"KINNOVATION": у Дніпрі завершився перший у Європі фестиваль інноваційного кіно

Новости культуры

Елена Мело

Редактор ленты новостей

8, 9, 10 жовтня в кінотеатрі "Планета Кіно" в Дніпрі пройшов міжнародний фестиваль інноваційного кіно "KINNOVATION". У програмі 3-денного кіноівенту були покази, майстер-класи від спеціалістів з України та США, пітчинг кіностартапів, цікаві зустрічі та дискусії.

В рамках KINNONATION-2021 глядачі відвідали майстер-класи від представників кіноіндустрії та медійних компаній. На майстер-класі "Як стати продавцями історії" режисер Любомир Левицький розповів, як поєднати творчість з прибутком, поділився успішними кейсами та де шукати стартові точки проєкту.

Майстер-клас Сергія Машевського "Як VFX технології стали невід'ємною частиною Голлівуду". Де Сергій поділився особистим досвідом роботи та планами створення в Україні конкурентоздатної VFX галузі.

На майстер-класі "Імерсивні медіа" Альони Стулій розповіла про досвід роботи із VR та AR, закордонні кейси та проєкти компанії Sensorama. Фестиваль відбувся у кінотеатрі "Планета Кіно".

Планета Кіно —  це найсучасніша мережа кінотеатрів, що віднедавна працює і у Дніпрі з інноваційною технологію Cinetech+Laser та має найкращі технічні можливості для підтримки такого рівня заходів. Сподіваємось, глядачі та учасники "KINNOVATION" повною мірою змогли оцінити інноваційність, технічний рівень, комфорт та сервіс кінотеатру, що завжди підтримує найцікавіші ініціативи, сприяє розвитку прогресивного мислення  та з радістю приймає своїх улюблених гостей.

— каже директорка кінотеатру "Планета Кіно" у м. Дніпро, Наталія Литвиненко.

На фестивалі було представлено 5 номінацій VR-кіно, 3D-кіно, Мобільне кіно, VFX-кіно та кіностартапи. На великому екрані показали найкращі фільми відзняті на смартфон, кінокартини зі спецефектами та 3D-кіно останніх років.

На фестиваль було подано більше 1000 конкурсних робіт з понад 80 країн світу. До фінальної програми увійшли кінокартини з України, Німеччини, Бельгії, Франції, Польщі, Канади, Філіппін, Великобританії, Іспанії, Нової Зеландії, США та інших країн.

— відмічає директор фестивалю Ілля Свідлер.

У конкурсній програмі 3D-кіно змагалися 4 картини: німецький фільм "Божевільний орендар", від режисерів Марка Вайса та Мартін де Маттіа; французька драма та фільм жахів "Вдовець", режисера Флоріан Масуль; французька драма "Жанна" від режисера Фаб'єн Рембліє; польська драма "Глибоке занурення", режисера Мілош Германович.

В рамках програми Мобільне кіно глядачі подивилися 9 фільмів з усього світу: канадський документальний фільм "Холодна хвиля", режисер Метт Аллен; трилер з Філіппін "Зібрання", режисер Арвін Беларміно; німецька картина "Зсередини", режисери Борис Ерцег та Сандро Ерцег; канадський фантастичний фільм "Фазний Блок", режисери Мартін Рейш та Шон Суїні; швейцарський постапокаліптичний фільм "Одна", режисер Рафаель Іслер; ігрове кіно з США "Хобі", режисер Колін Рід; російська драма "ВІЙНА — ЦЕ НЕ ГРА", режисер Артур Міхеєв; іспанська комедія "Багами", режисер Макс Деніам; французька драма "під водою", режисер Том Ф. Пардо.

У конкурсній програмі фестивалю в номінації VFX-кіно взяли участь 9 фільмів: канадське фентезі "Тренер морського коника", режисери Рікардо Бонісолі та Бабак Біна; німецька картина "Охоплений", режисери Роман Келін, Фалько Паепер, Флоріан Віттманн; фантастичний фільм з Великобританії "Ловець", режисер Рассул Еджі; канадська фантастика "4 AMP (ЕМП)", режисер Адам Марісетт;  драма з Великобританії "В цей час колись", режисер Магалі Барбе; іспанський фантастичний фільм "Проєкт Шелл", режисери Алехандро Хіменес, Фатіма де лос Сантос, Бернардо Гонсалес;  пригодницьке фентезі із Нової Зеландії "Луска Дракона", режисер Джеймс Каннінгем; анімаційна комедія із Нової Зеландії "Колючий", режисер Джеймс Каннінгем; драма із Нової Зеландії "Вбиваючи Новозеландського птаха — Туї", режисер Пітер МакКуллі.

У VR-зоні фестивалю глядачі насолоджувалися фільмами 360 градусів. У конкурсній програмі VR-кіно були представлені три картини: німецький фільм "1-й крок-Від Землі до Місяця", режисера Йорга Куртіала; документальний український фільм "Вівчарі.Іван", режисера Ігора Стрембіцького; французький історичний трилер "11.11.18 VR EXPERIENCE" від режисерів Джанго Шревенса та Себастьєна Тіксадор. Детальну інформацію про фільми фестивалю ви знайдете на сайті.

Альона Стулій, голова відео департаменту компанії Sensorama так описує свої думки про фестиваль:

360 фільми, представлені на фестивалі Kinnovation, дуже різні за жанром та форматом і це дає змогу глядачам побачити: як у VR можна розповісти екзистенціальну документальну історію, як показати публіцистичну реконструкцію або як зробити важку драматичну роботу з купою акторів, реквізитом, спецефектів – усім тим, що властиве класичному кіно. Всі роботи технічно дуже якісні. Всі лишають певний настрій та бажання осмислити побачене. Мені подобається, що за допомогою VR ти не просто можеш за годину переглянути різні зображення, ти можеш майже побувати на Місяці, а потім в Карпатах або навіть перенестися у часі.

На пітчингу фестивалю були представлені: французьки платформи для укладення медійних контрактів і забезпечення взаємодії між агентами з продажу та покупцями контенту Archipel Content & Archipel Market; американський онлайн-кінотеатр Cinenso; інноваційний звуковий сервіс Cinewav; додаток Greta, який дозволяє людям із вадами зору та слуху переглядати кіно без обмежень; а також український стартап — перший в Україні міжнародний фестиваль повнокупольних фільмів DIFFNA.

До журі фестивалю увійшли кіномитці, представники шоу-бізнесу, представники кіно та медійних компаній Любомир Левицький, Ендрю Мьорхі, Євген Чепурняк, Анна Мачух, Олександра Тесленко, Альона Стулій та Наталія Байдан.

Переможцями фестивалю стали німецька VR-одиссея "1й крок від Землі до Місяця", реж. Йорг Куртіал; британська VFX-картина "В цей час колись", реж. Магалі Барбе; вражаючий німецький анімаційний 3D-фільм "Божевільний орендар", реж. Марк Вайс та Мартін де Маттіа; американська короткометражка "Хобі", знята на смартфон, реж. Колін Рід. Найкращий стартапом визнали "GRETA AND STARKS", що допомагає дивитись кіно особам з вадами слуху.

Фестиваль пройшов в рамках програми "Культурна столиця" за підтримки Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Також не пропустіть: интервью с оператором "Мира наизнанку" и "Мандруй Україною з Дмитром Комаровим" Александром Дмитриевым