Зменште яскравість на телефоні - і ваші очі це оцінять: чому не варто виставляти максимум?

Гаджети та авто
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Зазвичай, перше, до чого тягнеться рука після пробудження - це мобільний телефон. І від нього ж ми часто не можемо відірватися перед сном… Що вже говорити про цілий день, коли смартфон, якщо не в руках, то в задній кишені- завжди напохваті! Але мова не про погану звичку, а про важливість зберегти свій зір.

Мобільні телефони розвивають короткозорість, особливо це стосується дітей та підлітків. На цьому наголошує лікар-офтальмолог Наталія Грижак. Одне із правил, які допомагають уникнути проблем з зором, звучить  так:

Наталія Грижак
Related video

Наталія Грижак

Практикуючий лікар-офтальмолог

Налаштуйте смартфон під себе: зменшуйте яскравість, збільшуйте шрифт, значки додатків, теми тощо. Оку легше працювати з контрастним фоном і великим шрифтом з помірною яскравістю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чому не варто ставити екран на максимальну яскравість розповідає і  santeplusmag. Щоправда - з практичної точки зору. Так, більшість сучасних мобільних мають функцію автоматичного налаштування яскравості, яка відповідає за збільшення або зменшення яскравості, в залежності від освітлення. Багато користувачів вимикають її взагалі та виставляють яскравість на максимальну, адже так їм начебто краще видно. Втім, користувачі ніяк не пов'язують це з тим, що від цього очі починають швидко втомлюватися.

Окрім того, якщо екран працює на максимальній яскравості, батарея телефону набагато швидше розряджається. В середньому вам доведеться заряджати свій гаджет кожні 5-6 годин.

Найкраща яскравість у темній кімнаті або в приміщенні повинна становити близько 30%, а от при сонячному світлі - це вже 50-60%. На вулиці рекомендується використовувати режим адаптивної яскравості екрана.

Щоб зменшити навантаження на очі, радить лікарка, не забувайте про дистанцію (краще дивитися відео на великому екрані телевізора, сидячи на відстані 1 м, ніж спостерігати за рухливими об’єктами з відстані 15 см), намагайтеся не “залипати” в телефоні надовго, особливо у транспорті, працюйте з великим шрифтом і помірною яскравістю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Проте, якщо ваш телефон працює з функцією автоматичної яскравості, а заряд телефону швидко падає, то причина може бути у чомусь іншому. Наприклад, у перевантаженому робочому столі чи інших незначних, на перший погляд, нюансах.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.