8 секретів, які швидко знищать самооцінку дитини: ніколи так не робіть!

Діти
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редактор стрічки новин

Часто батьки не здогадуються, що їхня поведінка стосовно дитини може легко знищити її впевненість у собі та розвинути ряд комплексів. Спілкуючись із дітьми, потрібно пам'ятати, що вони сприймають кожне слово дорослого буквально. Раніше ми писали, як адаптувати дитину до дитсадка, а тепер розкажемо, як не треба поводити себе з дитиною.

Експерт з дитячої психології Дмитро Карпачов назвав 8 нюансів поведінки дорослого, яка руйнує самовпевненість дитини. Запам'ятайте їх та ніколи цього не робіть.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

1. Критика

Не можна постійно критикувати дитину і показувати, що вам не подобається те, що він робить. Зосереджуючись на помилках, дитина виросте із розумінням, що в неї є лише недоліки.

2. Надмірна опіка

Не потрібно щосекунди захищати дитину від усього на світі та робити все за неї. Таким чином ви позбавляєте її навичок самостійності та вирішення проблем.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
8 секретів, які швидко знищать хорошу самооцінку дитини - фото №1

3. Відсутність заохочення та підтримки

Не маєте часу приділити інтерес і захват до успіхів дитини? Вона одразу відчує, що її досягнення — це ніщо.

4. Порівняння з іншим

Не можна порівнювати рідну дитину з іншими. Які б успіхи не були у сусідських дітей, ваша повинна знати, що вона — найуспішніша.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

5. Високі очікування

Якщо вам завжди мало тих досягнень, які має ваша дитина, - вона це буде відчувати. Дуже скоро в неї з'являться почуття невпевненості та тривоги.

6. Нестабільність у сім'ї

Якщо ваша сім'я живе у сварках та з'ясовуванні стосунків, діти ростимуть не впевненими у собі.

8 секретів, які швидко знищать хорошу самооцінку дитини - фото №2

7. Брак соціального взаємодії

Якщо дитина не має можливості спілкуватися з однолітками, вона не буде впевнено почуватися у спілкуванні з іншими людьми.

8. Емоційне знедбання

Діти повинні отримувати достатньо емоційної підтримки та тепла від батьків. В іншому випадку вона буде шукати себе в очах та підтримці інших. Це може призвести до залежності та проблеми з самооцінкою.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали, як правильно питати дитину про шкільне життя. Психолог розповів, які запитання допоможуть дитині без страху та комплексів поспілкуватися з батьками про наболілі проблеми.

Фото: Freepik