Фонд Yves Rocher оголосив переможниць премії "Земля Жінок 2021"

Фонд Yves Rocher оголосив переможниць премії "Земля Жінок 2021"

12-й рік поспіль Фонд Yves Rocher в Україні відзначає свій особливий проєкт — Премію "Земля Жінок". Ціллю програми є підтримка жінок у їх боротьбі за збереження навколишнього середовища. Проєкт допомагає жінкам-екоактивісткам бути почутими, а також надає грошові дотації на подальший розвиток їх екоініціатив.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов
Related video

Кожної весни Фонд Yves Rocher оголошує переможців проєкту в рамках святкової церемонії. Цьогоріч, у зв’язку з карантинними обмеженнями, імена лауреаток Премії "Земля Жінок 2021" в Україні оголосили в онлайн-форматі. Запрошуємо вас детально ознайомитись з їх проєктами у наступному відеоролику.

Жак Роше, син засновника бренду Yves Rocher та президент Фонду Yves Rocher, ніколи не приховував свого істинного захоплення незламною силою жінок. Саме жінки та їх невичерпний ентузіазм і віра надихнули його на створення у 2001 році Премії "Земля Жінок".

Цього року Премія відзначає свій ювілей — 20 років із моменту заснування! За цей час у всьому світі понад 500 жінок отримали гранти на розвиток своїх екопроєктів. Традиційно проєкт проводять в 15 країнах (Франція, Україна, Німеччина, Росія, Мексика, Швейцарія, Марокко, Португалія, Туреччина, Італія та інші), проте екоініціативи лауреаток Премії охопили понад 50 країн світу!

В Україні проєкт з’явився у 2010 році і за цей час Фонд Yves Rocher відзначив 36 проєктів та виплатив їх авторкам гранти загальною сумою понад 120 000 євро.

Фонд Yves Rocher оголосив переможниць премії "Земля Жінок 2021" - фото №1

Задля вибору найкращих екопроєктів в кожній країні формується команда членів журі, які ретельно відбирають найбільш перспективні проєкти — такі, що направлені на захист навколишнього середовища, мають виражений соціальний або освітній характер. Журі обирають трьох лауреаток, які отримують гранти на реалізацію та розвиток своїх ініціатив номіналом 5 000, 3 000 и 2 000 євро за І, ІІ та ІІІ місця відповідно. Лауреатка І-ї премії бере участь у Міжнародному конкурсі в Парижі та має можливість отримати грант 10 000 євро у разі перемоги.

До складу українського журі 10-ї премії "Земля Жінок" увійшли:

 • Анна Запталова, генеральна директорка компанії "Ів Роше Україна";
 • Алла Клименко, психологиня, мотиваційна спікерка, засновниця проєкту "Upgrade";
 • Анна Земскова, головна редакторка журналу "Harper’s Bazaar Ukraine";
 • Євгенія Аратовська, кураторка проєкту "Україна без сміття", лауреатка Премії "Земля Жінок" 2016 року;
 • Катерина Світлична, головна редакторка журналу "Караван Историй";
 • Наталія Ємеліна, головна редакторка журналів "Единственная" та "Твой Малыш";
 • Ната Жижченко, лідерка гурту "ONUKA";
 • Олександра Буринська, головна редакторка журналу "Cosmopolitan";
 • Олександр Ладанівський, мандрівник, фотограф та блогер;
 • Соня Забуга, головна редакторка журналу "ELLE Ukraine";
 • Тарас Тополя, лідер гурту "Антитіла", молодіжний посол UNICEF в Україні, амбасадор проєкту "U-report".

Журі оцінювали проєкти за такими критеріями: надійність організації/проєкту, позитивний вплив проєкту на навколишнє середовище, практична користь та соціальна важливість проєкту для місцевих громад та/або України в цілому, якість зв’язку проєкта з місцевими громадами та організаціями, історія досягнень, конкретні результати, обґрунтування бюджету, мотивація та відданість керівника проєкту, оригінальність, інноваційність, перспективи розвитку проєкту.

Переможницями Премії "Земля Жінок 2021" стали:

І. Марія Пасайлюк — лауреатка премії 1-го ступеня з проєктом "Відтворення рідкісного, їстівного, лікувального гриба Polyporus umbellatus".

Проєкт направлений на відтворення червонокнижного виду грибів Polyporus umbellatus на території Косівщини Івано-Франківської області. Завдяки авторській технології вирощування міцелію у лабораторних умовах, використовуючи опале листя, та подальшому винесенню грибниць у природу, планується збільшення кількості локалітетів гриба у природі з 6 до 250.

Фонд Yves Rocher оголосив переможниць премії "Земля Жінок 2021" - фото №2

Завдяки цій технології Марії та її однодумцям вже вдалося врятувати інших рідкісний гриб — Квіткохвістник Арчера. Його буде винесено із наступного видання Червоної книги України.

ІІ. Ксенія Костенко — лауреатка премії 2-го ступеня з проєктом "ЗОЛОТО ЗЕМЛІ".

Мета проєкту — запобігання знищенню родючих ґрунтів шкідливими відходами від птахофабрик шляхом популяризації, навчання аграріїв унікальній технології переробки відходів на органічне добриво "PlantFeed".

Фонд Yves Rocher оголосив переможниць премії "Земля Жінок 2021" - фото №3

Згідно з ідеєю, відходи з птахофабик не скидатимуть на поля, а відправлятимуть на переробку та виробництво екодобрива "PlantFeed".

ІІІ. Дар’я Богданова — лауреатка премії 3-го ступеня з проєктом "Agrohub Паросток".

Метою проєкту є підтримка створеного на базі школи агрокомплексу, в якому учнів навчають землеробству, вирощуванню зелені та овочів. Взимку та восени учні споживають у їдальні школи вирощені власноруч рослини. Навесні учні продають саджанці овочів та квітів, розвиваючи свої підприємницькі навички.

Фонд Yves Rocher оголосив переможниць премії "Земля Жінок 2021" - фото №4

Ми вітаємо лауреаток з перемогою і віримо, що їх проєкти будуть і надалі активно розвиватися та діяти на благо суспільства, біорізноманіття та планети в цілому! 

До речі, вже зовсім скоро, влітку 2021 року, буде відкрито збір анкет для участі у Премії "Земля Жінок 2022"! Чекайте анонси у соціальних мережах Yves Rocher Ukraine та на сайті yves-rocher.ua.

Також вам буде цікаво: Фонд Yves Rocher висадив 100 мільйонів дерев у світі.

Фото: прес-служба Yves Rocher

Подписаться Подписаться

Сейчас читают

Последние новости