Meridian Czernowitz: стало відомо, коли і де відбудеться міжнародний поетичний фестиваль

Meridian Czernowitz: стало відомо, коли і де відбудеться міжнародний поетичний фестиваль

З третього по п’яте вересня Чернівці вкотре об’єднають Україну, Німеччину, Австрію, Швейцарію та Ізраїль на одній із найзнаковіших поетичних сцен Європи: протягом першого вересневого вікенду українські та закордонні інтелектуали, поети, письменники, журналісти та митці братимуть участь у поетичних читаннях, дискусіях, презентаціях книжок, музичних та театральних заходах, автограф-сесіях.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов
Related video

Серед запрошених учасників фестивалю з закордону — поети Ноам Партом, Томер Дотан-Дрейфус (Ізраїль), Рудольф Буссманн (Швейцарія), Майя Гадерлап (Австрія), іспансько-кубинський письменник і перекладач Хосе A. Кампос та інші.

Україну представлятимуть Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Катерина Калитко, Ірина Цілик, Тарас Прохасько й резиденти чернівецької молодіжної поетичної сцени фестивалю. У програмі заходів також всеукраїнські прем’єри трьох книжок, що побачать світ у видавництві "Меридіан Черновіц" спеціально до фестивалю: презентації роману Артема Чеха "Хто ти такий?", збірки оповідань Романа Малиновського "Солодке життя", книжки Бориса Брікера та Анатолія Вишевського "Мы не говорим на идиш" — усі за участі авторів.

Meridian Czernowitz: стало відомо, коли і де відбудеться міжнародний поетичний фестиваль - фото №1

У Чернівцях гості фестивалю матимуть змогу відвідати виставу "Хлібне перемир’я" за п’єсою Сергія Жадана, її виконає Київський академічний театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра (режисер — Стас Жирков), а також перформанс Юрія Андуховича та Кирила Цуканова ("Сон Сови") за романом "Радіо Ніч".

Фокусна тема цьогорічного фестивалю — "Україна очима світу". Українські та закордонні інтелектуали, автори, перекладачі та представники культурних інституцій говоритимуть про сприйняття України та її культурного сектору закордоном. Уперше в історії фестивалю дискусійні заходи передбачають сурдопереклад.

Meridian Czernowitz є конкурентоспроможним культурним продуктом, потужним
інструментом залучення іноземного та внутрішнього туриста до Чернівців зокрема та
України загалом, осередком формування міжнародних культурних зв’язків та створення
позитивного іміджу України.
Цим обумовлена фокусна тема, обговорення якої на фестивалі
за широкої аудиторії
(як офлайн, так і онлайн)
дасть нам розуміння сильних сторін України в європейському культурному просторі та подальшої
стратегії їх підсилення.

— говорять про фестиваль його директорка Євгенія Лопата та президент Meridian Czernowitz Святослав Померанцев.

Meridian Czernowitz: стало відомо, коли і де відбудеться міжнародний поетичний фестиваль - фото №2

Фестивальні події відбудуться з обов'язковим дотриманням карантинних норм. Трансляції частини заходів будуть доступні до перегляду онлайн на сайті та сторінці Meridian Czernowitz у Facebook. Усі заходи фестивалю (українською та німецькою мовами) — безкоштовні.

Проєкт відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Партнери: Посольство Німеччини в Україні, Посольство Швейцарії в Україні, Австрійський культурний форум Київ, Pro Helvetia, Українсько-Єврейська Зустріч (UJE) та ін.

Також не пропустіть: у кінозалі виставки "Чорнобиль. Подорож" проведуть лекцію "Тарковський і Чорнобиль. Передчуття"

Подписаться Подписаться
Материалы по теме:

Сейчас читают

Последние новости