Як підготувати дитину до школи: чекліст для батьків

Діти
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редактор стрічки новин

Експерти склали 14 дієвих порад, які допоможуть підготувати вашу дитину до школи. Отож, починайте вже! Раніше ми писали, як цікаво проводити літнє дозвілля, а тепер розкажемо, як попередити стрес 1 вересня і подальшого навчання за партами або он-лайн.

Щоб дитина не стресувала, коли чує про школу, а мала бажання туди іти, потрібно її правильно зацікавити, пише osvitoria.media. Аби допомогти в цьому питанні усім батькам України, освітяни разом із фіналістом премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 Андрієм Олійником розробили практичні поради, що сприяють натхненному і радісному навчанню школярів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Порада 1. Імідж школи

Перше важливе завдання батьків — зняти страх дитини перед школою. Отож, потрібно створити позитивний імідж школи. Дитина буде хотіти вчитися і чекатиме 1 вересня, якщо розумітиме, що в школі цікаво, весело, будуть нові друзі та дуже хороша вчителька.

Як підготувати дитину до школи: чекліст для батьків - фото №1

Порада 2. Хто такий учитель

Дитина має розуміти, що вчитель — це наставник, який допомагає, пояснює і розповідає цікаві пізнавальні речі. Вчителя потрібно поважати, а не боятися.

Порада 3. Гра в школу

Пограйте з дитиною в школу, де ви — вчитель. Придумайте діалоги, в яких навчите дитину вітатися, представляти себе і знайомитися з друзями.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Порада 4. Розпорядок дня

Привчайте дитину до режиму і створіть розпорядок дня. Так буде легше орієнтуватися, що робити після школи, коли гуртки, а коли — час дозвілля.

Як підготувати дитину до школи: чекліст для батьків - фото №2

Порада 5. Спілкування

Якомога частіше спілкуйтеся з дитиною про школу. Це допоможе зняти напруження і зробить гарну уяву про це місце.

Порада 6. Про себе

Навчіть дитину знати не тільки пори року чи назви квітів, а обов'язково — власне ім’я та прізвище, імена батьків, домашню адреса, місто, країну, дату свого народження.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Порада 7. Правила

Дитина повинна знати, що в школі є правила, і кожен повинен сумлінно їх дотримуватися. Не муштруйте дитину, щоб вона боялася заборон, але поясніть, що хороша поведінка завжди отримає похвалу з боку вчителя.

Як підготувати дитину до школи: чекліст для батьків - фото №3

Порада 8. Базові навички дитини

У 1 класі дитина повинна вміти зав’язувати шнурки, застібати/розстібати пасок, штани чи спідницю, переодягатися в спортивну форму тощо. Привчіть охайно складати свої речі, і нічого не розкидати по класу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Порада 9. Самообслуговування

У 1 класі дитина повинна вміти самостійно іти в туалет і обслуговувати себе там.

Порада 10. Власні речі

Навчіть дитину розпізнавати власні шкільні речі. Вона повинна вміти збирати свій рюкзак після уроків, не сплутавши свої зошити чи олівці з чужими. Підпишіть одяг на внутрішніх етикетках, щоб учитель міг знайти власника у разі плутанини.

Порада 11. Імітація 1 вересня

Пограйте з дитиною в 1 вересня. Змоделюйте урок, перерву і знайомство з однокласниками. Навчіть дитину не боятися вчителя і гарно вести себе на уроці.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Як підготувати дитину до школи: чекліст для батьків - фото №4

Порада 12. Дії під час повітряної тривоги

Порепетируйте з дитиною дії під час сирени. Якщо школяр уже може самостійно добратися додому, пройдіть маршрут до школи і покажіть укриття, де потрібно сховатися. Складіть разом тривожний рюкзачок і поясніть, що під час повітряної тривоги у школі треба неухильно виконувати інструкції вчителів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Порада 13. Шкільні гуртки

Якщо дитина іде у 1 клас, їй потрібно звикнути до шкільного подвір'я та будівлі школи. Запишіть дитину на шкільні гуртки. Це допоможе швидше адаптуватися до школи.

Порада 14. Сепарація

Розкажіть дитині, що в школі вона буде без мами. Попросити допомоги чи поради можна у вчителя. І це — нормально. Розкажіть, що кожен може робити помилки на уроці, і це не проблема, адже в школу ми прийшли вчитися.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Як підготувати дитину до школи: чекліст для батьків - фото №5

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як відволікти дитину під час довгої дороги в автівці. Експерти назвали цікаві методи, які стануть в нагоді батькам.

Фото: Freepik