Бережи себе: 7 корисних звичок для здоров'я молочної залози

Важно знать
HOCHU.ua

HOCHU.ua

Редакция

20 жовтня в Україні відзначається День боротьби з раком молочної залози. Напередодні цього дня HOCHU.ua разом з компанією " Альфа Страхування " вирішили нагадати українським жінкам про важливість корисних звичок для профілактики захворювання.

Згідно зі статистикою, рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. У структурі захворюваності українок у віці 30-74 років він стало лідирує. Варто пам'ятати: у 95% жінок рак виліковний, якщо його виявити на I стадії. Саме тому лікарі рекомендують регулярно робити чекап молочної залози. Ми поспілкувалися з лікарем-онкологом Сергієм Корнієнко, щоб дізнатися, яких ще рекомендацій жінкам варто дотримуватися для запобігання раку.

1. Робіть мамологічне обстеження щонайменше 1 раз на рік

Related video

На жаль, кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Проте на ранніх стадіях він виліковний. Лікар Сергій Корнієнко рекомендує робити інструментальну діагностику 1 раз на рік — мамографію або УЗД. Така регулярність дозволяє виявити пухлину до того, як починають з'являтися метастази. До 40 років у пріоритеті УЗД, а після — рентген-апарат, він же мамограф.

2. Не ігноруйте самодіагностику 

Виявити деякі зміни молочної залози можна навіть під час самодіагностики. Для цього вам потрібні лише пальці ваших рук. Проводити її можна у домашніх умовах на 7-12 день після початку менструації. У цей період залоза зазвичай не напружена і її легко пропальцувати. Якщо під час пальпації ви виявляєте візуальні зміни шкіри, форми грудей або ущільнення, вам необхідно звернутися до лікаря. Також зверніть увагу на білизну: чи немає на бюстгальтері слідів виділення. Щодо будь-яких змін краще додатково проконсультуватися з лікарем. Не завжди вони можуть вказувати на онкологію, але краще упевнитися у цьому після огляду й інструментальної діагностики.

3. Мінімізуйте стрес  

На словах це завжди звучить просто, але гармонізувати своє життя не так легко. Проте важливо пам'ятати: стрес негативно впливає на гормональну систему, що у свою чергу погіршує стан жіночого здоров'я, зокрема, молочної залози. Варто знайти свою формулу балансу відпочинку і роботи, щоб зменшити рівень стресу та покращити самопочуття.

4. Додавайте корисні жири у раціон 

Для здоров'я молочної залози особливо важливо контролювати наявність корисних жирів у раціоні. Мова йде про жири, які містяться у горіхах, рибі, авокадо, рослинних оліях тощо. Будь-яке різке зменшення або збільшення калорійності харчування негативно впливає на жіночу фізіологію, тому від дієт або радикальних змін у харчуванні краще відмовитися на користь повільному та поступовому переходу на здорове харчування.

5. Тренуйте грудні м'язи 

Якщо фітнес вже став звичним для вас — чудово. Але не ігноруйте під час тренування грудні м'язи. Для профілактики захворювання корисним будуть тренування, які орієнтовані саме на цю зону — не треба "накачувати" м’язи, достатньо час від часу робити вправи, які покращують циркуляції крові в області грудної клітини. Звичайні віджимання або ж вправи з еспандером будуть доречними. Якщо ж ви не звикли до регулярних тренувань, розвивайте цю звичку поступово, без різких змін у рівні фізичного навантаження, адже це також спричиняє стрес.

Бережи себе: 7 корисних звичок для здоров'я молочної залози

6. Носіть зручну білизну 

Коли обираєте білизну, завжди звертайте увагу на відповідність розміру та склад тканини. Також не менш важливим є відчуття комфорту. Якщо вам незручно у бюстгальтері, цього достатньо, щоб замінити його на інший, більш комфортний. Турботою про себе буде вибір зручного бюстгальтера вашого розміру з натуральної тканини.

7. Любіть себе 

Це базова здорова звичка, від якої залежать, чи будуть реалізовані решта рекомендацій. Знаходити час для себе і своїх потреб — нормально, попри поширену думку, що це егоїзм. Відпочивати, ходити на масаж, робити гімнастику, відвідувати мамолога і гінеколога, їсти, радіти маленьким перемогам — все це здорова турбота про себе. Тож не соромтесь любити себе. Це рятує життя.

Зменшити ризики і посилити безпеку можна також за допомогою страхового полісу, що передбачає допомогу клієнтам з онкологією. Наприклад, "Альфа Страхування" пропонує спеціальну програму " Подаруй собі життя ", яка передбачає не тільки оплату, а й організацію лікування — від вибору медичного закладу до бронювання квитків на літак.

Реклама