Ірина Хоменко: "Школа – це добре, та все ж багато чого залежить від підтримки сім’ї та самої дитини" (ЕКСКЛЮЗИВ)

Новости шоу-бизнеса
Ирина Майстренко

Ирина Майстренко

Фриланс-редактор

Україна з натхненням готується до 1 Вересня. І в нас є чим порадувати читачів, батьків в першу чергу. Читайте цікаве інтерв'ю актриси і телеведучої  Ірини Хоменко.

Актриса шоу "Мамахохотала" на каналі НЛО TV Ірина Хоменко — мама 4-річного хлопчика Дамира. Вже в такому ранньому віці вона активно готує дитину до школи та займається всебічним розвитком малюка. Ірина розповіла ХОЧУ, як заохотити дитину до навчання та які позашкільні заняття вона вважає вкрай важливими для розвитку сина.

Все найцікавіше вже у нашому матеріалі.

Related video
  • Ірино, через кілька років ваш син піде в школу — як готуєтеся до цього моменту?

Дамирчику чотири роки, і ми вже готуємось до школи! Зараз стільки цікавих книжок, ігор, відео в інтернеті, систем освіти, що тільки ледащо не підготує дитину до школи. В свої чотири роки Дамир знає, в якій країні він живе, де саме на глобусі знаходиться наша держава, вміє рахувати до 50-ти, розбирається, яка година, вміє писати, читати. Ще ми вивчаємо англійську, розвиваємо логічне мислення та вчимо загальноосвітні науки. Син ходить в садочок та відвідує різні розвивальні гуртки, та, тим не менше, ми кожного дня вдома з ним займаємось, навіть у вихідні. Зазвичай все у вигляді гри. Коли з ним щось готуємо разом, я дістаю рецепт і прошу його допомогти мені, подивитись скільки треба грамів борошна, потім вимірюємо, і Дамир слідкує, чи співпадає це значення. Або коли граємо в футбол, саме він веде рахунок. Звичайно, що все це забирає багато часу, нервів та терпіння, але це час, проведений з користю для мене і моєї дитини.

  • Ви підтримуєте ранній розвиток дитини зі шкільних предметів?

Не буває рано чи запізно, ми всі індивідуальні, і не можна всіх рівняти під один стандарт. Та я впевнена, що абсолютно всі діти кмітливі, розумні та талановиті, головне — правильно розвивати, а не вводити дитину в стрес.

На мою думку, якщо дитину зацікавити, то і навчальний процес буде цікавий та пізнавальний. Правду кажуть, що, скільки дитину не вчи, а приклад буде брати з вас, тож ми діємо саме за таким принципом — беремо книжки і читаємо поруч із ним. З математикою все дуже просто: рахуємо гроші, чи вистачає на покупку нової іграшки, а також пишемо листи феям, Святому Миколаю, Діду Морозу.

  • Які показники будуть для вас визначними при виборі школи для навчання сина?

Перше і найголовніше — це вчитель! Він має стати старшим по віку другом, який буде любити, вчити дітей і заохочувати до навчання. Звичайно, важливим моментом є загальноосвітній рейтинг шкіл, умови навчання та харчування, та все ж найголовніше — це ВЧИТЕЛЬ!

  • Чи все влаштовує вас в українській системі освіти?

На превеликий жаль, в школі вчать науки і зовсім не готують дітей до життя. Я б ввела у шкільну програму такі предмети: ведення переговорів, навики комунікації, ораторське мистецтво, тайм-менеджмент, поглиблена психологія та багато інших. Щоб при закінченні школи дитина була пристосована до дорослого життя.

  • Як емоційно підготувати дитину до школи?

Чесно скажу, що не знаю! Ми ходимо в садочок, де з ним займаються вихователі, плюс ми відвідуємо інтелектуальний гурток "Винахідник", плавання та малювання. Тож в нього є розуміння, що є вчитель та урок, де він повинен виконувати завдання, бути дисциплінованим та уважним.

  • • Згадуючи свої шкільні роки, ви можете сказати, що нині змінилося на краще в українській школі?

Я навчалась у 10-річці, зараз же дітям доведеться вчитись 12 років, добре це чи не дуже, час покаже. Добре те, що систему навчання у школі хочуть зробити кращою, більш доступною та зручнішою для дітей. Школа — це добре, та все ж багато чого залежить від підтримки сім’ї та самої дитини.

  • Як краще заохотити дитину до навчання на ваш погляд?

Мені дуже пощастило, бо я була дуже допитлива дитина, і багато цікавої інформації дізнавалась із книжок, тож просити мене зробити уроки не було потреби. Ще з дитячого садочка я почала виступати на вокальних конкурсах, де виборювала перші нагороди, тож і в школі хотіла бути найкращою. Дамир цікавістю до світу пішов у маму, сподіваюсь, що цього буде достатньо для того, щоб гарно навчатись у школі.

  • Які позашкільні заняття для дитини ви вважаєте найбільш необхідними?

Кожна дитина особлива, та є основні критерії, які варто розвивати в кожній.

  1. Здорове тіло. Обов’язково відвідувати спортивну секцію. Головне знайти те, що найбільше подобається вашій дитині. Дамир пішов на плавання в чотири місяці, звичайно, це не був його вибір, а мій. Та я дуже рада, що зараз він не уявляє свого життя без плавання.

  2. Інтелектуальний розвиток. Ми дуже часто прокачуємо своє тіло і забуваємо про свій мозок. В дитячому віці набагато легше оволодіти різними типами мислення.

  3. Творчість. Співи, малювання, гра на музичному інструменті… Головне, щоб в цьому дитина знаходила саму себе.

  4. Мови. На сьогоднішній день діти мають знати якомога більше мов, чим більше, тим краще. Адже правду кажуть, що мова — це ключ, який відкриває багато дверей!

  • Що обов’язково треба знати та робити для того, щоб бути хорошою мамою?

Любити свою дитину, незважаючи ні на що, та сприймати її такою, як вона є. Не нав’язувати своє бачення світу і не змушувати дитину стати тим, ким самому стати не вдалося. Почуйте свою дитину та допоможіть, коли в цьому буде потреба. Найголовніше, що можуть дати батьки — це дружба, віра, любов, повага та взаєморозуміння.

  • Дайте декілька власних порад для мам, чиї діти в цьому році йдуть до першого класу?

Перший клас — це нові враження, і саме від батьків залежить, якими вони будуть. Не тисніть на дітей, дайте їм час адаптуватись у новому колективі, новому навчальному закладі, новій формі навчання. Саме в цей час станьте найкращим другом для своєї дитини, це зміцнить не тільки ваші стосунки, а й допоможе дитині швидше адаптуватись. І найголовніше, якщо вас щось не влаштовує, не мовчіть, розмовляйте, як з дитиною, так і викладачами, і завжди ставайте на бік своєї дитини!

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:

Також не забудьте зберегти привітання з 1 Вересня.

Фото: прес-служба