Самооцінка у дитини: коли формується і як зрозуміти, що в дитини з нею проблеми

Діти
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редактор стрічки новин

Самооцінка людини формується із 3-х років. Аби вона не була завищеною чи заниженою, потрібно правильно поводити себе з дитиною. Раніше ми писали, що може легко зашкодити самооцінці дитини, а тепер розкажемо, як допомогти їй бути впевнено у собі, не задираючи носа.

Коли дитина починає розуміти, що в неї є свої кордони, — настав час зробити внесок у формуванні здорової самооцінки, пише tsn.ua. Коли дитині виповнюється 3 роки, батьки повинні розуміти, що біля них — окрема особистість.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Одним із показників самоусвідомлення дитини є їхнє бажання бути самостійними. Вони стараються одягнутися і поїсти без допомоги дорослих. А ще самі просять до туалету.

Дитина із надто високою самооцінкою буде бурхливо реагувати на невдачі, а при низькій — сумніватися у собі та вважати себе недостойним щось мати чи робити. В обох випадках це результати спілкування і поведінки дорослих із дитиною.

Самооцінка у дитини: коли формується і як зрозуміти, що в дитини з нею проблеми - фото №1

4 кроки до формування адекватної самооцінки:

1. Похвала

Хваліть дитину, озвучуючи її досягнення. Зверніть увагу на те, що хвалити за кожну дрібничку не можна, інакше перехвалите, і дитина почне сумніватися у тому, чи дійсно вона по-чесному заслужила таку увагу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Самооцінка у дитини: коли формується і як зрозуміти, що в дитини з нею проблеми - фото №2

2. Говоримо про успіхи та помилки

Невдачі та похвала повинні бути дозованими. Вони завжди ідуть паралельно, тому важливо не акцентувати увагу на негараздах, аби не відбити бажання щось робити. Просто спокійно обговоріть невдачі.

3. Не порівнюйте

Успіх кожної дитини залежить від її темпераменту, смаків, віку, фізіологією і вродженими талантами. Не порівнюйте її з іншими. Аби досягнути успіху, дитині не потрібно опиратися ідеалізований образ, який придумали батьки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Самооцінка у дитини: коли формується і як зрозуміти, що в дитини з нею проблеми - фото №3

4. Нереальні очікування

Не говоріть дитині, що вона унікальна і найталановитіша. Потрапивши у колектив, вона може зрозуміти, що все зовсім не так, тому що є і кращі за неї. У результаті почнеться недовіра до рідних.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали, як привчити дитину до читання. Експерти назвали легкі способи, які допоможуть зацікавити поринути у світ книги.

Фото: Freepik