Чи існує дружба в українському шоубізі? Роман Скорпіон розкриває секрети публічного життя. ЕКСКЛЮЗИВ

Інтерв'ю
Юлія Кацаєва

Юлія Кацаєва

Журналістка

Творчість під час війни — достатньо ситуативне та експресивне питання. Деякі артисти зникають з публічного простору, а дехто навпаки, намагаючись наблизити перемогу усіляко допомагає воїнам і підіймає український дух. Як створюються пісні під час повномасштабної війни, де зникає межа "шароварщини" та як працюють артисти в нинішніх реаліях — про все це Роман Скорпіон розповів в інтерв'ю HOCHU.ua!

  • Чому ви вирішили взяти псевдонім саме Роман Скорпіон? Чи пов’язано це якось із вашими рисами характеру, знаком Зодіаку чи це щось інше?

Це трапилося само собою. Коли я обирав сценічне ім’я, то хотів, щоби воно відповідало моєму внутрішньому стану, характеру та мені як особистості в цілому. Я по гороскопу Скорпіон. Додавши до знаку зодіаку своє ім’я — вийшов Роман Скорпіон.

Related video
  • Чи багато пісень ви написали за період після повномасштабного вторгнення рф? Про що ці рядки, які емоції та відчуття ви в них вкладали?

Я випустив небагато пісень, а написав насправді чимало. Зазвичай в пісні я вкладаю свої емоції, переживання, відчуття та почуття. За допомогою пісні я можу сказати те, що я хочу сказати. Мої попередні пісні були більше про почуття та відчуття українського народу: що ми відчуваємо, переживаємо та у що віримо. Наразі я готую пісню про кохання, тому що відчуваю, що саме зараз потрібна така пісня.

Чи існує дружба в українському шоубізі? Роман Скорпіон розкриває секрети публічного життя. ЕКСКЛЮЗИВ - фото №1
  • Чи хотів би Роман Скорпіон представити Україну на Євробаченні? Чи брали ви участь у Нацвідборі на Євробачення і чи плануєте у майбутньому спробувати свої сили на цьому пісенному конкурсі?

В Нацвідборі участі я ще не брав, але планую. В мене є амбіції достойно представити Україну на Євробаченні. Я дуже вірю в те, що прийде час і моя мрія реалізується.

  • Чи допомогаєте ЗСУ? І, якщо так (в чому ми не сумніваємось — ред.), то як саме? А як щодо інших українців, які зараз опинилися у скрутній ситуації — чи підтримуєте якісь ініціативи, направлені на допомогу саме їм?

Я допомагаю ЗСУ від початку повномасштабного вторгнення російської федерації. Ми понад рік проводимо благодійні концерти, кошти від яких спрямовуємо на допомогу військовим: автомобілі, дрони, тепловізори, все те, що їм потрібно та з якими запитами вони звертаються. Також зараз допомагаю рідним та близьким військових, які воювали та загинули, із петиціями. Наразі дуже багато таких звернень. Я в соцмережах підтримую такі ініціативи, вони це бачать і звертаються. Крім того, займаюся та опікуюся онкохворими дітьми та дітьми із хворобами СМА.

Чи існує дружба в українському шоубізі? Роман Скорпіон розкриває секрети публічного життя. ЕКСКЛЮЗИВ - фото №2
  • Раніше ви заявили, що благодійний тур на підтримку ЗСУ триватиме аж до завершення війни в Україні. Що саме передбачає цей благодійний тур? І як ви вважаєте: коли вже нарешті буде наша перемога?

Мій благодійний тур триватиме до завершення війни, бо я розумію, що війна — це завжди великі витрати. Наприклад, ми придбали автомобіль або дрон, а під час атаки збили дрон чи пошкодили автомобіль, і треба купувати знову. І так по колу.

Ми маємо допомагати, бо в нас є аудиторія, яка цінує і любить нашу творчість. Саме за допомогою цією творчості ми маємо можливість зробити добрі справи для наших захисників, які боронять наше життя, країну та землю. Допомагати воїнам — це наш свідомий обов’язок як громадян.

  • Ви нещодавно повернулись з-за кордону, де давали низку концертів. Як вас зустрічала публіка в інших країнах? А українці? 

Люди за кордоном щирі, вони відкриті та готові допомогти. На концертах були українці, які живуть в Європі більш як 20 років. Після виступу вони підходили й говорили, що в них такі відчуття, ніби вони побували вдома. Говорять, що ми їм привезли з концертами шматочок України. Глядачі зарядилися українським духом, піснею та атмосферою. Вони дуже стараються допомагати Україні. Ці люди працюють зранку до ночі та готові останнє віддати, що б хоч чимось нам допомогти. Мене це сильно вражає.

В нас були виступи в Португалії та мене дуже вразили португальці. Вони дивляться новини й не сприймають всі події, ніби це щось у вас там далеко відбувається. Ні, вони насправді переживають, слідкують за новинами та в курсі всіх подій. Це, тому що вони розуміють, що сьогодні росія напала на Україну, а завтра вона може зробити те саме з ними. Вони говорять: "Ми чекаємо, щоби ви перемогли цього дракона, аби він далі не йшов". Вони нас підтримують і розуміють, що краще аби це все закінчилося та Україна перемогла, аніж росія піде далі та нападе на них. Вони розуміють, що наші хлопці воюють не лише за нас, але й за них частково. Тому якщо вони не будуть допомагати Україні, то завтра їхні діти підуть захищати їхню землю. Через це вони переживають і підтримують. Мені дуже приємно розуміти, що вони небайдужі до нас та нашої країни.

  • Яка ваша думка з приводу "байрактарщини" та "шароварщини", яка з’явилася в українській музиці після російського вторгнення? Як вважаєте: це шкодить українській культурі чи навпаки — такі примітивні веселі пісні мають право на життя, аби підтримувати людей в реаліях війни?

Така музика теж має право бути, тому що це також чиясь творчість. Хтось витратив свій час, сили та зусилля, увімкнув фантазію та вклав свої гроші. Інше питання — як довго ця творчість буде жити. Є пісні, які живуть десятиліттями та століттями. А є пісні, які місяць-два або пів року пожили й про них забули.

Все, що робиться, має місце бути, але це буде трохи поза межами нашої культури. Якщо говорити про культуру — то це інші пісні й ми це прекрасно розуміємо. Ці люди випускають такі пісні для настрою, це не про українську культуру, хоча й нашою мовою. Якщо такі пісні подобаються людям, то нічого страшного. Слухачі можуть відволіктися та розслабитися. Але водночас є інші творчі люди, які пишуть про культуру, показують пісні іншого змісту та іншого характеру, що живуть десятиліттями та століттями. Це прекрасно, що ми можемо розмежувати, де культура, а де релакс, розслаблення та вивільнення емоцій. Бо люди мають виживати під час війни й кожен хоче якимось чином себе розвантажити. Якщо комусь це допоможе вижити або допоможе зробити комусь щось добре, якщо вони потім їздять із концертами та допомагають ЗСУ та роблять добрі справи, то це однозначно має місце бути.

  • Що допомагає вам тримати себе в тонусі у вільний від роботи час? Які у вас хобі та зацікавлення, окрім музики?

Мене у формі тримає спорт і люди, які мене направляють в цьому напрямку. Хобі в мене чимало, але це моя особиста територія, куди я поки нікого не готовий пускати та розповідати про це. Прийде час — обов’язково розповім, яке в мене хобі. Повірте, мені є про що розповісти!

  • Чи вільне зараз серце Романа Скорпіона? Що подобається у дівчатах і що вважаєте найголовнішим у стосунках?

Особисте життя на те й особисте, щоби залишалося за стінами твого дому. Жодного закону немає про те, що публічні люди зобов'язані розповідати про своє особисте. Це вільний вибір людей, тому я про це не готовий розповідати.

А що стосується стосунків… В першу чергу люди повинні чути одне одного, намагатися приймати одне одного такими, якими вони є, та не намагатися перелаштувати кохану людину під той формат, який їм вигідно. Коли ми намагаємося переробити людину — тим самим ми руйнуємо ту індивідуальність, з якою ми зустрілися, і нам стає нецікаво. Чому руйнуються сім'ї? Тому що пари здебільшого не дають один одному розвитку та свободи. Коли ти даєш людині свободу та можливість розвиватися, не залежачи від тебе, тоді ви приходите додому і вам цікаво удвох. Ви розповідаєте про своє, обмінюєтеся досвідом і між вами завжди є цей вогник. А коли ми перелаштовуємо, робимо з когось рабиню Ізауру, тоді стосунки починають втрачати свій шарм і люди розходяться, стають нецікаві один одному. Треба вміти чути, приймати, довіряти, підтримувати, мотивувати. Це цілий науковий досвід, цьому треба постійно вчитися, мати бажання це робити та будувати стосунки по маленькій крупиці, тоді обов'язково буде результат.

Чи існує дружба в українському шоубізі? Роман Скорпіон розкриває секрети публічного життя. ЕКСКЛЮЗИВ - фото №3
  • Чи є дружба у шоубізнесі? З ким із відомих людей підтримуєте постійний зв’язок? 

Можливо ця дружба і десь є. Але я не можу сказати, що я зустрів в шоубізнесі ту людину, з якою мені хотілося б дружити. Напевно, що на цей момент немає таких людей. Можливо ці люди не настільки відкрилися, щоби ми були готові дружити.

В мене є багато знайомих у шоубізнесі. Це прекрасні добрі люди, вони щирі. Але на сьогодні я не можу сказати, що таке дружба в шоубізнесі, чи вона є.

  • Як Ви ставитесь до критики? Наскільки часто її чуєте і від кого — найбільше? (можливо, це хтось із рідних або ж хейтери)

Критики від людей я не чую. Найстрашніший критик для людини — це він сам.

Розкажу історію. До мене підійшла жінка сфотографуватися. Ми зробили селфі й вона дивиться на фотографію і каже: "Ой, яка я страшна, треба видалити фото". Я кажу: "А чому ви говорите, що ви страшна?", а вона: "Подивіться, яка я страшна вийшла на фотографії". Я говорю: "А щоби ви зробили, якби я зараз вам сказав, що ви страшна?", вона відповідає: "Вдарила вас!". Я кажу: "А тепер зробіть це саме із собою, тому що ви тільки що сказали собі, що ви страшна. А кому ви вірите в першу чергу? Ви вірите саме собі!".

  • Про що мріє сьогодні співак Роман Скорпіон?

Я мрію про перемогу.

  • Де після перемоги ви хотіли б зробити перший великий концерт?

Святкувати перемогу та робити перший великий концерт будемо там, де ми застанемо цю довгоочікувану перемогу.

Чи існує дружба в українському шоубізі? Роман Скорпіон розкриває секрети публічного життя. ЕКСКЛЮЗИВ - фото №4
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що українці допомогли росіянам  заробити 60 млн євро , прослуховуючи російську музику. А щоб такого не відбувалося, українські артисти радують слухачів новими треками,  несподіваними колабораціями  та  "ремонтом" своїх хітів .