uzahvati: все, що треба знати про проект і діючі вистави

Новости культуры

27 березня — Всесвітній день театру . І в нас є чудові новини для всіх любителів цього виду мистецтва. Із задоволенням розмовідаємо про проект uzahvati, постановки нового формату, театр за межами залу і буденності. Отож, поїхали!

uzahvati — українська театральна команда, створена у 2016 році. Саме вони вперше показали українській широкій аудиторії формат site-specific (театр поза театром).

Усі вистави uzahvati створюються з метою дати глядачеві новий чуттєвий та емоційний досвід, котрий стане дієвим інструментом саморозвитку особистості.

Related video
uzahvati концепция

Засновники — Олександр Стужук, Олександр Орловський, Поліна Бараніченко.

uzahvati засновники

Також пропонуємо ознайомитися з репертуаром uzahvati.

Репертуар uzahvati

●    2017 —  вистава-променад Час (Время). Локація: вулиці Києва. 2019-го, у співпраці з хорватським театром ZKM , Час з'явився у Загребі, Хорватія;
●    2018 — вистава-променад у бібліотеці Dialogy ("Діалоги", за підтримки Українського культурного фонду). Локація: Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого;
●    2019 —  НЕвистава у квартирі День/тінь. Локація: квартира в історичній київській будівлі;
●    2019 — міжнародна вистава-променад Remote Kyiv у співпраці з німецько-швейцарською командою Rimini Protokoll . Локація: вулиці та будівлі Києва.

uzahvati концепция

Чим театр поза театру uzahvati відрізняється від класичного театру: 

●    освоюємо нетеатральні простори та дозволяємо по-новому побачити знайомі місця — вулиці Києва, нічну бібліотеку, квартиру;
●    аби прийти на виставу та відчути її, необхідна внутрішня відкритість, готовність до нового та зустрічі з невідомим;
●    глядач стає учасником вистави та емоційно поринає у неї, тому що дія відбувається на 360 градусів: не перед ним на сцені, а навколо нього, з ним, в його уяві. Глядач буквально проживає свою виставу й стає співавтором.

uzahvati концепция

За роки існування вистави uzahvati відвідало понад 13 000 глядачів.

Нижче ми зібрали коротку інформацію про кожну з вистав. Про дати відновлення вистав буде повідомлено окремо після закінчення карантину.

Міжнародна вистава-променад Remote Kyiv 

Remote Kyiv — вистава-променад нового формату, яка поєднує у собі елементи вистави, екскурсії, комп'ютерної гри та перфомансу. Це один з найнестандартніших та гучних театральних проєктів у світі. Глядачі не сидять у кріслах, а приймають участь у дії.

Йдучи за голосом у навушниках, вони постійно рухаються. Події розгортаються у реальності, де декорації — вулиці міста, актори — усі перехожі. Глядачі одягають навушники й відправляються у подорож вулицями Києва, відкриваючи місто й себе з нової сторони.

Remote X — cерійний проєкт театральної групи Rimini Protokoll, де Х місто, наприклад Берлін, Нью-Йорк, Шанхай, а з 2019 року, завдяки співпраці uzahvati, Remote з'явився  у Києві.

Глядачі рухаються з точки спокою у точку суєти, від мертвих до живих, від землі до неба, куди їх веде вже звичний синтетичний голос Siri чи Alexa. Remote Kyiv задається питанням про штучний інтелект та нашу передбачуваність. Після вистави глядачі отримують фотографії, які назавжди зберігають прожиті емоції.

Де: Звіринецьке кладовище 

uzahvati концепция

Вистава-променад DIALOGY у бібліотеці зі 100-річною історією

DIALOGY — імерсивна вистава-променад від театральної команди uzahvati у нічній бібліотеці.

Вистава починається з моменту потрапляння у бібліотеку. За 60 хвилин глядачу пропонують відкинути весь попередній життєвий досвід — не забути його, а на час не слідувати звичним шаблонам та установкам. Це потрібно, щоб ніякі забобони або соціальні статуси не заважали поринути у запропоновані обставини. Для цієї ж мети глядачів просять віддати свої телефони.

У "Діалогах" немає єдиного сюжету. Глядачі блукають читацькими залами, темними коридорами й архівами. У виставі немає звичного глядацького залу та сцени, актори не говорять й не розігрують виставу у класичному розумінні.

Постановка зроблена так, що її можна сприймати через різні органи чуття: вдихаючи запах старих книг і меблів, чіпаючи каталоги або сідаючи до актора.

Після вистави глядачі отримують фотографії, які назавжди закарбують емоції від “Діалогів” у нічній бібліотеці.

Де: Національній бібліотека ім. Ярослава Мудрого, вул. Грушевського Михайла ,1

uzahvati концепция

НЕвистава День/тінь з актором та музикантом Павлом Алдошиним у київській квартирі  

НЕвистава День/тінь — це дія для невеликої групи глядачів, дванадцяти (12) осіб. Формат вистави — site-specific (театр поза театром), де квартира стає театральним простором.

Історія починається у порожній квартирі, куди глядач приходить "у гості" до її господаря — актора та музиканта Павла Алдошина. Кожен, хто йде у гості до Павла, може щось з собою принести. НЕбілет, а те, що ви б взяли у гості до друга. Хороше вино, бельгійські вафлі, терпкі трюфелі або хрусткий багет із вершковим маслом.

Гостям-глядачам пропонують прожити особисту історію з життя Павла, а також замислитися над питаннями вибору й свободи. Вистава-роздум, вистава-доля, зокрема, Павла та глядачів, чесна й чуттєва. У виставі немає декорацій, звичної сцени, дистанції, овацій та правил.

Ідея спектаклю зародилася з формату квартирника, яку uzahvati трансформували у власний формат імерсивної "НЕвистави".

Де: Перехрестя вул.Антоновича та вул.Саксаганського.

uzahvati концепция

Вистава-променад Час (Время) 

Час (Время) — вистава-променад, де завіса відкривається на Пішохідному мосту у Києві й поєднує у собі елементи аудіо-перфомансу та імерсивної вистави.

Глядач одягає навушники, відкриває очі й потрапляє у театр. Голос Часу у навушниках веде містом.

Історію у навушниках доповнюють пісні Сергія Бабкіна та музика, яку спеціально створив композитор Дмитро Саратський.  Випадкові перехожі здаються акторами, місто стає декомарцією та сенсом, який відкриває глибокі та закриті кути нашого "Я".

Після вистави глядачі отримують фотографії, які назавжди зберігають прожиті емоції.

Де:  Пішохідний міст через Дніпро 

uzahvati концепция

Також дивіться підбірку позитивних фільмів , від яких стає добре.

Фото: прес-служба