Догляд за собою в умовах карантину: 5 базових порад
Карантин, у якому ми всі опинилися, передбачає дозвілля вдома в компанії з собою. З’являються вільні години на те, що давно хотілося зробити — зайнятися спортом, перечитати "Війну і мир", відіспатися.
Саме в цей період не потрібно забувати про режим. Вимушена самоізоляція сьогодні — можливість налаштувати свій графік, більше доглядати за шкірою, харчуванням тощо.
Ми зібрали ТОП-5 базових порад, як дбати про себе в умовах карантину.
Здорове харчування
На карантині ми починаємо їсти частіше, ніж у звичайному темпі життя. Так стається, тому що межа між роботою і прийомами їжі стирається — ми цілодобово знаходимось вдома і можемо будь-коли відкрити холодильник. На додачу, кур’єри з жовтими та помаранчевими рюкзаками готові привезти прямо до дверей все, що заманеться — а хочеться бургерів з картоплею фрі.
Вимушена самоізоляція спричиняє нашому тілу стрес. Вона може стати причиною нудьги або тривоги, які часто заїдають вуглеводами. У майбутньому така тенденція стане зайвою вагою, поганим настроєм або проблемами зі шкірою.
Тому, щоб відчувати себе комфортніше, пам’ятайте про здорове харчування.
Їжте більше фруктів, овочів та зелені — вони мають складати майже половину вашого денного раціону. Заморожені або свіжі овочі та фрукти містять клітковину, яка покращує травлення. Крім цього, вони дають організму вітаміни, необхідні для профілактики в період пандемії.
Створіть свій режим прийому їжі. Разом з карантином багато людей почали працювати дистанційно і їсти навіть без відчуття голоду. Розмежуйте сніданок, обід, вечерю і відмовтесь від усіх сторонніх перекусів. Іноді ми плутаємо відчуття спраги і голоду, тому пийте більше природної мінеральної води.
Споживайте менше білка (м’яса). Зараз наш організм отримує мало фізичних навантажень, тому не встигає переробляти стільки білка, як зазвичай. Замість нього в раціон можна ввести бобові. Також можна лишити білок, який легко засвоюється — рибу (лосось, сібас тощо).
Якщо ви давно хотіли поекспериментувати з типом харчування, цим можна зайнятися саме зараз. Є час, щоб спробувати інтервальне або інтуїтивне голодування, кето-дієту, сироїдіння, вегетаріанство, веганство.
За словами МОЗ, після кожного прийому їжі потрібно відчувати насиченість, а не важкість — так можна уникнути переїдання.
Також не забувайте пити природну мінеральну воду, яка сприяє відновленню тіла.
Гідробаланс
Через загальну паніку тіло стресує, і найкращий спосіб його відновити — пити більше води. Вона повертає тонус і пружність шкірі, виводить токсини, поліпшує процес травлення. Вода наповнює тіло енергією, необхідною зараз, коли багато сил йде на збереження внутрішнього спокою.
Сьогодні потрібно активніше дбати про здоров’я та імунітет, тому тримайте рівновагу між надходженням та виділенням води організмом. У кожного є своя норма води залежно від віку, статі, ваги і зросту. Розрахувати її можна за допомогою формули. Для цього чоловікам потрібно помножити свою вагу на 35, а жінкам — на 31. Отримане число означатиме кількість мілілітрів денної норми води. Незмінний мінімум — це 1.5 л чистої природної води щодня.
Зараз ми мало рухаємось, тому в суглобах можуть відкладатися солі, а в кінцівках — виникати судоми. Уникайте дегідратації і слідкуйте за своїм гідробалансом, вживаючи природну мінеральну воду.
Спорт
Зараз часу на заняття спортом стало більше, і вільні години можна присвятити ранковій зарядці, йозі, розтяжці тощо. Не потрібно примушувати себе займатися одразу всім — оберіть заняття, які подобаються найбільше.
На тренування можна щодня виділяти тридцять хвилин, і за місяць карантину вони дадуть свій результат.
Організатори наймасштабніших бігових подій України RUN Ukraine проводять онлайн-зарядку зі світовими чемпіонками. Для домашніх тренувань замість гирь можна використовувати підручні засоби — наприклад, пляшки води.
Під час занять спортом не забувайте підтримувати гідробаланс. Вода компенсує втрату рідини й тримає м’язові клітини в тонусі. Щоб тіло швидше відновлювалось після фізичних навантажень, потрібно пити достатню кількість природної мінеральної води.
Догляд за шкірою
Для підтримки гарного стану шкіри, крім правильного харчування і чистого повітря дуже важливо пити достатню кількість природної мінеральної води. Вона тримає шкіру в тонусі, робить її м’якою та пружною.
Для особистої профілактики сьогодні ми активно користуємося антисептиками, які сушать поверхню шкіри. Тому після цього не забувайте наносити на руки крем.
Зараз наша шкіра не отримує достатньо вітаміну D, тому про неї потрібно подбати в домашніх умовах. Зволожуйте своє тіло — руки, обличчя, губи.
Під час самоізоляції жінки не так часто фарбуються, тому за цей час шкіра може відпочити від макіяжу. Не забувайте очищати її гелями або міцелярною водою. Після цього її можна тонізувати і нанести крем відповідно до типу вашої шкіри.
Тривале перебування вдома не повинне псувати ваш режим догляду за собою. Слідкуйте за зовнішнім виглядом заради власного комфорту, навіть якщо ніхто з людей вас не бачить. Регулярно приймайте душ або ванни — це заняття можна зробити атмосферним, запаливши свічки і використавши піну. Слідкуйте за станом зубів, шкіри і волосся, не запускайте себе тільки тому, що сидите вдома.
Психологічний стан
Самоізоляція, розлука з близькими людьми, обмеженість у діях — усе це сьогодні може призводити до відчуття тривоги або апатії. Щоб відчувати себе спокійніше, перш за все, потрібно прийняти умови, в яких ми вимушено опинилися. Ми не можемо на них вплинути, але можемо працювати над внутрішнім станом.
У цьому допомагають медитації. Вони — спосіб опинитися в моменті "тут і зараз", зосередитись на власному диханні, заспокоїтись. Додаток для домашніх медитацій Headspace зробив безкоштовною підписку на місяць, а деякі тренери проводять онлайн-трансляції своїх медитацій в Instagram.
Пам’ятайте, що час вдома можна не вбивати, а використовувати з користю для себе. Це можливість опанувати нові скіли, переосмислити свої цінності, знайти інші орієнтири. Зараз — найкращий час, щоб почути внутрішній голос, частіше дзвонити близьким, знайти нову улюблену справу. Карантин спричинений небезпекою, але у ваших силах, зробити так, щоб почуватися вдома безпечно і комфортно.
Дбайте про себе, мийте руки і не виходьте без особливої потреби з дому. Вільний час, що з’явився, можна використати для відновлення своїх ресурсів — щоб після карантину, наповнені енергією, ми рухалися вперед.
Food photo created by freepik - www.freepik.com, Water photo created by freepik - www.freepik.com, Woman photo created by freepik - www.freepik.com, Woman photo created by jcomp - www.freepik.com, People photo created by yanalya - www.freepik.com, Food photo created by senivpetro - www.freepik.com