Легко та весело: для чого потрібні дитячі розвиваючі ігри
Дитячі розвиваючі ігри спеціально створені для того, щоб об'єднати навчання та розвагу, що робить їх цінним інструментом розвитку дитини. Чому навчальні ігри для дітей такі важливі? Відповідь – у матеріалі Хочу.
Найкращі розвиваючі ігри для дітей
Важливі правила - ігри для розвитку дітей повинні викликати інтерес у самої дитини. Якщо малюк не хоче збирати кубики, не варто змушувати робити це. Спробуйте зацікавити його, а якщо не вийде, то зайняти дитину чимось іншим. Постарайтеся підібрати веселі ігри для дітей, які підійдуть саме вашому малюку.
Розвиваюча гра для дітей: думка педіатра
Майкл Йогман, доктор медичних наук та колишній голова Комітету Американської академії педіатрії (AAP) з психосоціальних аспектів здоров'я дітей та сім'ї, вважає, що дитячі ігри на розвиток – справа досить серйозна. Про це він розповів у колонці для healthychildren.org.
– пояснює він.
Дослідження показують, що активна участь у ігрових заняттях сприяє покращенню у дітей навичок планування, організації, соціалізації та емоційного регулювання. Крім того, ігри сприяють розвитку у дітей мовних та математичних здібностей, а також здатності взаємодії з оточуючими. Навчальні дитячі ігри також можуть позитивно впливати на здатність дітей справлятися зі стресом.
Ігри для дітей, що розвивають з урахуванням віку
Батькам важливо використовувати пізнавальні ігри для дітей, щоб допомогти малюку розвиватися від народження. Розвиваючі ігри з дітьми варто вибирати, виходячи з віку дитини.
Від народження до 6 місяців
Надайте малюкові яскраві предмети, наприклад, іграшки для дослідження. Нехай він обмацує їх і навіть пробує на смак – так малюк знайомитиметься з різноманітними структурами.
Якщо малюк вже перевертається на животик, то дайте йому можливість полежати в різних місцях і розглянути світ з різних кутів. Такі ігри на животику важливо проводити під наглядом дорослих.
Від 7 до 12 місяців
У цьому віці вже можна починати грати у хованки з малюком. Звичайно, немовля не зможе шукати вас по дому, але полегшена версія гри зміцнить у нього розуміння збереження об'єктів. Так малюк почне вчитися розуміти, що щось існує, навіть якщо воно тимчасово невидиме.
Від 1 до 3 років
Дозвольте вашій дитині грати з кубиками, порожніми контейнерами, дерев'яними ложками, сортерами та головоломками. Прості та недорогі предмети — один із найкращих способів підтримати творчі здібності дитини та допомогти їй зрозуміти, як влаштований світ. Пам'ятайте: саме присутність та увага батьків та опікунів допомагають у розвитку дітей, а не модні електронні гаджети.
Надайте дитині можливість грати з однолітками. Це добрий вік, щоб спробувати пограти під наглядом батьків.
Надайте можливості для уявних ігор, наприклад, вдаючи, що п'єте з порожньої чашки, або пропонуйте іграшки, що дозволяють уявлювані ігри.
Регулярно читайте дитині разом із нею. Заохочуйте рольових ігор на основі цих історій. Попросіть дитину розповісти вам, що може статися в цій історії.
Співайте пісні і грайте ритми, щоб ваша дитина могла вчитися і брати участь у веселощі. Заохочуйте рухатися у такт.
Від 4 до 6 років
Надайте малюкові можливість висловити себе через співи, танці та малювання. Активності, пов'язані з музикою та мистецтвом, сприяють розвитку когнітивних, соціально-емоційних та мультисенсорних навичок.
Приділяйте час для того, щоб ваша дитина могла зустрічатися з друзями та вчитися спілкуватися та розвивати дружні стосунки. Це чудова можливість для стимуляції обміну інформацією та спільної гри.
Раніше ми писали про те, як привчити дитину до горщика. І, що головне, коли варто розпочинати навчання.