Супермаркет, візок, "треба" і "хочу": мій досвід на імерсивній виставі MONO від uzahvati

Новости культуры
Анна Иваненко

Анна Иваненко

Экс-главный редактор

Буває, що з деякими проєктами відбувається любов з першого погляду. У мене саме так вийшло з театром поза театру uzahvati. Чому? По-перше, з кожною виставою переживаєш дійсно унікальний досвід, який розкриває нові межі тебе і стукає до таких "глибин", що ти ніби на терапії. По-друге, головний герой — завжди ти сам. По-третє, після вистав від uzahvati є приємний післясмак, деякі фрази ти аналізуєш пізніше...

Анна Иваненко Хочу

Я вже відвідала велику частину вистав uzahvati — THE TIME, Remote Kyiv, DIALOGY, "День/тінь". Навесні минулого року театр поза театром запустив виставу MONO , але у зв'язку з пандемією коронавірусу не могла туди потрапити півроку. А зараз вирішила, що потрібно закрити цей гештальт.

Related video
моно від узахваті

Вистава MONO

Отже, вистави MONO проходять в столичних супермаркетах. Я обрала "Сільпо" в ТРЦ Gulliver. Одягнувши маску і дотримуючись усіх правил безпеки, підійшла до камери схову. За 15 хвилин до початку мені на телефон прийшло повідомлення, що навушники знаходяться в дев'ятій комірці.

Я залишила верхній одяг, одягла навушники і збиралася вирушити в торгівельну залу. Але тут на моїх очах розгорілася справжня драма. Хлопець з дівчиною прямували до виходу, але на них спрацювала сигналізаційна рамка. Закохані вкрали пляшку вина. Миттю до них прибігла охорона, хлопця кудись повели, а дівчина втекла.

моно від узахваті

Ця сцена була настільки кіношною, що я на мить повірила, що це частина вистави. Але це була справжнісіньке життя, а воно — найкращий режисер. Після побаченого якийсь час не могла зібратися з думками. Так, парочка вчинила неправильно, вкравши вино з магазину, але в той момент настільки співпереживала їм, що хотілося купити його, але хлопець з охороною зник з поля зору.

Я нарешті спробувала зосередитися, взяла візок і почала слідувати за голосами в навушниках. В руках у мене був список продуктів, який на мене чекав в комірці разом з навушниками.

моно від узахваті

Червоною ниткою у виставі проходить думка про те, що тобі дійсно треба і скільки нав'язують бренди та суспільство. Купи, але для чого? Кожен тренд, як останній, і це не закінчується. Скільком своїм "хочу" ти допоміг статися? І ще кілька думок, які резонували:

  • Треба всім догодити, всім сподобатися. А що, якщо найголовніша відповідь — не треба!

  • Ти живеш, щоб працювати, або працюєш, щоб жити?

  • Доля — це не те, що з тобою відбувається, а те, як ти на це реагуєш.

моно від узахваті

І найголовніше — а чого хочеш ти? Який твій вибір? Так само і з почуттями в житті — половину треба відкласти, як з продуктового візка...

моно від узахваті

---

MONO виявився дуже глибоким. Дратувало лише одне — таке відчуття, що люди на інтуїтивному рівні відчували, що я зараз на виставі і намагалися теж стати її частиною. Одні просили купити алкоголь, інші — запитували, де тут можна купити крем для ніг, треті прямо переді мною феєрично кидали телефони. Але всі ці люди теж стали невід'ємною частиною мого імерсивного досвіду.

MONO закінчився. Я підійшла до своєї комірки. Там мене чекав лист, який потрібно було розкрити вдома. Не буду здавати всі карти і розповідати, що там написано. Це потрібно прожити і відчути самостійно.

Але це ще не все. Як тільки зібралася до виходу, в "Сільпо" залетіла, як ураган, дівчина, яка знайшла гроші, щоб заплатити штраф за крадіжку в магазині.

моно від узахваті

---

Бажаю кожному хоча б раз в житті побути на виставі MONO. Квитки можна купити, перейшовши за посиланням .

Читайте також:  S V O I: uzahvati дозволять впливати на сюжет у новій імерсивній виставі