Спас — народный праздник, который знаменует собой окончание сбора урожая. То, что уродило этим летом — из того и готовят праздничные блюда. В преддверии торжества Оля предлагает приготовить аппетитные блинчики с яблочной и маковой начинкой и делится всеми тонкостями рецептуры и процесса приготовления.
Напомним, что Оля уже поделилась с читателями ХОЧУ.ua рецептами таких фруктовых десертов: овсяный пирог с яблоками, шоколадный тарт с пряными грушами, мини-чизкейки с вишнями.
Знакомьтесь, Оля Мончук, журналист, 30 лет, город Ивано-Франковск. Эта стройная и утонченная брюнетка уже два года ведет свой авторский блог под названием "Кулінарні варіації вар''ятки". А теперь Оля будет еще и радовать своими оригинальными рецептами на страницах ХОЧУ.ua.
Оля Мончукгастроблогер
Тут я описуватиму свої кулінарні експерименти та експромти. Адже смачні страви — моя пристрасть і життя. Перший свій кулінарний шедевр "Чорний торт" створила в 4 роки, щоправда з піску:). Ніхто його не пробував, але всі тішилися. Тож в цьому інтернет-просторі теж готуватиму. Світ без супів та тортів був би прісним та нецікавим. Тож усім смачного і вдалих кулінарних експериментів та експромтів!
Вже на носі чудове свято Маковея, або ж Медовий Спас, а через кілька днів після нього Яблучний Спас 19 августа. Словом, потрібно готуватися. Для мене приготування до свят – це насамперед готування їжі. Тому сьогодні хочу об’єднати ці свята смачними стравами і розповім вам приготування одразу трьох смаколиків. Звісно, для їх приготування нам знадобляться і мак, і яблука, бо розповідатиму про секрети приготування макової та яблучної начинок. І як бонус – рецепт маминих налисників.
Читайте также: Что готовить на Медовый Спас (рецепт коржей с маком, салат с маком, печеные яблоки и медовый пирог)
Інгредієнти
Млинці:
500 мл молока,
250 мл води,
3 яйця,
250 г борошна,
2 ст. л. рафінованої олії,
0,5 ч. л. солі,
2 ч. л. цукру.
Макова начинка:
200 г маку,
4 ст. л. цукру-пудри,
1 ст. л. крохмалю,
1 яйце,
2 ст. л. масла,
вода, горіхи, родзинки та інші сухофрукти за бажанням.
Одразу зауважу, що крохмаль та яйця давайте в ту начинку, яку плануєте випікати. Я ж готуватиму млинці, тому обійдусь без них.
Яблучна начинка:
1 кг яблук,
5 ст. л. цукру,
0,5 ч. л. кориці.
Готуємо млинці. Все дуже просто. В миску вилити молоко, воду, додати цукор, сіль, яйця, збити всі складники вінчиком до однорідності. Додати просіяне борошно, ретельно збити. Додати олію, ще раз збити, щоби не було грудочок. Якщо ви сумніваєтеся, що добре збили тісто, то можете процідити його через дрібне сито, так ви всі грудочки виловите і тісто буде однорідним.
Змастити сковороду олією, нагріти. Зайвий жир зі сковороди вилити в тісто. Зачерпнути тісто половником і акуратно вилити на гарячу сковороду, формуючи налисник. Через хвилинку перевернути млинець, пропекти і з цього боку. Ці маніпуляції повторюємо до того часу, поки не випечемо все тісто.
Яке ж Маковея без макових смаколиків. Пиріжки, торти, пироги, налисники, сирники дуже гарно смакують з маком. Тому я пропоную рецепт макової начинки, котра з легкістю може стати основою будь-якої випічки.
Сухий мак подрібнити в блендері або кавомолці, чи змолоти в м’ясорубці. Не потрібно подрібнювати в порошок, все в міру. Зізнаюся, частенько купую вже помелений мак, тому цей крок пропускаю. Висипати змелений мак в сотейник. Залити водою, так щоби вона зрівнялася з маком. Головне не переборщити, щоб макова маса не була рідкою. Поставити суміш на вогонь, варити на малому вогні, постійно помішуючи 5-10 хвилин. Потрібно, щоб вода випарувалася, але мак залишився вологим.
Зняти суміш з вогню, накрити кришкою охолодити. Якщо в охолодженій масі таки залишилася рідина, її потрібно злити, додати цукор-пудру, м’яке масло, ретельно вимішати. Ось і все начинка — готова.
Налисники з яблучною начинкою, як на мене, дуже добре пасуватимуть і смакуватимуть саме на Спаса. Тому записуйте рецепт, все дуже просто.
Яблука почистити, порізати кубиками. Висипати порізані яблука на розігріту суху сковороду, додати цукор, вимішати, закрити кришкою. Залишити тушкувати десь зо 2 хвилини. Відкрити кришку, перемішати і знову накрити нею, продовжити тушкувати 2 хвилини. Далі потрібно тушкувати яблука на відкритій пательні, акуратно помішуючи, щоб фрукти не перетворилися на пюре. Тримаємо на вогні доки не випарується зайва рідина. Ця процедура займе не більше 5 хвилин. В кінці додати корицю, перемішати, вимкнути вогонь. Начинку охолодити і можна начиняти млинці.
Фішка цього способу приготування начинки, в тому, що завдяки цукру яблука карамелізуються і шматочки не втрачають своєї форми. Якщо дасте цукор наприкінці приготування, начинка буде схожою на пюре. Теж не зле, але цей варіант мені більше до вподоби.
Так як готувала начинки одночасно, і щоб не сплутати готові млинці, загортала їх по-різному. Налисники з маком скрутила рулетом, а з яблуками — трикутником.
До речі, рецепт млинців універсальний, підходить як для солодких, так і солоних начинок. А щодо начинок, рецептом яких поділилася з вами. Вони теж такі, ними необов’язково начиняти млинці. Наприклад, макова маса добре доповнить святковий сирник, штрудель, пиріг чи булочки. А от яблучна, як на мене, дуже гарно пасуватиме до різних десертів, особливо, сирних в склянці. А ще вона настільки смачна, що можна не заморочуватися і просто намастити її на скибочку хліба чи просто їсти ложечкою прямо з сковорідки.
От і все до святкування Спаса, як Медового, так і Яблучного — готові. Бажаю вам радості, миру, смачного життя і сімейного затишку.