3 дні, 32 події, 30 митців із 5 країн: як пройшов поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ?

3 дні, 32 події, 30 митців із 5 країн: як пройшов поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ?

Із 4 по 6 вересня у Чернівцях тривав ХІ Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ. Як проходив захід? Читайте в нашому матеріалі!

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ — захід, що побудований на історичній спадщині Чернівців та його мешканців. Метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи. 

В умовах жорсткого карантину та внесення Чернівців до "червоної зони" організатори дещо змінили формат заходу задля безпеки його учасників та відвідувачів. Так, цьогорічний фестиваль фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ відбувся онлайн. 

Наразі кількість переглядів усіх подій "Меридіану" сягає близько 80 тисяч. Фокусна тема цьогорічного MERIDIAN CZERNOWITZ — "Слідами Целана". У рамках фестивалю відбулося 32 події. Серед них — поетичні читання, дискусії, презентації нових книжок, автограф-сесії та екскурсії "Місцями Пауля Целана".

 

Учасниками заходів стали 30 авторів із 5 країн — Німеччини, Австрії, Швейцарії, Ізраїлю та України. Також на фестивалі була представлена молодіжна перформативно-поетична сцена, участь в якій взяли чернівецькі автори.

 

Також на цьогорічному "Меридіані" відбулися презентації п'яти нових книжок, які вийшли в однойменному видавництві спеціально до фестивалю: поетичної збірки "NAKED ONE" Юрія Іздрика, "За такі гріхи Бог ще подякує" Тані Малярчук, поеми-трактату Володимира Гаряїва "Метафізичний реквієм", а також прозових — "малий український роман" Андрія Любки й "Порт Житана" Олеся Ільченка. Глядачі фестивалю першими в Україні мали змогу послухати читання з нового роману Юрія Андруховича "Радіо Ніч" та побачити картину-обкладинку книжки.

Окрім онлайнових подій, у Чернівцях біля пам'ятника (не)відомому поету відбулося 6 автограф-сесій за участю Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Андрія Любки, Софії Андрухович та Броніслава Тутельмана.

 
 

За словами директорки Meridian Czernowitz Євгенії Лопати, враження від фестивалю в неї дуже позитивні:

Навіть всупереч фінансовим та організаційним труднощам, наша команда вкотре продемонструвала, що гнучка та здатна адаптуватися до нових обставин і створювати цікаві, якісні та резонансні культурні події, яким став цьогорічний "Меридіан" — однозначно інакшим, не схожим на жодний із попередніх фестивалів, але цим й унікальним та захоплюючим. Для усіх причетних.

— запевняє Євгенія.

 

Переглянути записи фестивальних подій можна на офіційній сторінці Meridian Czernowitz у Facebook.

Також не пропустіть: організатори "Оскара" змінили правила та критерії нагородження

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости