Кінокомпанія Star Media підписала меморандум про співпрацю із Державним агентством розвитку туризму України. Відтепер Київ та його туристичні принади будуть просуватися у кінопроектах, які знімає Star Media та її партнери — Apple Tree Vision і Kristi Films. А унікальні об’єкти, які відбудовуються спеціально для зйомок, зможуть використовуватись як туристичні об'єкти.
Перший крок після підписання меморандуму — домовленість про те, що збудоване під селом Ровжи на Київщині єврейське містечко 100-річної давнини зможе приймати екскурсії та стане частиною туристичного маршруту в околицях столиці.
Єврейське містечко під селом Ровжи — це декорації для історичного фільму "ШТТЛ", який є спільним проєктом кінематографістів України та Франції.
Штетл, де розвиваються всі драматичні події фільму, "змалювали" з селища Сокаль. На те, щоб відтворити населений пункт, знадобилося три місяці підготовки і створення 3D-моделі майбутнього селища.
На площі близько 4 000 м 2 менше ніж за місяць звели 18 об'єктів. З цією метою на локацію привезли шість дерев'яних будинків 1930-х років з Житомирської та Чернігівської областей. Їхні інтер'єри та екстер'єри стали родзинкою кіномістечка: фасади, віконні та дверні прорізи, паркани та перелази — усе це не сучасна реконструкція, а автентичні вироби 100-річної давнини.
У селищі також побудовані бібліотека, школа та унікальна дерев'яна синагога, аналогів якій в Україні на сьогодні не залишилося. Цю синагогу художники-постановники відтворювали за фотографіями, а всередині художники-реставратори вручну виконали розписи по дереву за збереженими ескізами. Крім будівель, в селищі відтворили ринкову площу та єврейське кладовище з кам'яними надгробками.
Після завершення знімального процесу кіномістечко залишиться на своєму місці, і туристи з України та інших країн зможуть ознайомитись з особливостями єврейського побуту відтвореного з історичною достовірністю.
— говорить Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.
Другий напрям співпраці Star Media і Державного агентства розвитку туризму України — популяризація Києва в кіноісторіях. Система кеш-рібейтів, яка запрацювала минулого року, вже прибавила до нашої країни міжнародних кіновиробників. Яскравий приклад — фільм "The Last Mercenary" ("Останній найманець") у головній ролі з Жан-Клодом Ван Даммом, який переважно знімався у Києві. 30 липня проєкт успішно стартував на Netflix посівши перше місце в ТОП-10 за переглядами у світі серед фільмів стрімінгу. Поєднання кіно та туризму — це звична міжнародна практика.
— наголошує Юрій Артеменко, віце-президент компанії Star Media.
Згідно з дослідженням "Tourism Competitive Intelligence", 40 млн туристів обирають для відвідин країни, які стали головними локаціями для популярних фільмів. Саме кінострічки впливають на вибір маршрутів та збільшують турпотік у той чи інший регіон.
Так, завдяки фентезі про хобітів, турпотік до Нової Зеландії зріс на 40%, а місця зйомок увійшли в обов’язкові туристичні маршрути. Збільшилась кількість туристів до Хорватії після зйомок там "Гри престолів", а локації, де відбувалось фільмування, стали надзвичайно популярними для екскурсій.
Справжнє паломництво маршрутами зйомок спостерігалось у Парижі після виходу на екрани фільму "Код да Вінчі", а відвідуваність Лувру зросла більш ніж на півмільйона. Брюгге став надзвичайно популярним після картини "Залягти на дно в Брюгге", фільм "Пляж" зробив мегавідомим один з островів Таїланду, а Мальта згадує про зйомки на своїй території "Трої" в усіх путівниках.
Не пропустіть: репортаж зі зйомок фільма "ШТТЛ" в єврейському селищі під Києвом.
Фото: пресс-служба