Котлети більше не пригорять: що робити з пательнею, до якої прилипає їжа
Як би акуратно ми не користувалися посудом для приготування їжі, усе одно із часом він починає втрачати свої якості. Наприклад, пательня покривається мікротріщинами, через які котлети, риба та інші продукти під час смаження починають прилипати і, в результаті, підгорати. Раніше ми розповідали, які інгредієнти, крім часника та цибулі, можна покласти у котлети, а тепер розкажемо, що робити, аби їжа не прилипала до пательні.
Є багато різних способів, які допомагають господиням швидко і смачно готувати їжу. Як правильно доглядати за пательнею, щоб котлети і м'ясо чим довше не прилипали до її поверхні, розповідає apostrophe.ua.
Посуд для приготування страв буває різним: від алюмінієвого до чавунного. Кожна жінка сама обирає, який матеріал для неї більш комфортний під час роботи на кухні. Та не варто забувати, що різні поверхні посуду вимагають різного догляду.
Чимало господинь обирають для себе пательні з антипригарним покриттям. На них зручно і швидко готувати, адже завдяки сучасним технологіям продукти не прилипають і не підгорають під час смаження.
Проте, антипригарні пательні мають свій мінус. Вони служитимуть довго за умови правильного використання і догляду. Так, під час миття цього посуду забороняється брати металеві губки, або такі, що можуть пошкодити поверхню. Навіть найменша подряпина забезпечить підгорівшу страву.
Така ж вимога і під час приготування їжі. Аби перевернути котлету чи рибу на інший бік, потрібно використовувати спеціальні лопаточки.
Якщо до пательні з таким покриттям усе ж почала прилипати їжа, спробуйте реабілітувати її за допомогою солі. Для цього потрібно насипати сіль на посуд і гарно просмажити її на великому вогні упродовж 7 – 10 хвилин. Коли сіль охолоне, приберіть її в окрему посудину, а поверхню пательні намастіть тонким шаром олії.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чи можна повторно приготувати залишки домашньої ковбаси. Аби продукт не зіпсувався, варто дотримуватися простих правил.