Подорожуємо сирною столицею: репортаж з нового туристичного маршруту в Карпатах від проєкту "Гуцульські сирні плаї"
"Багато сиру не буває", — думала я колись, але після моєї подорожі в Закарпаття зрозуміла, що це зовсім не так. Я не вважаю себе гурманом, але гастрономічний туризм планувала відкрити для себе вже давно. І коли команда проєкту "Гуцульські сирні плаї" запросила редакцію HOCHU.ua відвідати новий культурно-туристичний маршрут та познайомити зi cтoлiтнiми тpaдицiями cиpoвapiння, вiвчapcтвa i cкoтapcтвa в Kapпaтax, я не могла не скористатися цією прекрасною нагодою.
Хочу зізнатись: ще до того, як світ накрила пандемія, а з нею і жорсткий карантин, я мріяла про нові подорожі та марила цікавими мандрівками, але не Україною, а закордоном... На сьогоднішній день моя мета номер один — відвідати найцікавіші мальовничі куточки рідної землі.
Нам дуже пощастило, адже ми можемо похизуватися незвичайними витворами природи. Тут можна мандрувати місяцями чи їздити кудись щовихідних, можна зупинятися у шикарних готелях чи в наметі, можна випробувати екстремальний відпочинок чи розвиватися культурно.
А якщо ви любите смачно поїсти та випити — ідеальним варіантом для вас стане досить популярний, але, на жаль, ще не дуже розвинений в Україні такий вид відпочинку як гастротур. А особливим гурманам раджу почати з Карпат. В цих краях можна не тільки насолодитися краєвидами, але й познайомитися з гуцульською кухнею і продегустувати напої місцевого виробництва.
Якраз нещодавно на Закарпатті і Прикарпатті розпочалася реалізація нового культурно-туристичного маршруту "Гуцульські сирні плаї", який мені пощастило відвідати однією з перших. До речі, проєкт став одним із перeможців конкурсу Українського культурного фонду.
"Гуцульські сирні плаї" — відкриття для справжніх сироманів
Проєкт створений, перш за все, щоб популяризувати Гуцульську овечу бриндзю (Рахівський район, Закарпатська область) та Гуцульську коров'ячу бриндзу (Верховина, Івано-Франківщина) — перші українські продукти із захищеним географічним зазначенням.
Для довідки:
PDO —Protected designation of origin, захищене зазначення походження (або "географічне зазначення" ГЗ) — це назва території, конкретного місця або (у виняткових випадках) назва країни, яка використовується як позначення харчового чи сільськогогосподарського продукту.
Туристи матимуть можливість відвідати полонини — господарства cиpoвapiння, вiвчapcтва й cкoтapcтва, завітати у гості до гуцулів, а також відвідати сирні дигустаційні зали та Музей гуцульської бриндзі.
Наразі до культурного туристичного маршруту задіяно 13 локацій Закарпаття та Івано-Франківської області. До них входять полонинські господарства, які є сертифікованими виробниками перших українських сирів з географічним зазначенням.
Керівник проєкту "Гуцульські сирні плаї" Тарас Антонюк розповів, що надихнуло його та команду на створення маршруту:
Аби потрапити до локацій, на маршрутах будуть розміщені вказівники напрямку руху, впізнати їх можна буде за допомогою спеціальних табличок з логотипом "Гуцульські сирні плаї".
Що ж, це були незабутні три дні в моєму житті. Пейзажі природи, які перед нами відкривалися, неможливо передати жодною камерою. Єдиний мінус (особисто для мене) — придбані декілька зайвих кілограмів. Тому можете бути впевнені, що "Гуцульські сирні плаї" голодними вас не залишать. Ще й пригостять фірмовими наливками.
Вже у наступному матеріалі я детальніше розповім про свою мандрівку та поділюся враженнями від відвіданих місць.
Дякуємо Асоціації журналістів і блогерів Travel Press Club та проєкт "Гуцульські сирні плаї" за організацію поїздки та можливість посмакувати крафтовими продуктами.
Фото: Василь Дячук