Полиция будет ставить на учет детей, которые совершают буллинг в школе

Полиция будет ставить на учет детей, которые совершают буллинг в школе

Отныне ребенка, совершившего буллинг в образовательном учреждении, полиция будет ставить на учет и проводить профилактические работы. Все детали — далее.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Об этом сообщил образовательный омбудсмен Сергей Горбачев на своей странице в Facebook.

По его словам, 21 августа вступил в силу приказ МВД, который вносит изменения в инструкции по организации работы подразделений ювенальной превенции полиции с детьми, совершивших административные или уголовные правонарушения, к которым относится и буллинг.

Основанием для того, чтобы ученика поставили на профилактический учет, будет копия постановления суда о привлечении ребенка к ответственности.

Буллинг в школе
Сергей Горбачев
Сергей Горбачев
образовательный омбудсмен
 

21 серпня набрав чинності наказ МВС від 25.06.2020 №488, що вносить зміни до Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України з дітьми, що скоїли адміністративні або кримінальні правопорушення. Зміни в Інструкції безпосередньо стосуються і тих здобувачів освіти, які вчинили булінг учасника освітнього процесу.

Дитина, яка вчинила булінг (цькування) учасника освітнього процесу, може братися на профілактичний облік ювенальної превенції* (пункт 2, підпункт 7, розділ 3 Інструкції). Підставою для цього є копія постанови суду про притягнення дитини, її батьків або осіб, що їх замінюють, до адміністративної відповідальності за статтею 173-4 (про відповідальність за цькування учасника освітнього процесу) Кодексу України про адміністративні правопорушення (пункт 3, підпункт 7, розділ 3 Інструкції).

Говорячи мовою офіційного документа, профілактичний облік дітей — це комплекс заходів із взяття на облік, наповнення та підтримання в актуальному стані баз даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, з даними дітей, із якими здійснюється профілактична робота (пункт 5, розділ 1 Інструкції).

Якщо є згадана вище копія постанови суду, поліцейський підрозділу ювенальної превенції у триденний строк виносить постанову про те, що дитина береться на профілактичний облік, та заводить обліково-профілактичну справу, яку затверджує начальник територіального (відокремленого) підрозділу ГУНП (пункт 4, розділ 3 Інструкції).

Під час профілактичної роботи з дітьми, взятими на облік через булінг, поліцейські ювенальної превенції:

  • проводять ознайомлювальні, попереджувальні та виховні бесіди з дитиною за місцем проживання, навчання або роботи не рідше одного разу на місяць;
  • проводять ознайомлювальні, попереджувальні бесіди з батьками дитини, її законними представниками, членами сім'ї, щоб усунути причини та умови, які спонукали дитину вчинити адміністративне правопорушення;
  • складають план заходів з індивідуальної профілактики на основі вивчення матеріалів характеристик та індивідуально-психологічних особливостей дитини;
  • відвідують дитину за місцем проживання, щоб з'ясувати умови проживання дитини, а також чинники, які можуть негативно на неї впливати й спонукати до вчинення адміністративних правопорушень;
  • вживають інші профілактичні заходи, передбачені законодавством України (пункт 1, розділу 3 Інструкції).

Якщо після останнього факту вчинення булінгу дитина впродовж року більше не вчиняла булінг — вона знімається з профілактичного обліку (пункт 10, підпункт 9, розділ 3 Інструкції).

Одними із завдань ювенальної превенції є попередження вчинення правопорушень неповнолітніми та негативних явищ у дитячому середовищі.

 
Буллинг в школе

Призываем всех родителей следить за своими детьми, чтобы избежать неприятных ситуаций.

Читать такжеОнлайн-освіта в сучасних умовах: у Києві відбулася відкрита дискусія про дистанційне навчання (ВІДЕО)

Также не пропустите советы от эксперта об организации домашнего обучения для учащихся и учителей.

Фото: ООУ, открытые источники Сети

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости