"України на екрані має бути більше": Star Media долучиться до розвитку туризму

"України на екрані має бути більше": Star Media долучиться до розвитку туризму

Кінокомпанія Star Media підписала меморандум про співпрацю із Державним агентством розвитку туризму України. Відтепер Київ та його туристичні принади будуть просуватися у кінопроектах, які знімає Star Media та її партнери — Apple Tree Vision і Kristi Films. А унікальні об’єкти, які відбудовуються спеціально для зйомок, зможуть використовуватись як туристичні об'єкти. 

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов
Related video

Перший крок після підписання меморандуму — домовленість про те, що збудоване під селом Ровжи на Київщині єврейське містечко 100-річної давнини зможе приймати екскурсії та стане частиною туристичного маршруту в околицях столиці.

Єврейське містечко під селом Ровжи — це декорації для історичного фільму "ШТТЛ", який є спільним проєктом кінематографістів України та Франції.  

Штетл, де розвиваються всі драматичні події фільму, "змалювали" з селища Сокаль. На те, щоб відтворити населений пункт, знадобилося три місяці підготовки і створення 3D-моделі майбутнього селища.

Star Media долучиться до розвитку туризму в Україні - фото №1

На площі близько 4 000 м2 менше ніж за місяць звели 18 об'єктів. З цією метою на локацію привезли шість дерев'яних будинків 1930-х років з Житомирської та Чернігівської областей. Їхні інтер'єри та екстер'єри стали родзинкою кіномістечка: фасади, віконні та дверні прорізи, паркани та перелази — усе це не сучасна реконструкція, а автентичні вироби 100-річної давнини. 

У селищі також побудовані бібліотека, школа та унікальна дерев'яна синагога, аналогів якій в Україні на сьогодні не залишилося. Цю синагогу художники-постановники відтворювали за фотографіями, а всередині художники-реставратори вручну виконали розписи по дереву за збереженими ескізами. Крім будівель, в селищі відтворили ринкову площу та єврейське кладовище з кам'яними надгробками.

Star Media долучиться до розвитку туризму в Україні - фото №2

Після завершення знімального процесу кіномістечко залишиться на своєму місці, і туристи з України та інших країн зможуть ознайомитись з особливостями єврейського побуту відтвореного з історичною достовірністю. 

 

Насправді не потрібно далеко ходити, найяскравішим прикладом впливу кінематографії на український туризм є серіал НВО "Чорнобиль", після виходу якого кількість туристів у зоні відчуження збільшилась щонайменше на 70%. Звичайно поки кількість кінотуристів в Україні незначна, особливо якщо порівнювати з іншими країнами, де кіноіндустрія процвітає. Однак вже зараз вже маємо реальні дані, які дають зрозуміти, що ця галузь є дуже перспективною й може привабити до України великий відсоток іноземних мандрівників. Будемо разом працювати над тим, щоб комплексно розвивати цей напрямок туризму,

— говорить Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів. 

Другий напрям співпраці Star Media і Державного агентства розвитку туризму України — популяризація Києва в кіноісторіях. Система кеш-рібейтів, яка запрацювала минулого року, вже прибавила до нашої країни міжнародних кіновиробників. Яскравий приклад — фільм "The Last Mercenary" ("Останній найманець") у головній ролі з Жан-Клодом Ван Даммом, який переважно знімався у Києві. 30 липня проєкт успішно стартував на Netflix посівши перше місце в ТОП-10 за переглядами у світі серед фільмів стрімінгу. Поєднання кіно та туризму — це звична міжнародна практика. 

Така колаборація важлива і для нашої компанії, і для індустрії в цілому. Україна — країна талановитих людей і унікальних природних умов. Море, гори, старовинна архітектура та індустріальні пейзажі — все це чудово вписується в кіно будь-якого жанру. І все це здатне задовільнити різні смаки туристів. Працюючи з іноземними партнерами, ми постійно наголошуємо на принадах нашої країні і почуваємо себе в певному сенсі амбасадорами як культурного, так і туристичного потенціалу. Високий професійний рівень наших кіноспеціалістів вже знаний в усьому світі, але я впевнений, що України на екрані повинно бути ще більше,

— наголошує Юрій Артеменко, віце-президент компанії Star Media.

Згідно з дослідженням "Tourism Competitive Intelligence", 40 млн туристів обирають для відвідин країни, які стали головними локаціями для популярних фільмів. Саме кінострічки впливають на вибір маршрутів та збільшують турпотік у той чи інший регіон. 

Так, завдяки фентезі про хобітів, турпотік до Нової Зеландії зріс на 40%, а місця зйомок увійшли в обов’язкові туристичні маршрути. Збільшилась кількість туристів до Хорватії після зйомок там "Гри престолів", а локації, де відбувалось фільмування, стали надзвичайно популярними для екскурсій.

Star Media долучиться до розвитку туризму в Україні - фото №3
Хорватія, місце зйомок "Гри престолів"

Справжнє паломництво маршрутами зйомок спостерігалось у Парижі після виходу на екрани фільму "Код да Вінчі", а відвідуваність Лувру зросла більш ніж на півмільйона. Брюгге став надзвичайно популярним після картини "Залягти на дно в Брюгге", фільм "Пляж" зробив мегавідомим один з островів Таїланду, а Мальта згадує про зйомки на своїй території "Трої" в усіх путівниках. 

Не пропустіть: репортаж зі зйомок фільма "ШТТЛ" в єврейському селищі під Києвом.

Фото: пресс-служба

Подписаться Подписаться
Материалы по теме:

Сейчас читают

Последние новости