У Миколаєві оцифрували 500 музейних експонатів. На їх основі створять 3D-моделі (ФОТО)

У Миколаєві оцифрували 500 музейних експонатів. На їх основі створять 3D-моделі (ФОТО)

Високі технології впевнено починають захоплювати Україну. Так, у Миколаєві вже оцифрували 500 музейних експонатів. Чому це гарна новина? Читайте в нашому матеріалі.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

У Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна оцифрували велику колекцію графіки, яка раніше не виставлялася широкій аудиторії.

Тепер отримані цифрові копії експонатів перетворять в 3D-моделі. Ці роботи стануть доступні для перегляду в форматі веб-ресурсу та окремого друкованого каталогу.

Крім того, на основі п'яти графічних робіт будуть створені 3D-моделі в форматі доповненої реальності AR, а також проведені онлайн-лекції з діджиталізації культурної спадщини.

Мистецтво та діджиталізація. У Миколаєві оцифрували 500 музейних експонатів та на їх основі створять 3D моделі - фото №1

Все це дозволить мистецтвознавцям, краєзнавцям і широкому колу користувачів в зручному форматі знайомитися і використовувати в своїх дослідженнях музейну графіку з Миколаєва. А музейним працівникам — створювати віртуальні виставки, необмежено тиражувати копії творів, і, нарешті, рекламувати свою колекцію нарівні з іншими музеями України.

Мистецтво та діджиталізація. У Миколаєві оцифрували 500 музейних експонатів та на їх основі створять 3D моделі - фото №2
 
Мистецтво та діджиталізація. У Миколаєві оцифрували 500 музейних експонатів та на їх основі створять 3D моделі - фото №3

В рамках проєкту вже оцифровано 500 графічних творів XVIII — середини XX століття: акварель, пастель та малюнок. Це роботи І.Є. Рєпіна, І.К. Айвазовського, І.І. Шишкіна, В.В. Верещагіна, С.Ю. Судейкіна, П.Ф. Соколова, П.А. Малявіна, А.П. Рябушкіна, Е.Ф. Крендовського, С.Ф. Колеснікова та інших видатних митців, чиї імена стали гордістю вітчизняного та європейського образотворчого мистецтва. Ці твори мають виняткову історичну, художню, наукову та культурну цінність. При цьому більшість з них раніше не експонувалися.

За словами Ольги Яблуновської, головної зберігачки фондів музею, колекція графіки налічує понад 7000 експонатів. Тому дуже важливо вести цифровий облік музейних цих предметів.

Мистецтво та діджиталізація. У Миколаєві оцифрували 500 музейних експонатів та на їх основі створять 3D моделі - фото №4

Якщо живопис в нас вивчений, то про графіку ми знаємо недостатньо. Вона менше експонується, і практично не показується через відсутність оформлення та наукової обробки. Тому цей проект — дуже вдалий момент для того, щоб зайнятися графікою. 

— розповідає Лариса Твєрітінова, заступник директора художнього музею з наукових питань.

Мистецтво та діджиталізація. У Миколаєві оцифрували 500 музейних експонатів та на їх основі створять 3D моделі - фото №5

На сьогоднішній день вже оцифрована велика частина робіт. Паралельно йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу.

Проект "Цифрова колекція художнього музею" реалізує КУ "Агенція розвитку Миколаєва" за підтримки Українського культурного фонду.

Читать такжеКуда пойти на выходных в Киеве: интересные события 25 и 26 июля

Також вам буде цікаво дізнатись про новий "Музей науки" у Києві.

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости