Автомобільна аварія, робота в США і "З любов'ю, Вінсент": продюсерка Ольга Журженко про свою роботу і життя

Автомобільна аварія, робота в США і "З любов'ю, Вінсент": продюсерка Ольга Журженко про свою роботу і життя

Ми знаємо напам'ять імена знаменитих акторів, пам'ятаємо назви фільмів, але часто навіть не здогадуємося про те, хто стоїть за створенням справжніх шедеврів і втілює фантастичні ідеї в реальність. Нам вдалося поспілкуватися з дивовижною продюсеркою Ольгою Журженко і дізнатися про те, як вона досягла надзвичайних висот у своїй професії.

Оценка
- 4.67 из 5 возможных на основе 3 голосов
Related video

Ольга Журженко — це директорка УКРКІНО, ко-продюсерка фільму "Селяни" і одна з координаторок виставки "З любов'ю, Вінсент". Ольга працювала в США, співпрацювала з голівудськими акторами і була причетною до організації "Оскара".

Ексклюзивно для HOCHU.UA Ольга розповіла про секрети і особливості професії продюсера, поділилася своїми улюбленими фільмами і пояснила, як працює індустрія кіно зсередини.

Ольго, можете розповісти, що привело вас в світ кінематографу і підштовхнуло займатися цією справою? Мрія, випадок, чи щось інше?

Автомобильная авария, работа в США и "С любовью, Винсент": продюсер Ольга Журженко о своей работе и жизни - фото №1

Автомобільна аварія... Під Києвом, взимку, в ожеледицю мою машину пронесло навкоси через дві смуги паралельного руху і винесло в глибокий кювет. Машину розвернуло на 180 градусів, а потім перекинуло через дах. Зрештою авто стало на колеса, а я відстебнула ремінь безпеки, відкрила двері і вийшла. Я була дуже щаслива, що залишилася жива, нічого собі не пошкодила, хоча могла б померти мінімум тричі за ці 15 секунд.

Автомобильная авария, работа в США и "С любовью, Винсент": продюсерка Ольга Журженко о своей работе и жизни - фото №2

Через деякий час після аварії мене стало накривати розуміння, що я залишилася жити не просто так. У цього повинна була бути причина. Так, я згадала, що з дитинства скиталася по знімальним майданчикам (тато був оператором в Одеській кіностудії) і часто замість книг читала сценарії, над якими він працював.

Згадала, яке величезне враження на мене справив фільм "Краса по-американськи", перечитала свої щоденники і вирішила, що людина щаслива настільки — наскільки її вдалося реалізувати свої дитячі мрії...

А у своїх снах, в дитячому і підлітковому віці, я чітко бачила себе на знімальному майданчику, як спілкуюсь з режисерами і щось їм нашіптую на вушко. :) 

З 2015 по 2018 рік ви працювали в Каліфорнії і були членом Гільдії продюсерів США. Розкажіть детальніше про цей період. Чим саме ви займалися? Які скіли вдалося отримати?

Автомобильная авария, работа в США и "С любовью, Винсент": продюсер Ольга Журженко о своей работе и жизни - фото №2Сюзанна Тодд в центрі, а Ольга Журженко справа, в центральному ряді

Я займалася продажем короткометражних фільмів, вивченням того, як функціонує Голівуд і працюють інші гільдії, крім продюсерської. Також організовувала заходи та зустрічі з різними продюсерами. Саме завдяки Гільдії я познайомилася з продюсеркою  Сюзанною Тодд.

Також я брала участь в менторській програмі Women in Film, в рамках якої відвідувала студію Miramax. Побувала в штаб-квартирі ФБР, де агенти розповідали про себе, свої навички, відповідали на питання сценаристів про те, як вони ведуть справи.

Пропрацювала 3 місяці асистенткою Біла Дюка: все його пам'ятають, як величезного чоловіка поруч з Арнольдом Шварценеггером у фільмі "Хижак". Детально вивчила, як працюють промо-кампанії фільмів-номінантів на "Оскар". Після повернення, в 2018, використовувала всі ці знання, щоб представити фільм "Донбас" в Лос-Анджелесі.

Автомобильная авария, работа в США и "С любовью, Винсент": продюсер Ольга Журженко о своей работе и жизни - фото №3

Мені вдалося досягти таких умінь:

  • Пунктуальність. У США так прийнято, що коли захід призначено на 18:00 і людина зайшла в приміщення саме в цей час вона вже запізнилася.
  • Політкоректність.
  • Diversitу (різноманітність). У США я перебувала тоді, коли тільки починалися суперечки про рівні права. Це тільки зараз вся боротьба за різноманітність в кіно і кінобізнесі вилилася в нові правила "Оскара", а 5 років тому це ще здавалося фантастикою.

Яким ви бачите українське кіно через 5 років? Чого зараз не вистачає українському кінематографу?

Автомобильная авария, работа в США и "С любовью, Винсент": продюсер Ольга Журженко о своей работе и жизни - фото №4

Українське кіно через 5 років буде набагато цікавіше дивитись — це факт. Професіоналізм сценаристів, редакторів, режисерів, продюсерів та інших працівників у цьому секторі все більше зростає. Також дуже тішить той факт, що професіонали зі світу кіно переходять в телебачення, і навпаки. Такий обмін, на мою думку, дуже добре відобразиться на якості телевізійного контенту.

На сьогодні українському кінематографу не вистачає грантів на розвиток і оновленої альма-матері.

Назвіть ваші улюблені фільми українського виробництва.

  • "Мої думки тихі";
  • "Герой мого часу";
  • "Донбас";
  • "Вулкан".

Як ви вважаєте, які фільми повинна подивитися кожна людина?

  • "Людина дощу" (1988);
  • "Красуня";
  • "Людина-павук: Навколо всесвіту" (2018).

Назвіть плюси та мінуси вашої професії.

Автомобильная авария, работа в США и "С любовью, Винсент": продюсер Ольга Журженко о своей работе и жизни - фото №5

Плюси: сама собі господиня, можливість реалізувати свої ідеї, а також натхнення від робіт режисерів, сценаристів та інших творців. Наприклад, мене дуже зворушила книга Оксани Забужко "Польові дослідження українського сексу". Коли я тільки повернулася зі Штатів, вона мені дуже сильно допомогла подолати культурний шок. Саме на творчість талановитих геніїв я могла покластися в найскладніші часи свого життя. Мало хто знає, що смерть мого батька збіглася зі створенням авторського фільму "Трубач".

Мінуси моєї професії — це нестабільність: як фінансова, так і емоційна.

Яких українських акторів ви відкрили для себе за останній рік?

За останні кілька років: Роман Луцький і Катерина Молчанова.

Які якості і вміння повинні бути у справжнього продюсера?

Автомобильная авария, работа в США и "С любовью, Винсент": продюсер Ольга Журженко о своей работе и жизни - фото №6

По-перше, фізичне та емоційне здоров'я, тому що тільки за рахунок здоров'я в періоди особливого стресу продюсер залишається в здоровому глузді. 

По-друге, вміння спокійно розмовляти на теми, які для більшості людей мають особливе емоційне забарвлення: власні недоліки, секс, гроші, відповідальність.

По-третє, лідерські якості та вміння продумувати проєкти, ситуації, відносини на кілька етапів наперед, а також передбачати план "Б" і підстелити собі або своїм людям "соломку" в потрібних місцях.

Розкажіть про новий проєкт "Селяни". Чи складно над ним працювати?

 

Ми тільки починаємо роботу над цим проєктом з польськими колегами. Вони вже відзняли частину матеріалу, а з нашого боку залишається величезна частина картин і анімації. 25 українських художників будуть малювати картини і "оживляти" їх для створення фінальної версії фільму.

Чи складно? Звісно!

Чи складно мені було народити двох дітей? Звісно. Але це принесло таке безмежне щастя, що вся біль і складності вже давно стерлися з моєї пам'яті. Так і з проєктом "Селяни".

Так, це зовсім непросто — працювати з іноземцями, знайти потрібних художників, умовити експертів Держкіно, що цей проєкт гідний підтримки, побудувати маркетинговий план, проштовхнути фільм і в прокаті відбити гроші... Але результат того заслуговує.

Чим вас вразила стрічка "З любов’ю Вінсент"?

Унікальним стилем анімації, терпінням творців, вражаючою історією смерті генія, яка залишається покритою масою загадок і таємниць.

Чи складно було організовувати виставку "З любов'ю Вінсент"? Можете назвати кілька причин, чому її варто побачити всім?

 

Виставка "З любов'ю, Вінсент" дасть вам уявлення про масштаб роботи, який стоїть за фільмом: від ідеї до фінального продукту, який покликаний вас вразити. До речі, це дуже цікаво побачити, як картини Ван Гога перетворювалися в живі анімації.

Проєкт "Малюємо фільм: онлайн виставка "З любов'ю, Вінсент"" та тренінг для художників реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Коли ми готували виставку, робили акцент на роботи українських художників: в нашій версії їх набагато більше, ніж в попередніх реалізаціях виставки в Нідерландах або Кореї.

Не пропустіть: "Селяни". Новий мальований проєкт творців легендарної стрічки — "З Любов'ю, Вінсент" (ВІДЕО)

Подписаться Подписаться

Сейчас читают

Последние новости