У Миколаєві оцифрували 500 музейних експонатів. На їх основі створять 3D-моделі (ФОТО)

Важно знать

Анна Мисюк

Заместитель главного редактора

Високі технології впевнено починають захоплювати Україну. Так, у Миколаєві вже оцифрували 500 музейних експонатів. Чому це гарна новина? Читайте в нашому матеріалі.

У Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна оцифрували велику колекцію графіки, яка раніше не виставлялася широкій аудиторії.

Тепер отримані цифрові копії експонатів перетворять в 3D-моделі. Ці роботи стануть доступні для перегляду в форматі веб-ресурсу та окремого друкованого каталогу.

Крім того, на основі п'яти графічних робіт будуть створені 3D-моделі в форматі доповненої реальності AR, а також проведені онлайн-лекції з діджиталізації культурної спадщини.

Все це дозволить мистецтвознавцям, краєзнавцям і широкому колу користувачів в зручному форматі знайомитися і використовувати в своїх дослідженнях музейну графіку з Миколаєва. А музейним працівникам — створювати віртуальні виставки, необмежено тиражувати копії творів, і, нарешті, рекламувати свою колекцію нарівні з іншими музеями України.

В рамках проєкту вже оцифровано 500 графічних творів XVIII — середини XX століття: акварель, пастель та малюнок. Це роботи І.Є. Рєпіна, І.К. Айвазовського, І.І. Шишкіна, В.В. Верещагіна, С.Ю. Судейкіна, П.Ф. Соколова, П.А. Малявіна, А.П. Рябушкіна, Е.Ф. Крендовського, С.Ф. Колеснікова та інших видатних митців, чиї імена стали гордістю вітчизняного та європейського образотворчого мистецтва. Ці твори мають виняткову історичну, художню, наукову та культурну цінність. При цьому більшість з них раніше не експонувалися.

За словами Ольги Яблуновської, головної зберігачки фондів музею, колекція графіки налічує понад 7000 експонатів. Тому дуже важливо вести цифровий облік музейних цих предметів.

Якщо живопис в нас вивчений, то про графіку ми знаємо недостатньо. Вона менше експонується, і практично не показується через відсутність оформлення та наукової обробки. Тому цей проект — дуже вдалий момент для того, щоб зайнятися графікою.

— розповідає Лариса Твєрітінова, заступник директора художнього музею з наукових питань.

На сьогоднішній день вже оцифрована велика частина робіт. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу.

Проект "Цифрова колекція художнього музею" реалізує КУ "Агенція розвитку Миколаєва" за підтримки Українського культурного фонду.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:

Також вам буде цікаво дізнатись про новий "Музей науки" у Києві.