Злети та падіння Яни Беломоіної: велосипедистка розповіла про переваги і недоліки "життя в дорозі"

Злети та падіння Яни Беломоіної: велосипедистка розповіла про переваги і недоліки "життя в дорозі"
Яна Беломоіна, володарка Кубку світу XCO, усе своє життя проводить у дорозі. Фактично живучи на валізах, дівчина дотримується суворого спортивного режиму. Атлетка розповіла про переваги та недоліки нетрадиційного шляху до успіху.
Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Яна Беломоіна — успішна гірська велосипедистка України, переможниця Кубка світу, бронзова призерка Чемпіонату світу, чемпіонка Європи та багаторазова національна чемпіонка. 

Левова частка життя спортсменки проходить далеко від рідного дому. Беломоіна постійно подорожує разом із чоловіком, який, до речі, є її тренером і механіком.

Для RedBull Ukraine атлетка назвала плюси та мінуси свого активного способу "життя в дорозі".

Яна Беломоіна фото

Переваги: подорожі, тренування, краєвиди та високі ставки

Баланс між поїздками, тренуваннями та відновленням сил є важливим компонентом успішної діяльності спортсменів. Однак час, витрачений на дорогу, часто йде нанівець, адже в дорозі складно відпочити й абсолютно не можливо провести тренування. На фізичну й психічну втому також впливають ускладнення перетину кордону та зміна часових поясів. Яна зізнається:

Я люблю подорожувати. Мрію побачити весь світ.

Яна Беломоіна фото

Повернутися додому між перегонами непросто. Це довгий шлях, і ви можете втратити багато годин на кордоні,

— зазначає спортсменка.

Яна Беломоіна фото

Приїзд додому — це велика справа для Яни. Попри такі незручності, велосипедистка має кращі умови для тренувань, хоч і далеко від дому:

Я живу в місті, де немає гір, немає стежок, а дороги в Україні дуже погані, на жаль. У сезон перегонів я часто вирішую базуватися в Словенії. Там є дуже хороші місця для тренувань, багато трас і друзів, з якими я можу кататися. Також у місті легко знайти спортивні зали, де ми тренуємося.

Яна Беломоіна фото

Зазвичай Яна проводить тренування в країнах Центральної Європи. Але взимку доводиться шукати сонце. У такому випадку ідеальним місцем є тепла Іспанія:

В Іспанії багато можливостей тренуватися: дорога, бездоріжжя, рівнина, гори, і погода краща, ніж в інших європейських країнах у зимові місяці. Я люблю бути там, де тепло. Мені важко тренуватися, коли справді холодно, йде дощ чи сніг. Тому я намагаюся обирати місця, де більше теплих днів, ніж холодних. У лютому ми з командою були в Південній Африці на передсезонній підготовці, і я б сказала, це рай для гірських велосипедів.

Яна Беломоіна фото

До речі, завдяки велосипедним гонкам, Яна побачила дивовижні місця світу:

Я була в Японії вперше минулого року, і не могла уявити, що ця країна настільки інша і має так мало спільного з європейськими країнами — це схоже на інший світ.

Яна Беломоіна фото

Недоліки: відсутність друзів, сім'ї та забуття паспорта

Незважаючи на велику кількість переваг, такий ритм життя має і недоліки. З сім’єю Яна зустрічається лише кілька разів на рік, адже не має можливості часто повертатися на Батьківщину до рідних.

Я дуже сумую за своєю бабусею. Завжди. Це те, що найбільше кличе мене додому,

— відверто розповідає атлетка.

Яна Беломоіна фото

Свою бабусю Яна вважає рушійною силою. Вона із задоволенням їй телефонує, щоб повідомити про кожну перемогу.

Перелом ноги — саме цей період велосипедистка вважає найскладнішим у її житті. Через це у 2018 році вона провела багато часу, просто сидячи вдома:

Це був дуже складний час. Однак, підтримка, яку я отримала від сім'ї, чоловіка та лікаря, дуже допомогла мені стати на ноги.

Яна Беломоіна фото

Спортсменка переконана, що змінювати свій спосіб життя не хоче:

Іноді я думаю, що якби не їхала кудись, у мене не було б аварій або невдач. Але я б нічого не змінювала — все, що з нами відбувається, вчить або якось нас захищає. У мене є все, що потрібно, аби насолоджуватися життям за допомогою однієї сумки та велосипедів.

Яна Беломоіна фото

Як вам таке "життя в дорозі"?

Читать такжеРекорд Украины: Александр Титаренко сделал сальто между двумя грузовиками в движении (ВИДЕО)

Фото: Red Bull Ukraine

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости