4 кроки до натхнення: як повернути мотивацію в умовах війни — поради психолога
Страшні новини, безперервні повітряні тривоги і усвідомлення того, що в країні — війна, — збивають бажання працювати, творити і вчитися. Як знайти мотивацію і жити далі в цей складний період, розповіли експерти телеграм-каналу “Психологічна підтримка”.
Під час курсу з психології про горе та втрату оксфордський професор Кріс Сіврайт поділився методикою, яка допомагає повернути мотивацію в складний життєвий період. Це — невеличкі завдання, які потрібно виконувати щоразу, коли відчуваєте кризу та сум.
Крок №1
Дайте собі відповідь на запитання: для чого вам потрібна мотивація саме зараз — що ви не можете без неї зробити?
Крок №2
Заплющте очі та пригадайте, коли востаннє ви відчували прилив сил і натхнення, які мотивували вас, і ви міняли своє життя в кращу сторону. Поверніться до цього спогаду. Що ви бачите навколо? Про що ви говорили? Які у вас думки? Які емоції ви відчуваєте?
Крок №3
Уявіть: які почуття ви би описали, якщо б мали усю ту впевненість, енергію, рішучість, гарний настрій та мотивацію, якої зараз бракує?
Крок №4
Будучи своєю пам'яттю у спогаді, зробіть у ньому ще яскравіші кольори, ще гічніші звуки, ще сильніші почуття. Поки ви відчуваєте ту сильну енергію, стисніть великий і середній пальці на вашій лівій руці разом. Далі щоразу, коли ви будете стискати ці пальці, мозок відтворюватиме ваш зафіксований емоційний стан.
— зазначають експерти.
Після виконання цієї вправи ви відчуєте новий імпульс та поступове повернення мотивації і натхнення. У цей момент зверніть увагу навколо: що ви бачите, яке воно, як ви відчуваєте простір та в чому є імпульси творити далі, змінюючи своє життя.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як за допомогою тесту визначити свій психологічний вік.