса) роду людського Ісуса Христа. Існує велика кількість прикмет, а також звичаїв, виконання яких вірянам обіцяють різні блага. Тому прикмети Яблучного спаса тісно переплетені з прикметами Преображення Господнього.

Прикмети на Яблучний Спас, які прийшли до нас від пращурів, свідчать про те, що насамперед це було свято подяки за дари природи. Популярна народна прикмета говорить, що до Яблучного Спаса має бути повністю прибраний увесь урожай зернових, оскільки після 19-го серпня будь-який дощ занапастить увесь урожай. Також існував звичай ділитися яблучним урожаєм із сім'єю та зі знедоленими. А ще раніше носили яблука на могили померлих. Це вважалося доброю прикметою.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Наступні прикмети на Яблучний Спас відомі багатьом із дитинства:

  • Який Яблучний Спас - таким і січень буде;

  • Погода на сьогодні, 19 серпня, в день святкування Яблучного Спаса 2023, визначить, за прикметами, яким буде свято Покрови;

  • Сухий день - восени теж буде мало опадів. Ясна погода - зима буде холодною;

  • Якщо не їсти яблук до Яблучного Спаса, 19 серпня, а потім у свято скуштувати яблуко з медом і загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.

Прикмети на Яблучний Спас і все про свято: що святити, чи можна працювати і що не можна робити на Преображення Господнє - фото №2

Що святять на Яблучний Спас 19 серпня

За традицією, день свята Яблучний Спас у православних християн починається рано вранці в церкві. Тому розповідаємо заздалегідь про те, що потрібно святити на Яблучний Спас. 19 серпня 2023 року, у день святкування Преображення господнього і Другого, Яблучного Спаса для освячення до церкви приносять:

  • яблука

  • виноград

  • сливи

  • груші

  • та інші фрукти

Плоди символізують подяку Богу за всі дари і посвячення всього світу. Такий вибір продуктів, які потрібно святити на Яблучний Спас (Преображення Господнє), пов'язаний також з Успенським Постом, якого дотримуються християни наразі - триває він до 28 серпня.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо знати: що можна, а що заборонено робити на Яблучний Спас

На другий Спас (Яблучний) і Преображення Господнє заборонено виконувати будь-які роботи, окрім приготування їжі та збирання врожаю: не можна шити, в'язати, займатися прибиранням і будівельними роботами. З огляду на те, що зараз триває Успенський Піст, не можна також розважатися, їсти м'ясо, яйця, жирну їжу, і все, що викликає залежність. Також існує повір'я, що в день Яблучного Спаса не можна вбивати комах - вважається, якщо 19 серпня муха сіла на руку двічі - увесь рік вас буде супроводжувати удача. Не відганяйте комаху, дочекайтеся, поки сама полетить.

Але у багатьох виникає очевидне запитання, пов'язане з назвою Яблучного Спаса, і чи можна до 19 серпня їсти яблука. Якщо розібратися в тому, як до яблук до Преображення ставилися раніше, дізнаємося, що яблучка до Яблучного Спаса за народними традиціями їсти суворо заборонялося. До того ж їсти до Спаса не можна було не тільки яблука, а й взагалі будь-що, крім огірків. А вже після Яблучного Спаса можна сміливо ласувати стиглими фруктами й овочами нового врожаю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Окремо розповідаємо про те, чи можна працювати на Яблучний Спас - ні, 19 серпня в день другого святкування Спаса і Преображення Господнього, заборонено виконувати будь-які роботи.

Сподіваємося, вам стала в пригоді ця стаття і ви дізналися про прикмети Яблучного Спаса, що заборонено робити і що святять у церкві на Яблучний Спас, тісно переплетеного з Преображенням Господнім. Вашій увазі пропонуємо також рецепти страв , які можна приготувати на Яблучний Спас. Гарного вам свята!