Режисерка Катя Царик розповіла, як вдалося реалізувати ідею ілюзії присутності Кузьми Скрябіна на "НСК Олімпійський"

Новости шоу-бизнеса
Иванна Пашкевич

Иванна Пашкевич

Журналист

24 серпня на "НСК Олімпійський" відбувся грандіозний концерт "Незалежність в нашій ДНК", ініціатором якого виступив Офіс президента України. До 30 річниці з Дня Незалежності України організатори заходу підготували кілька видовищних перформансів, один із них — поява гурту "Скрябін" . Подробиці підготовки до виступу легендарного колективу — дізнайтеся в нашому матеріалі.

На великих екранах, завдяки технології зміни облич з використанням нейронних мереж, тисячі українців побачили Андрія Кузьменка .

Цьогоріч культовому виконавцю могло би виповнитися 53 роки.

Related video
Катя Царик

Катя Царик

Режисер-постановник концерту "Незалежність в нашій ДНК"

Важко собі уявити концерт Дня Незалежності України без пісень гурту "Скрябін", без пісень Кузьми. Він був рупором нашої незалежності. Тому бажання долучити його до концерту хоча б у цифровому вигляді було досить сильним.

Я давно цікавлюся новинками, що стосуються IT-сфери, зокрема доповненої реальності, і знала, що в нас, в Україні, є потужна команда, яка здатна відтворити наш задум: професійно і на високому рівні.

Так, я познайомилася з Євгеном Санніковим, керівником Департаменту досліджень та інновацій FILM.UA Group, який абсолютно феєрично мені розповів, як ми це будемо робити. А ще нам пощастило отримати цінну пораду від Сергія Созановського, співзасновника FILM.UA Group щодо пошуку актора, який міг би допомогти у втіленні задуму.

Він розповів, що саме зараз триває робота над стрічкою "Я, «Победа» и Берлин" , яку знімають за мотивами однойменної книги, авторства Андрія Кузьменка.

Іван Бліндар — виконавець головної ролі — підійшов нам на 100 відсотків: він вже був "у матеріалі" і працював над мімікою Андрія. Коли я побачила результат, я була вражена! Я багато працювала з Андрієм і дуже добре його пам'ятаю — він був неймовірний. Тому, коли я побачила, як відтворився його образ, у мене просто йшли мурахи по всьому тілу. Це було настільки один в один зроблено, що в якийсь момент я навіть забувала, що це графіка і що це не Кузьма. Я дуже задоволена тим, що нам вдалося це зробити!

Катя Царик

На сцені було розміщено 3 екрани — великий центральний та 2 бокових, на яких транслювалося зображення Андрія Кузьменка. Гурт виконав легендарну пісню "Люди як кораблі".

Режисерка Катя Царик розповіла, як вдалося реалізувати ідею ілюзії присутності Кузьми Скрябіна на "НСК Олімпійський" - фото №2
Режисерка Катя Царик розповіла, як вдалося реалізувати ідею ілюзії присутності Кузьми Скрябіна на "НСК Олімпійський" - фото №3
Режисерка Катя Царик розповіла, як вдалося реалізувати ідею ілюзії присутності Кузьми Скрябіна на "НСК Олімпійський" - фото №3

Для того, аби відтворити обличчя Андрія, нам потрібне було "джерело" міміки — актор, який міг виконати композицію, підлаштовуючись під унікальну манеру виконання співака. Після запису такого відео з треком ми почали навчати нейронну мережу, завантажуючи в неї велику кількість відеозаписів з Андрієм: інтерв'ю, кліпи, концерти. Цей процес тривав кілька тижнів і результатом його, якраз таки, є заміна обличчя у фінальній версії відео на обличчя Кузьми. Величезним фактором успіху було те, що актор чудово вивчив міміку виконавця, його манеру поведінки. Це важливо, адже нейронна мережа переносить обличчя, а мімікою керує гра артиста. Ми впоралися дуже швидко, адже Іван фантастично схожий на Андрія Кузьменка, до того ж, професійно впорався в плані акторської гри,

— розповів Євген Санніков, керівник Департаменту досліджень та інновацій FILM.UA Group.

Разом із гуртом, який виконував композицію на сцені, пісню підхопили усі гості концерту.

Неабияк вплинула на результат задуму участь Івана Бліндара — актора, який зіграв головну роль у стрічці "Я, «Победа» и Берлин" . Зрежисувала стрічку Ольга Ряшина, виробництво здійснює компанія STAR MEDIA за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики й Державного агентства України з питань кіно.

Це пригодницький роуд-муві з елементами комедії, в основі сюжету якого — реальні історії з життя екс-лідера гурту "Скрябін", що розгорталися на початку 90-х.

Режисерка Катя Царик розповіла, як вдалося реалізувати ідею ілюзії присутності Кузьми Скрябіна на "НСК Олімпійський" - фото №5

Я одразу погодився на участь в реалізації цієї ідеї, адже розумів, наскільки важливим є цей елемент концерту. Мені надіслали матеріали та референси, про які я просив. Першим етапом підготовки стало ретельне вивчення кліпу "Люди як кораблі": я переглядав його протягом тижня й проводив репетиції перед дзеркалом, намагаючись перейняти кожну деталь: погляд, міміку губ, посмішку, вираз обличчя, — намагався все скопіювати. Я був впевнений, що зйомка триватиме мінімум 2-3 години, проте, на мій превеликий подив, ми впоралися за 2 дублі. Згодом мені сказали, що зазвичай програма опрацьовує все протягом 8 годин, а в нашому випадку впоралася менш ніж за годину. Це не може не тішити, адже є прямим підтвердженням тому, що праця була недаремною. Я переглядав трансляцію — вийшло круто: присутність Андрія, він ніби живий, ніби серед нас...Я впевнений, що він живе в серці кожного українця і завжди буде з нами,

—поділився Іван Бліндар, виконавець головної ролі у стрічці "Я, «Победа» и Берлин" , реліз якої очікується 2022 року.

Попри те, що використання подібних технологій починає активно застосовуватися у світовому кінематографі, наразі складно говорити про їх масштабування в українській культурній індустрії, де кількість кейсів дуже незначна.

FILM.UA Group використали подібну технологію також у роботі над 4-серійною драмою "Метелики", реліз якої, в оновленому вигляді, припав на квітень 2021 року: так, вдалося замінити обличчя одного з акторів, який грав у стрічці.

Режисерка Катя Царик розповіла, як вдалося реалізувати ідею ілюзії присутності Кузьми Скрябіна на "НСК Олімпійський" - фото №6

Саме завдяки практичному досвіду фахівців кінокомпанії, до нас звертаються для втілення подібних ініціатив. І наразі нашою задачею є наближення цих технологій до більш широкого вжитку, незважаючи на складність виробництва та фінансову складову,

— зазначили в FILM.UA Group.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ: