Як гарно розвісити картини на стіні: 4 золотих правила дизайнерів

Дизайн та інтер'єр
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

За допомогою картин, фотографій, постерів можна значно прикрасити простір, зробити його більш сучасним та навіть збалансувати деталі інтер'єру. А іноді картини можна використовувати для того, щоб приховати якісь вади на стіні.

Профільний портал Homes and gardens опублікував матеріал з корисними порадами від дизайнерів, як краще розмістити картини на стіні. Спойлер: чітких рекомендацій із розмірами картин та їх кількістю не буде. Але, якщо ви спиратиметеся на ці 4 золоті правила, то у вас вийде гармонійний інтер'єр.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Як гармонійно розміщувати картини на стіні

Самі дизайнери інтер'єру кажуть, що немає суворих правил, які регламентували б розміщення декору на стіні, адже це процес творчий. І все ж деякі золоті правила озвучують, але тільки для того, щоб направити нас у потрібне русло:

  1. Масштаб в інтер'єрі дуже важливий, тому потрібно враховувати розмір стіни, де ви плануєте розміщувати картини та фото. Невелика картина на великій стіні може загубитись, тоді як колекція дрібних предметів на маленькій стіні може викликати відчуття нагромадження. Важливо враховувати пропорції і ваших робіт, і стіни, яку ви хочете прикрасити.

Як гарно повісити картини в кімнаті
  1. Враховуйте загальний інтер'єр кімнати. Важливо, щоб ваші картини перегукувались із загальною атмосферою та дизайном інтер'єру. Вони не повинні виглядати, як стороннє тіло, а навпаки мати якісь тонкі, ледве вловимі ниточки із загальним стилем приміщення. Якщо у вас інтер'єр у стилі мінімалізм, то й оформлення стін має дотримуватися цієї лінії. Навіть одна картина на стіні може стати центральною деталлю всієї обстановки.

Правила оформленні стіни картинами
  1. Ваша мета — це баланс. Якщо ви хочете хаотично розмістити картини різного розміру на одній стіні, переконайтеся в тому, що ваша схема збалансована. За допомогою картин можна досягти балансу у всій кімнаті. Наприклад, на одній стороні у вас зосереджені всі меблі, тоді на стіні навпроти можна повісити трохи менше картин, щоб дати простору повітря. І з іншого боку, за допомогою картин можна зробити простір більш камерним, затишним.

Картини на стіні як розвісити фото
  1. Поставте собі головне питання: "Яку функцію у просторі повинні виконувати картини?". Якщо вам потрібне місце для релаксу, місце для відпочинку очей, то варто вибирати картини в приємних пастельних відтінках. Можна вішати роботи в одній приємній для вас палітрі — це можуть бути якісь пейзажі, натюрморти. А якщо ви колекціонуєте картини, тоді вам варто зробити стіну-галерею — це зараз дуже модно.

Як повісити великі і маленькі картини на одній стіні

Не існує ідеальної чи правильної кількості картин, які мають висіти на конкретній стіні. Ви повинні відштовхуватися від вихідних даних: висота стель, площа самої стіни і кімнати, це прохідний простір або спальна кімната, загальна естетика інтер'єру. У вас все вийде!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про те, як оновити старі меблі самостійно. Ви можете за допомогою підручних засобів перетворити старі меблі на арт-об'єкт у своєму будинку.