"України на екрані має бути більше": Star Media долучиться до розвитку туризму

Новости культуры
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Журналист

Кінокомпанія Star Media підписала меморандум про співпрацю із Державним агентством розвитку туризму України. Відтепер Київ та його туристичні принади будуть просуватися у кінопроектах, які знімає Star Media та її партнери — Apple Tree Vision і Kristi Films. А унікальні об’єкти, які відбудовуються спеціально для зйомок, зможуть використовуватись як туристичні об'єкти.

Перший крок після підписання меморандуму — домовленість про те, що збудоване під селом Ровжи на Київщині єврейське містечко 100-річної давнини зможе приймати екскурсії та стане частиною туристичного маршруту в околицях столиці.

Єврейське містечко під селом Ровжи — це декорації для історичного фільму "ШТТЛ" , який є спільним проєктом кінематографістів України та Франції.

Related video

Штетл, де розвиваються всі драматичні події фільму, "змалювали" з селища Сокаль. На те, щоб відтворити населений пункт, знадобилося три місяці підготовки і створення 3D-моделі майбутнього селища.

Star Media долучиться до розвитку туризму в Україні - фото №1

На площі близько 4 000 м 2 менше ніж за місяць звели 18 об'єктів. З цією метою на локацію привезли шість дерев'яних будинків 1930-х років з Житомирської та Чернігівської областей. Їхні інтер'єри та екстер'єри стали родзинкою кіномістечка: фасади, віконні та дверні прорізи, паркани та перелази — усе це не сучасна реконструкція, а автентичні вироби 100-річної давнини.

У селищі також побудовані бібліотека, школа та унікальна дерев'яна синагога, аналогів якій в Україні на сьогодні не залишилося. Цю синагогу художники-постановники відтворювали за фотографіями, а всередині художники-реставратори вручну виконали розписи по дереву за збереженими ескізами. Крім будівель, в селищі відтворили ринкову площу та єврейське кладовище з кам'яними надгробками.

Star Media долучиться до розвитку туризму в Україні - фото №2

Після завершення знімального процесу кіномістечко залишиться на своєму місці, і туристи з України та інших країн зможуть ознайомитись з особливостями єврейського побуту відтвореного з історичною достовірністю.

Насправді не потрібно далеко ходити, найяскравішим прикладом впливу кінематографії на український туризм є серіал НВО "Чорнобиль", після виходу якого кількість туристів у зоні відчуження збільшилась щонайменше на 70%. Звичайно поки кількість кінотуристів в Україні незначна, особливо якщо порівнювати з іншими країнами, де кіноіндустрія процвітає. Однак вже зараз вже маємо реальні дані, які дають зрозуміти, що ця галузь є дуже перспективною й може привабити до України великий відсоток іноземних мандрівників. Будемо разом працювати над тим, щоб комплексно розвивати цей напрямок туризму,

— говорить Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.

Другий напрям співпраці Star Media і Державного агентства розвитку туризму України — популяризація Києва в кіноісторіях. Система кеш-рібейтів, яка запрацювала минулого року, вже прибавила до нашої країни міжнародних кіновиробників. Яскравий приклад — фільм "The Last Mercenary" ("Останній найманець") у головній ролі з Жан-Клодом Ван Даммом, який переважно знімався у Києві. 30 липня проєкт успішно стартував на Netflix посівши перше місце в ТОП-10 за переглядами у світі серед фільмів стрімінгу. Поєднання кіно та туризму — це звична міжнародна практика.

Така колаборація важлива і для нашої компанії, і для індустрії в цілому. Україна — країна талановитих людей і унікальних природних умов. Море, гори, старовинна архітектура та індустріальні пейзажі — все це чудово вписується в кіно будь-якого жанру. І все це здатне задовільнити різні смаки туристів. Працюючи з іноземними партнерами, ми постійно наголошуємо на принадах нашої країні і почуваємо себе в певному сенсі амбасадорами як культурного, так і туристичного потенціалу. Високий професійний рівень наших кіноспеціалістів вже знаний в усьому світі, але я впевнений, що України на екрані повинно бути ще більше,

— наголошує Юрій Артеменко, віце-президент компанії Star Media.

Згідно з дослідженням "Tourism Competitive Intelligence", 40 млн туристів обирають для відвідин країни, які стали головними локаціями для популярних фільмів. Саме кінострічки впливають на вибір маршрутів та збільшують турпотік у той чи інший регіон.

Так, завдяки фентезі про хобітів, турпотік до Нової Зеландії зріс на 40%, а місця зйомок увійшли в обов’язкові туристичні маршрути. Збільшилась кількість туристів до Хорватії після зйомок там "Гри престолів", а локації, де відбувалось фільмування, стали надзвичайно популярними для екскурсій.

Star Media долучиться до розвитку туризму в Україні - фото №3

Справжнє паломництво маршрутами зйомок спостерігалось у Парижі після виходу на екрани фільму "Код да Вінчі", а відвідуваність Лувру зросла більш ніж на півмільйона. Брюгге став надзвичайно популярним після картини "Залягти на дно в Брюгге", фільм "Пляж" зробив мегавідомим один з островів Таїланду, а Мальта згадує про зйомки на своїй території "Трої" в усіх путівниках.

Не пропустіть: репортаж зі зйомок фільма "ШТТЛ" в єврейському селищі під Києвом.

Фото: пресс-служба