Ви могли про це не знати: що буде, якщо заварити чай у холодній воді
Всі люблять чай. Його п’ють зранку, в обід, ввечері, з перекусами, ароматною випічкою і просто так. Традиційно чайне листя заварюють в гарячій воді. Та що, якщо ні?
Зазвичай чай заварюють водою температури від 60 градусів. Але це не обов’язково. Розбираємось у технології заварювання разом з Ukr.Media.
Який сенс у холодному заварюванні?
У складі чаю є вітаміни різних груп, калій, магній, фосфор тощо. Але при термічній обробці частина корисних речовин зникає. Але вони зберігаються, якщо застосовувати холодний метод заварювання.
Чай, заварений у холодній воді, на смак значно відрізняється від завареного в окропі. За правильної технології заварювання смак напою стане соковитим і яскравим. Але досягти цього можна лише чітко витримавши технологію приготування.
Технологія заварювання чаю у холодній воді
Підготуємо воду. Вона має бути чистою та смачною, але не кип’яченою - така вода негативно вплине на смак напою. Для заварювання використовуємо звичайний чайник.
На дно кладемо кілька ложок чаю. Заливаємо водою і ставимо у холодильник на кілька годин.
Термін заварювання залежить від обраного сорту чаю. Якщо розглядати чорний або зелений чай, він заварюватиметься близько 4 годин. Пуер, улун та інші чаї складної ферментації будуть віддавати настою смак близько 6 годин.
Смак такого чаю буде легшим і яскравішим ніж той, до якого ми звикли. Також ми розповідали, як замісити найкраще тісто на пельмені та вареники.