Цифровий архів "Народні пісні України": українські музиканти розповідають про новий проект

Цифровий архів "Народні пісні України": українські музиканти розповідають про новий проект

7 травня в Мережі було відкрито перший в Україні унікальний повномасштабний архів — "Народні пісні України". За 10 днів сайт відвідали 55 000 людей з усього світу, а сам проект отримав захоплені відгуки з Америки, Арабських Еміратів, Естоніі, Британіі, Китаю, Канади, Африки й звісно України.  

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Проєкт ініційовано Марічкою Марчик — канадсько-українською співачкою, солісткою гуртів "Balaklava Blues" та "Lemon bucket Orkestra", етномузикологинею за освітою. Сайт архіву — результат майже річної роботи Марічки та команди провідних етномузикологів та фольклористів України і сам по собі є витвором мистецтва.

Архів має унікальний вигляд — складається з 28 анімованих авторських арт колажів, сторенних художницею Юлею Табенською у співпраці з Марічкою та групою українських дизайнерів. Анімував колажі Андрій Івануса.

Цифровий архів "Народні пісні України": українські музиканти розповідають про новий проект - фото №1
Марічка Марчик

На сайті представлена народна пісенна традиція 14 етнографічних регіонів, включно з Кримом. Кожний регіон репрезентовано десятьма жанрами. 

Ось, що про проект розповідають провідні українські музиканти:

Марко Галаневич (DakhaBrakha)

Хочу поділитися чудовою новиною. В української традиційної пісні з'явився дуже крутий сайт, своя електронна домівка. Я цим дуже тішуся, адже ми можемо ділитися зі світом українською піснею в автентичному форматі — так, як вона була записана 30-50 років тому. На цьому сайті — пісні з усієї території України, наше багатство і наша сила. Сайт дуже крутий, анімований, сам по собі — витвір мистецтва. Марічка Марчик зробила просто колосальну роботу за рік! Це людина, яка все своє життя займається дослідженням українського фольклору, української пісенної традиціі. І ось вона змогла реалізувати такий проект. Тож я його щиросердно підтримую і радію. Продовжуй, Марійко, ми тебе підтримаємо й допоможемо, чим зможемо. Слава Україні! Заходьте на сайт!

Іван Леньо (Kozak System)

Чому для мене особисто важливо знати українську автентичну музику? Будь-який колектив, будь-яка команда чи спільнота людей, які зібралися разом для того, щоб творити, мусять розуміти, що — якщо не базуватися на своєму, на рідному, очевидно будеш базуватися на чужому. Коли ми з Kozak System починали свою творчу діяльність, багато переслуховували автентичної української пісні, для того щоб мати цю базу, яка дозволить нам потім робити своє. Але так чи інакше ці ноти, ці мелодики, які ми слухали з дитинства, перетворилися потім на творчіть Kozak System, яка міцно переплетена й грунтована на автентичній українській музиці

Моя подружка Марічка Марчик розпочала дуже цікавий проект. Хто не знає — вона співачка, колись ми співпрацювали з нею ще в ансамблі "Божичі", робили спільну програму. Наразі є одна проблема — що всі ці записи народних пісень ходять між людей на касетах, на дисках, знаходяться на якихось різних джерелах, а їх треба віднаходити. Більшість із них знаходяться вдома у етнографів, та їх немає в Інтернеті. Тому Марічка започаткувала сайт, на якому можна буде знайти все зібране в "золоту добу", років 40-50 назад, українськими етнографами. Я хочу щоб ви звернули свою увагу й розповсюджували новину про сайт. Я вважаю, що це — абсолютно унікальне явище, необхідне для нас, для українців.

 Христина Соловій

Я дуже підтримую цей проект Марічки Марчик, тому що вважаю, що українські народні пісні — це джерело, з якого бере початок вся сучасна українська музика. В ній зберігаються наші етнокоди, наш культурний код, який ми передаємо далі: той, який відрізняє нашу музику від всієї іншої в світі. Тому — це чудесно, що всі пісні будуть зібрані в одному ресурсі. Можна просто зайти на сайт і надихнутись для створення нового.

Марічка Бурмака

Дуже люблю Марічку Марчик, і все, що вона робила і робить... Ще коли це була група "Сонцекльош", потім "Куку Шанель", потім коли вона поїхала за Марком Марчиком до Канади й виступала з гуртом The Lemon Bucket Orkestra на одній сцені з Міком Джагером. Я дуже довго чекала на результат її багаторічної роботи, куди вона вклала душу й серце. Це електронний ресурс, сайт, де можна знайти народні автентичні пісні України. Я сама їздила в ентографічні експедиціі, збирала пісні на Слобожанщині, і тільки мріяла про те, що нарешті хтось збере пісні з усіх регіонів України в одному місці, і це буде не книга, не паперове видання, — а саме сайт. І ось він є! Марічка, вітаю тебе з цією грандіозною роботою. Це дуже важлива річ для України. Дякую тобі!

Читать также"НЛО" та "БУДДАЛІ": в музеї-майстерні Кавалерідзе відкривається перша виставка скульптури Леонори Янко

Відмітимо, що для людей з вадами слуху є можливість вивчати пісні через детальні нотні транскрипції, а також деякі відео, які включають наочну демонстрацію звуковисотності пісень. Кожна пісня представлена текстами українською, а також транслітерована латиною з коротким перекладом сюжету англійською мовою.

Головна частина матеріалів складається з народнопісенних архівів Лабораторій Етномузикології Національних Музичних Академій Києва та Львова, а також приватних архівів фольклористів, записаних переважно у "золоту добу" — фольклористики у період з 70-х років 20 сторіччя до сьогодення.

Увесь матеріал сайту доступний на різних платформах та девайсах двома мовами — українською та англійською.

Архів є "живим". У планах — його постійне поповнення новими матеріалами, розширення жанрових ґалузей та створення аналогічної бази традиційної інструментальної музики. Сайт розрахований на широке користування школярами, студентами, українською діапорою, та шанувальниками українського фольклору в усьому світі.

Не пропустіть: КМКФ "Молодість" представили амбасадорів 50-го ювілейного кінофестивалю.

Фото: прес-служба

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости