Перші змагання із Гераклом та оголені атлети — цікаві факти до Всесвітнього дня бігу

Важливо знати
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редактор стрічки новин

У першу середу літа прихильники спорту і здорового способу життя відзначають Всесвітній день бігу. В 2023 році свято випало на 7 червня. Спочатку воно стосувалося лише легкоатлетів США, але дуже скоро почало набувати популярності в інших країнах та серед усіх людей, які люблять бігати. Офіційний статус свята було визначено у 2016 році, коли на міжнародний захід, який стосувався бігу, приїхали тисячі любителів цього виду спорту із 180 країни.

Біг — це проста і доступна фізична вправа, під час якої працюють усі основні групи м’язів, пише cikavo-znaty.com .

  • У часи до нашої ери перші Олімпійські ігри були виключно з бігу. Найперші такі змагання були організовані Гераклом у 1210 до н. е. Уже з 776 року до н. е. завдяки першим записам стало відомо, що дистанція одного із забігів становила 192 м.

  • У 724 до н. е. додалися змагання на дві стадії. Через 4 роки було додано біг на 7 стадій, і в приклад переможцю атлети стали змагатися оголеними. Тоді вважалося, що голе атлетичне тіло чоловіка — це величність культури.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Вчені рекомендують бігати ввечері, аби не робити стрес для організму. Займатися бігом потрібно на голодний шлунок. Якщо він не буде повністю порожнім, то під час короткої пробіжки виникатиме гострий біль у боці.

  • Найшвидшим у світі спортсменом з бігу є Ноа Нген. У 1999 році він поставив світовий рекорд, пробігши 1 км за 2 хвилини 11 секунд.

  • Різні роботодавці турбуються про своїх працівників по-своєму. Наприклад, одна із компаній Америки  зобов'язала своїх робочих бігати упродовж 30 хвилин під час перерви. Як виявилося, така ініціатива позитивно вплинула на робочий процес: кількість виготовленої продукції збільшилась.

  • Перше місце по швидкості бігу з тварин займає гепард. Друге — заєць.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Жінки також вирішили виділитися та придумали "Марафон на підборах". В результаті, було зафіксовано світовий рекорд: 80 метрів на підборах за 1 хвилину і 4 секунди. Аби взуття не спадало і не травмувало ноги, спортсменки прив’язували його бинтами або скотчем.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як кава впливає на організм людини. Експерт Оксана Скиталінська розповіла, чи дійсно цей напій може попередити рак.

Головне фото: Freepik.