"Культура приготування українського борщу": 25 учасників у прямому ефірі будуть готувати борщ за неповторним рецептом

"Культура приготування українського борщу": 25 учасників у прямому ефірі будуть готувати борщ за неповторним рецептом

Коли пройде онлайн-презентація "Культура приготування українського борщу" та що цікавого буде показано в її рамках? Дізнайтесь в нашому матеріалі! 

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Міністерство культури та інформаційної політики України разом з  ГО "Інститут культури України", за участі  її очільника Євгена Клопотенка, відомого шеф-кухаря, проведуть онлайн-презентацію "Культура приготування українського борщу" в межах кампанії на підтримку включення страви до культурної спадщини ЮНЕСКО.

Мова не йде про гастрономічну ідентифікацію. Це питання захисту важливої культурної складової та частини історії. Визнання борщу об'єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО — поставить крапку у навмисно створених дискусіях щодо етнічної батьківщини рецепту страви. Адже усі ми знаємо правду: борщ — український.

— зазначає Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Культура приготування українського борщу": 25 учасників у прямому ефірі будуть готувати борщ за неповторним рецептом - фото №1

У різні часи борщ варили за відмінними рецептами з використанням широкого набору продуктів. Борщ відрізнявся від села до села, від регіону до регіону. У пошуках особливостей та унікальних рецептів головної української страви, талановитий кухар Євген Клопотенко здійснив мандрівку всією країною.

Тепер 25 учасників з кожної області зберуться разом на спільному майданчику галереї мистецтв "Лавра", де кожний приготує борщ за неповторним рецептом. Усі кухарі — носії давніх регіональних та родинних традицій приготування цієї страви, які ділитимуться своїми секретами  і шукатимуть формулу найсправжнісінького борщу. Процес приготування відбуватиметься одночасно за окремими робочими місцями із дотриманням карантинних норм.

"Культура приготування українського борщу": 25 учасників у прямому ефірі будуть готувати борщ за неповторним рецептом - фото №2

Борщ — це частина української ідентичності та наша національна цінність. Потужний культурний феномен і відповідь на питання: "Що об'єднує українців?". Якщо у будь-якої нації забрати мову, їжу, релігію і одяг, нація перестає бути нацією. І борщ є свого роду соціальним інструментом, який може не те, щоб об'єднати українців, а показати, що ми вже об'єднані борщем. Що ми всі різні, але ми все їмо борщ, і це значить, що у нас є щось спільне.

— додає голова ГО "Інститут культури України" Євген Клопотенко.

Трансляція презентації "Культура приготування українського  борщу" відбудеться за  цими посиланнями в настпуному році:

Також усі українці можуть приєднатись до Борщ-марафону в соцмережах і викладати рецепти, світлини або сторіз з борщем, який ви готували власноруч вдома або смакували деінде. 

Щоб не пропустити презентацію "Культура приготування українського  борщу" — слідкуйте за анонсами.

Не пропустіть: Євген Клопотенко оголосив про включення борщу до Нацпереліку нематеріальної культурної спадщини України.

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости