Официально: карантин в Украине продлили до 11 мая (подробности)

Важно знать
Ирина Майстренко

Ирина Майстренко

Фріланс-редакторка

Украинцы надеялись выйти из карантина 24 апреля, но появилась свежая информация по части мероприятий в связи с пандемией коронавируса .

Сегодня, 22 апреля, состоялось заседание Кабмина. Во время встречи было заявлено, что карантин продлевают до 11 мая.

По словам премьер-министра Украины Дениса Шмыгаля , 11 мая — это предварительно "день конца карантина", если 10 дней до этого процент новых случаев COVID-19 не будет превышать 5%.

Related video
карантин в украине продлили до 11 мая

Вот что говорится на официальной странице премьера в Facebook :

Денис Шмыгаль

Денис Шмыгаль

премьер-министр Украины

Уряд продовжує карантин до 11 травня.

При ухваленні рішення ми спиралися на моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня. Водночас у нас є чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Стартову точку цього плану ми називаємо "День К". Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%. За нашими розрахунками, "День К" має настати 12 травня. Також у нас є важливі завдання до цього часу, над якими ми працюємо: поступово збільшуємо кількість тестувань, покращуємо забезпечення лікарень та медиків, запроваджуємо систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розроблюємо нові соціальні стандарти. Це насамперед носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція. Україна неодмінно повернеться до звичного ритму життя, але загроза, на жаль, найближчим часом не зникне. І ми разом з усім світом маємо навчитися жити за нових умов.

Напомним, по расчетам академии наук, пик коронавируса в Украине ожидается между 3 и 8 мая.

карантин в украине продлили до 11 мая

Также важно уточнить, что 11 мая — еще не конечная дата действия карантинных мер. После нее правительство намерено продолжить постепенное смягчение ограничений и начать восстановление экономики страны. При этом, Кабмин готовит стратегию постепенного выхода из карантина — ее планируют воплотить с начала мая до начала июля.

карантин в украине продлили

Мы продолжаем держать руку на пульсе. Также читайте о новом симптоме коронавируса .

Фото: Facebook, pixabay.com