Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк у Каневі

Отдых и путешествия
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Журналист

Ситуація з пандемією коронавірусу і жорстким карантином зародила новий тренд — подорожувати своєю країною. Про Карпати , Одесу та Львів ми вже, здається, знаємо все, проте є ще багато місць на карті України, які так і залишаються недооціненими перлинами. Канів — одне з таких.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №1

Ще в шкільні роки, коли ми вивчали творчість Тараса Шевченка, я зацікавилась Каневом і пообіцяла собі колись туди поїхати. Тому, дізнавшись про Канівський скульптурний симпозіум, вирішила виконати свою дитячу обіцянку та побачити наживо історичне місце, де знайшов останній притулок легендарний український поет.

Related video

Давайте чесно: менше, ніж про Канів, в Україні говорять лише про мистецтво, а особливо — про скульптуру. Можливо, справа в тім, що найчастіше мистецтво асоціюється з чимось дуже складним, нудним і недоступним, тому для початку потрібно зрозумілою мовою пояснити, що таке Канівський міжнародний скульптурний симпозіум , про який я написала вище.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №1

Канівський міжнародний скульптурний симпозіум — це проєкт, в рамках якого впродовж чотирьох тижнів талановиті скульптори світового масштабу реалізують свої творіння, а також знайомляться з природою та історією України. Його основна мета — подарувати художникам можливість обмінюватися досвідом, творити, а також популяризувати скульптуру в Україні.

Для чого це все потрібно? Важливо розуміти, що Канів — це культурний центр України. Одного разу, відпочиваючи тут, ми побачили табличку "продається" і вирішили купити це місце. Потроху починали будувати сад і вирішили виставити скульптури на березі Дніпра — думаю, це надає особливої ​​атмосфери цій території. Ми буквально насичуємо це місце мистецтвом, щоб тут було дуже цікаво. Завдяки художникам, кураторам і організаторам нам вдалося перевтілити це місце, але ми тільки на старті свого шляху,

— розповідає засновник проєкту Юрій Сташків.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №2

Творіння скульпторів можна побачити в арт-резиденції на території готельно-ресторанного комплексу "Княжа гора": тут розташований неймовірно красивий і мальовничий скульптурний парк, який роками створювала команда і де представлені шедеври митців.

Організатори створили детальну карту скульптурного парку , а біля кожної скульптури розмістили таблички з QR-кодами, навівши на які камеру телефону можна дізнатися більше про роботи. Цікаво спостерігати за тим, як уживається мистецтво і цифрові технології.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №3
Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №4

Під час відвідування симпозіуму мені вдалося наживо побачити, як скульптори створюють свої роботи. Сказати, що це видовище вразило мене — нічого не сказати. Виявляється, скульптура з каменю — це не тільки піднесене мистецтво, а й титанічна праця.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №5

В експозиції парку кожна робота заслуговоє особливої уваги. Так, творіння відомого українського скульптора Олександра Дяченка відсилають до непохитного спокою і чистоти — прості лінії і форми гіпнотизують, змушуючи розглядати кожен міліметр роботи та розмірковувати про щось неодмінно вічне та велике.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №6

Також в скульптурному парку на території "Княжої гори" можна побачити досить цікаву роботу, яка, на перший погляд, викликає спірні відчуття.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №7

"Покрова" ізраїльської художниці Тані Премінгер символізує початок всього: тут можна побачити породіллю на столі, а одіозне слово, яке повторюється по всьому периметру монумента, відсилає не лише до процесу появи дітей, а й до болю, який вагітна жінка відчуває, коли дарує нове життя…

У Каневі є скульптурний парк, яких в Україні катастрофічно мало. Я вважаю, що такі ініціативи дуже важливо розвивати і підтримувати, тому що у людей з'являється можливість проводити час культурно, вони можуть погуляти тут, не тільки подивитися на роботи і щось дізнатися про культуру, а й помацати ці творіння своїми руками і стати ближче до світу мистецтва,

— зазначає арт-критик Наталя Нагаєвська.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №8

Хочеться зробити акцент і на розкішному місцерозташуванні скульптурного парку. Вся ця краса знаходиться серед канівських гір, Дніпра і зелених лісів... Кажуть, що там, де мистецтво зустрічається з природою, досвід споглядання завжди буде новим.

Також на території комплексу є картинна галерея "ЧервонеЧорне", в якій можна побачити не менш цікаві роботи українських і закордонних художників.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №9
Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №10
Виставка українського художника Олександра Бабака

Вхід на територію парку і в галерею безкоштовний. Ви можете просто приїхати за адресою вулиця Дніпровська, 1 і прогулятися по саду, а потім заглянути в галерею.

Однак, якщо буде бажання продовжити своє знайомство з мистецтвом і природою, можна зупинитись в затишному готелі "Княжа гора" . До речі, тут ще й дуже смачно годують — беріть до уваги.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №12

Приємний бонус: за кілька кроків від комплексу "Княжа гора" і скульптурного парку знаходиться місце, яке просто неможливо не відвідати, перебуваючи в Каневі — це Тарасова (Чернеча) гора, на якій і похований Тарас Шевченко.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №11

Причин відвідати це місце — декілька. По-перше, тут розташований Канівський музей Тараса Шевченка. По-друге, це свого роду місце сили, де розум і душа знаходять гармонію, відпочиваючи від шуму та наповнюючись чимось чистим та великим. Ну і по-третє, звідси відкривається дивовижний вид на Канів, Дніпро і кручі.

Дніпро, кручі і культура: чому варто відвідати скульптурний парк в Каневі - фото №14

Хтось із присутніх назвав пейзаж "українською Швейцарією", але, зізнатися чесно, порівнювати не хочеться, тому що це — особливе місце, особлива історія і особливий досвід, який потрібно відчути кожному.

До слова, відвідати Канівський скульптурний симпозіум можна в будь-який день до 10 жовтня. Слідкуйте за новинами на офіційному сайті проєкту .

Також вам буде цікаво: понад 1000 нових панорам і декілька десятків турів — нові ініціативи проєкту "Цифрове перетворення Черкащини".

Фото: особистий архів, прес-служба