"Уявляю себе давньогрецьким олімпійцем": актор Євген Янович розповів про домашні тренування на карантині

Новости шоу-бизнеса
Елена Мело

Елена Мело

Редактор ленты новостей

"Карантин нас загнав до хатин" — так співає блогер і фронтмен гурту NRavitsa Planet Іван Марунич. І правда, багато побутових справ нам довелося перенести додому. Зокрема, і спорт.

Ми розпитали актора шоу "Мамахохотала" на телеканалі НЛО TV Євгена Яновича про те, як він тренується в умовах самоізоляції, якими додатками користується і якого результату хоче досягти.

До речі, Євген почав активно займатися своєю фізичною формою задовго до початку карантину — і запустив власний спортивний челендж в інстаграмі під назвою "Моя Сотка".

Related video
  • Розкажи про свій спортивний челендж, у чому він полягає?

Ще на Новий рік я вирішив, що зроблю 100 тренувань у 2020 році. З такою ціллю я й прийшов у спортзалу 2-го січня, але тоді мій організм банально відмовився тренуватись. Почалися сильний головний біль та нудота. Я зрозумів, що це якийсь "знак". Та відступати не хотілося, тому виклав пост. В першу чергу цей пост — це моя власна мотивація. Бо я пообіцяв, що зроблю у 2020 сто тренувань не лише собі, а десяткам тисяч підписників. І закликав так само мотивувати себе публічністю інших.

Хештег #МояСотка чітко відображає ціль, а мені ще й додає кумедного алкогольного підтексту. Потім до мене приєдналась Аня Гресь (акторка шоу "Мамахохотала" і молода мама), далі ще чимало підписників. Навіть під час карантину є декілька хлопців, що постійно відмічають мене у своїх сторіз.

евген янович
  • Які саме вправи ти робиш?

В до карантинну еру це були тренування у залі з тренером на різні групи м'язів та кардіо у європейських містах під час зйомок тревел-шоу "Суперматч" (також виходить на телеканалі НЛО TV). Зараз вдома — це різноманітні комплекси: від пресу до віджимань.

  • Чи використовуєш якийсь інвентар: гантелі чи пляшки з водою?

Ніякого. Єдине, що використовую — програму "7 minutes". Всі в Instagram про неї запитують, коли я викладаю спітнілу фізіономію після ранкового тренування. Задивлювався на гантелі в інтернет-магазині, та зрозумів, що після карантину їхня основна функція буде схожою із функцією будь-якої імпульсивної покупки — збирати пилюку. Тому обмежився килимком за 118 гривень.

  • Чи вдягаєшся у спортивну форму вдома?

Ні. Повинна ж бути хоч якась перевага від тренувань вдома. Тому уявляю себе давньогрецьким олімпійцем, принаймні за кількістю одягу.

евген янович
  • Скільки і як часто ще плануєш займатися?

На карантині це стандартні 40 хвилин щодня, під час звичайного ритму намагався тричі на тиждень повноцінно у залі тренуватися. Та враховуючи, які можуть бути авральні графіки після повернення зйомок — боюся, що #МояСотка перетвориться на #МояП’ятдесятка.

  • Як домовлятися з собою, що тренування мають бути кожного дня?

Знову ж таки, мотивація — зрозумійте свою і все вдасться. Для чого вам це? Бо "я буду тренуватися кожного дня, бо так треба" — не працює. Ви повинні мати ціль та йти до неї, тоді щодня не виникатиме питань для чого це. На крайній випадок, підпишіть контракт самі з собою. За невиконання — штраф.

  • На який результат ти націлений?

В першу чергу, націлений, що хоч якийсь результат буде. Я за 29 років ніколи не мав пресу. Тому хочеться, аби він нарешті показав себе світу. Але це точно не самоціль. І результат не тільки візуально проявлятиметься, а й ментально. Як мінімум, спорт увійшов в звичку — це величезний плюс.

евген янович
  • Чи змінював ти якось своє харчування?

Я щороку двічі змінюю його, бо тримаю піст. У "цивільні" дні сильно себе не обмежую. Намагаюся не їсти після 20:00 та не їсти солодкого та мучного у другій половині дня. Коротше, банальні речі, які ви і так добре знаєте. Хоча, після Великодня дозволив собі два тижні харчувальної анархії.

  • В теорії усе звучить просто, але коли доходить до діла… У тебе є якісь поради, як змусити себе не лінуватися?

Це важко. В першу чергу, потрібно зрозуміти, що не варто іти на компроміси із совістю. Бо вона, зараза, дуже любить виторговувати комфортні умови для конкретного моменту, в якому ви знаходитесь. "Давай сьогодні поспимо трішки довше, а вже завтра почнемо!", "Чувак, та не парся, все не так запущено, он глянь на Колю/Васю/Петю, отам треба не лінуватися", "Від життя треба отримувати задоволення. Хіба зараз тобі хочеться пітніти?".

Лінуватись стає складніше, коли ти маєш правильні цінності і перестаєш вступати у переговори із терористом-совістю.

  • Що особисто для тебе є найважчим в домашніх тренуваннях?

Відсутність атмосфери. Я ненавиджу, коли у залі багато людей, та з карантином почав це цінувати. Мені здається, спортклуб має свою особливу енергетику. От її не вистачає найбільше. До речі, домашні тренування я вирішив не враховувати в свою #МоюСотку. Тому це теж напрягає, що ніби й займаюся, а #МояСотка завмерла.

евген янович
  • Які ритуали ти для себе виробив?

Після тренувань я завжди виставляю сторіз із замученою та спітнілою фізіономією. От зараз проговорив його і зрозумів, що пора все-таки боротися із інста-залежністю.

А як проходять ваші тренування на карантині?

Також не пропустіть: Кабмин еще раз продлил карантин