Операція "Мотивація", або План виходу із нересурсного стану: колонка Надії Грабовської

Личностный рост
HOCHU.ua

HOCHU.ua

Редакция

Саморозвиток надихає на нові звершення, на пізнання своїх можливостей і мотивує ставати кращими, стрункішими, розумнішими… Але в кожного з нас бувають такі моменти, коли нами керує невідома сила під назвою "не хочу — не можу — не буду".

Я б не сказала, що це відчай чи лінь, це просто такий стан. Нересурсний. З нього потрібно виходити спокійно, екологічно для себе і для оточуючих (поки ще не з усіма друзями побито "горшки"). Як це зробити, я розповім далі у статті і поділюсь своєю операцією "Мотивація".

Операція "Мотивація", або План виходу із нересурсного стану: колонка Надії Грабовської - фото №1
Related video

Після затяжних зимових свят, зазвичай, ми важко вмикаємо режим "робочий графік": нам хочеться скоріше додому, полежати, поїсти чогось смачного (адже попередньо шлунок вже був розбитий салатами, м’ясом і тістечками), а, відповідно, наша трудова активність на нулі, а нерви — на максимумі. Локдаун теж вніс свої корективи до цього і так не спокійного стану. У результаті більшість із нас погладшала, розлінилась і скаржиться на відсутність мотивації що-небудь змінювати чи апріорі змінюватись. Все це ознаки нересурсності.

Що таке ресурс?

Бути у ресурсі означає бути здоровим, повним життєвої енергії, мати достатньо часу для сну, задовольняти свої елементарні потреби і розуміти, що ти потрібний собі і комусь. Якщо таке формулювання видається занадто магічним для буденної реальності, скажу коротко і більш приземлено: ресурс — це баланс між тим, що я даю Всесвіту, а він — мені. Тому якщо я лежу на дивані більше тижня, їм цукерки, дивлюсь серіали і мене зовсім не бентежить, що хтось в цей момент стає кращою версією себе, то відповідно і мій ресурс (читай тут: баланс, гармонія, здоровий спосіб життя, чудові стосунки і саморозвиток) наразі десь у паралельній галактиці відпочиває від мене…

Надія Грабовська

Хто винен?

Спойлер – ніхто. Шукати винних у тому, що душа і тіло нічого не хочуть робити, творити або хоча б вийти на прогулянку навколо будинку, не потрібно. Адже факторів для нересурсності нині є багато: карантин, холод, хвороби, авітаміноз, брак сонячного світла, наслідки Covid-19… і це мінімум.

Особистий досвід

На початку грудня минулого року я стала "коронованою особою" під патронатом Covid-19. На щастя, я можу так жартувати на цю тему, адже хвороба протікала в мене більш-менш легко, і я обмежилась самоізоляцією вдома. Разом з тим, коли моя корона поступово почала спадати, мої фізичний і психологічний стани не нормалізувались: постійна втома, головний біль, бажання з’їсти солодке і зовсім не корисне, відсутність сил підійняти хоча б 5-ти літрову пляшку з водою, а про мотивацію займатись спортом і думок навіть не виникало.

Далі були новорічні свята, які ще більше розслабили мій організм і додали зайвих кілограмів (так, на ваги я свідомо не ставала, щоб не бачити тих злощасних чисел, але ж відображення у дзеркалі ніхто не підміняв!). Найгірше у цій ситуації було те, що рівень моєї мотивації і натхнення дорівнював нулю…

Раніше за таких обставин я б щоранку тренувалась (аби тільки не плакати на вагах і не переживати, що худі більше не худі, а топік), читала б натхненні книги, старанно виконувала свої робочі обов’язки, а також із головою б поринула у саморозвиток і, звичайно, у наш з подругою натхненний онлайн-проєкт @ ladies.app … Але моя історія була не про те. І від розуміння цього мій мозок вибухав зі злості, а душу і тіло все влаштовувало…

Надія Грабовська

Ось такий він мій нересурсний стан. Я його назвала "інфузорія з туфелькою".

Спойлер:   я все ж таки його здолала. Як? Далі розповім. Але спочатку звернемось до думки експертів.

Поради психологів: як вийти із нересурсного стану

  1. Накресли дві колонки. В першу випиши 10 речей, які ти робиш із задоволенням. У другій зазнач 5 речей, які ти ненавидиш робити, але мусиш. Почни щодня виконувати хоча б половину речей із першої колонки як винагороду за втілення тих, що ти робиш через силу. І з часом ти побачиш, що життя складається не лише із обов’язків, а й із приємних речей, які мотивують і надихають. І останніх вдвічі більше!

  2. Почни робити ті речі, які до цього відкладались "на потім", або взагалі залишались лише у твоїх мріях. Наприклад, хочеш займатись йогою, але не вистачає часу в будні? Знайди вільну годину на вихідних і запишись на заняття хоча б раз у тиждень. Немає поблизу таких студій чи фітнес-центрів, або ти обмежена у бюджеті? Займайся вдома! Карантин нам довів, що все в цьому світі можливо! Тож обери собі хюґґе місце, одягни улюблену форму і разом із тренером через YouTube виконуй асани. Те ж саме стосується і танців, курсів англійської чи звичайного читання бажаної книги — Інтернет в поміч!

  3. Обмеж спілкування із негативними людьми, фільтруй новини, дивись фільми та серіали, які змушують задуматись або ж просто розслабитись, а не вганяють у депресію чи навіюють отруйні думки. Також афірмації (позитивні твердження), медитація, арт-терапія допоможуть налаштувати на позитив як розум і душу, так і тіло.

План виходу із нересурсного стану

Одного дня мені спало на думку виставити сторіз в Instagram із питанням: "Як ви мотивуєте себе доглядати за своєю фігурою і не їсти солодке?". "Не вживаю цукру", "Слухаю вебінари про здоровий спосіб життя і займаюсь спортом", "Замінюю цукерки і булочки фруктами", "П’ю воду і роблю вакуум", "Їм солодке лише зранку", "Займаюсь танцями", "Це в тебе психосоматика. Ти щось заїдаєш. Менше нервів", — такого плану поради-думки-діагнози я прочитала. Були ще і: "Поки ніяк", "Ніяк", але це написали і так стрункі леді або ж мамочки на грудному вигодовуванні.

Відповіді, які я отримала (а їх було більше 25-ти точно), я одразу ж проілюструвала за допомогою фото із Pinterest.

І тут зі мною сталась  магія №1 . Мені сподобалось те, що я бачу: різні фото людей із гарною фігурою, людей, які займаються йогою, пілатесом, приготовані корисні страви, які вражали своєю апетитною естетикою, різноманітність фруктів, корисних смаколиків, які можна придбати чи зробити вдома.

Магія №2. Мене зачепило фото зосередженої дівчини, яка готувалась до забігу на етапі "На старт!" і мотивуючий напис внизу зображення:

Тренуйся не тому, що ти ненавидиш своє тіло, а тому, що ти його любиш.

Магія №3. Однією із відповідей на моє запитання до інстаграмної публіки була та, яка мене вмотивувала скласти свій ідеальний план виходу із нересурсного стану і розповісти про нього іншим, а саме: "Поки ніяк, але коли взнаєш, поділись секретом".

Ділюсь.

Надія Грабовська

Операція "Мотивація"

Ідеальний ранок в будні:

  • Підйом під гарну музику;

  • Афірмації;

  • Вода з лимоном;

  • Зарядка;

  • Медитація;

  • Пісні в душі (це так заряджає і надихає!);

  • Естетичний і корисний сніданок;

  • Збори пакунків на роботу відповідно до плану харчування.

Робочий час:

  • Завчасне планування дня;

  • Вода в гарній пляшці;

  • Нагадування у телефоні пити воду;

  • Режим харчування згідно з планом;

  • Свіже повітря впродовж обідньої перерви.

Вечір:

  • Вечеря (бажано до 20:30);

  • Душ із піснями;

  • Самомасаж зі щіткою для тіла (і скрабом 1-2 рази в тиждень);

  • Мотивуюча книга перед сном;

  • Сон (в ідеалі 7-8 годин).

Вихідні:

  • Час на себе;

  • Творчість (хоббі);

  • Спорт;

  • Домашні справи в кайф (особливо натхненним буде прибирання під музику — перевірено!);

  • Прогулянка на свіжому повітрі;

  • Романтична вечеря /зустріч із друзями.

Моя операція "Мотивація" стала відправною точкою до мого ресурсного стану. Я її притримуюсь вже впродовж одного місяця, і результат — показник "хочу — можу — буду" зріс від цілковитого 0 до 70%. Так, це не максимальна позначка, тому робота над собою триває. І я точно знаю, що на правильному шляху.

Моє головне правило тепер: не забувати, що ресурс — це точно розуміти, хто я є, робите те, що задовольняє мою душу і гаманець, і зберігати баланс між тим, що я віддаю світу, і тим, що дає мені він.

Фото: особистий архів Надії Грабовської

Не пропустіть:  Створи себе сама: курс на саморозвиток. Колонка Надії Грабовської