"Купалочка": "ВВ", Ніна Матвієнко та гурт "Божичі" презентують тематичний кліп до Івана Купала

"Купалочка": "ВВ", Ніна Матвієнко та гурт "Божичі" презентують тематичний кліп до Івана Купала

Доки наші читачі обговорювали кадри нагородження зірок престижними званнями, з'явилися музичні новини, та ще й к контексті головного свята цього тижня. Зустрічайте кліп "Купалочка"!

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Біжать роки, минають століття, а пісня "Купалочка" так і лишається сакральним артефактом народної творчості, хоча й зазнала чимало трансформацій. Довгий час текст її передавався із уст в уста й жив поміж людей, допоки одного разу фольклорист та етнограф Людмила Іваннікова не записала його.

Далі в історії — низка взаємопов’язаних подій, що й приводять нас у сьогодення. Знайдену пісню Людмила дарує Ніні Матвієнко, яка вперше представляє її широкому загалу в авторському аранжуванні у 1998-му році. Трохи згодом  Олег Скрипка вирішує запросити пані Ніну виконати цей купальский гімн на відкритті першого фестивалю Країна Мрій у 2003 році.

купалочка вв

Олег Скрипка згадує:

купалочка вв
 

Впродовж майже 15 років ми відкривали фестиваль разом із Ніною Митрофанівною саме цією піснею. Крізь роки ми пронесли "Купалочку", й саме так вона стала негласним гімном Країни Мрій. Врешті ми вирішили разом із ВВ зробити власне аранжування пісні й записати її для нашого нового альбому, над яким зараз працюємо. До участі у запису, звісно ж, запросили Ніну Митрофанівну та нашіх друзів, гурт Божичі, з якими разом колись починали історію фестивалю. Гадаю, природно, що кліп виходить саме на Івана Купала — свято сонця та добра, якому вона колись і була присвячена.

Нове аранжування пісні є органічне поєднання інді-року 70-х, драйву ВВ та спадщини містичних нот українського народного мелосу. А джерельний спів Ніни Матвієнко та гурту Божичі перетворив календарно-обрядову пісню на качову та життєствердну композицію.

купалочка вв

За сюжетом, герої кліпу святкують Івана Купала. Серед центрально-українських пейзажів та яскравих літніх барв вони сходяться у святковому гулянні, і ця єдність є присвятою й даниною красі нашої фантастичної природи. 

купалочка вв

Режисеркою кліпу виступила художниця Зінаїда Кубар (Ліхачова), відома своїми дослідженнями слов’янської міфології й архаїчних образів та їхнім поєднанням із актуальними сенсами. Зінаїда ділиться:

Я тішуся, що мала змогу попрацювати над кліпом разом із моєю командою класних професіоналів. Вважаю, що нам сповна вдалося вкласти душу та наші знання, барви, естетику та величезну культурну самобутність українських народних традицій і обрядів.

Оператор — славетний Сергій Михальчук, відомий своєю роботою у кінострічках "Мамай", "Поводир" та інші, що отримали безліч фестивальних кінонагород.

купалочка вв
 
купалочка вв

Автор і реалізатор костюмів — дизайнер Лідія Арфуш, автор колекцій, що працює на межі традиційного та сакрального світів. 

Зустрічайте новинку!

Нагадаємо, Олег Скрипка презентував власну версію пісні "Два кольори" англійською мовою.

Фото: пресслужба

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости