Кемерон Діас: 7 найкращих фільмів головної блондинки Голлівуду (ФОТО)
Поява Кемерон Діас у 90-х роках супроводжувалася суцільними придихами та вигуками захоплення - що вже там, доходило до натурального присвистування, коли Діас опинялася в кадрі. З часів Мерилін Монро Голлівуд не являв світові такої чарівної і блондинки, що привертає до себе – вона не претендувала на багато, але саме завдяки цьому отримувала все.
Пізніше Кемерон ніколи не втрачала нагоди продемонструвати, що здатна не тільки випромінювати секс і гарний настрій. Тож сьогодні HOCHU.ua згадує її найкращі роботи в кіно.
"Тільки вона єдина" (1996)
Далеко не всі фільми дев'яностих років здатні викликати гостре почуття ностальгії у тих, хто добре пам'ятає це десятиліття - але у цієї в міру романтичної і в міру кумедної стрічки Едварда Бернса такий фокус виходить підозріло легко. В чому секрет? Може, справа в тому, що Кемерон Діас і Дженніфер Еністон у кадрі виглядають так, ніби вчора закінчили школу? Можливо, але найімовірніше, справа у телевізорі, який тягає з дому в будинок один із головних героїв – завтовшки цей монстр зовсім не з дитячу долонь, ні!
А все-таки вміли майже тридцять років тому в перші десять хвилин спантеличити глядача ступенем занедбаності різноманітних стосунків між дійовими особами. За сюжетом, є брати Фіцпатрики - один з них, Френсіс (Майк Макглоун), одружений, але не задовольняє в сексуальному сенсі свою палку дружину Рене (Еністон). Трохи пізніше ми дізнаємося чому - тому що у нього є коханка Хізер (Діас), сексуальна білява бестія .Колись Хізер була нареченою брата Френсіса, Мікі (його зіграв режисер фільму Бернс), але одного разу бідний Мікі повернувся додому трохи раніше звичайного і застав свою ненаглядну Хізер оголеною на підлозі віталні в компанії людини, яка швидше за все добре знається на сантехніці. І це лише початок…
Загалом, нудьгувати вам не доведеться - Діас приваблива як ніколи, нехарактерно цинічна, ну а як привід для ностальгії фільм взагалі ідеальний. І так, зверніть увагу на чудову музику Тома Петті, який написав спеціально для фільму безліч прекрасних пісень - зворушливих і гірких.
"Відчуваючи Міннесоту" (1996)
Якщо й існує фільм, в якому Кемерон Діас виступає як справжнісінька авантюристка і навіжена шукачка пригод (а може навіть і супергероїня!) – у життєвих обставинах, перевернутих з ніг на голову, то це “Відчуваючи Міннесоту” Стівена Бейджелмана. Що може зробити супергероїня – ну, окрім порятунку планети, виживання у глобальній катастрофі та участі у будь-якій боротьбі із вселенським злом? А просто побути звичайнісінькою, але при цьому рішучою і безстрашною людиною в незвичній ситуації.
Отже, хлопець по имені Джейджекс (одна з недооцінених ролей Кіану Рівза) вирушає на весілля брата. Ні, йому не доводиться просто вирушити на сусідню вулицю - Джейджекс у поганих стосунках зі своєю родиною, добиратися йому доводиться здалеку. Але відбувається те, що відбувається в найкращих фільмах про кохання, автори сценарію яких не бажають зв'язуватися з тим самим жанром «романтична комедія». Герой Рівза, цілком випадково, виявляється спокушеним нареченою брата Сема, відчайдушною і завзятою красунею Фредді (Діас) - і ось тут і починається те, для чого, мабуть, мали бути народжені кожна жінка і кожен чоловік. З героїчними нахилами, звичайно. У результаті ми маємо чи не найпереконливішу роль Кемерон у дев'яностих – в образі дівчини, здатної на вчинки та чудеса. І зверніть увагу на сцену першої зустрічі героїв Діас і Рівза (вона ж сцена спокуси) – чудовий у своїй безпосередності, це один із найкращих кіноепізодів у кар'єрі Кемерон.
"Дещо про Мері" (1998)
Діас зіграла далеко не в єдиній романтичній комедії, та й з часу виходу "Дещо про Мері" було знято безліч фільмів цього неубиваного жанру. Але щось таки безперечно є в цьому фільмі братів Фарреллі – щось, що змушує не лише переглядати цей на перший погляд нехитрий кінопродукт, а й навіть вважати його певним еталоном, ідеальним зразком кіно вихідного дня.
Сюжет закручений рівно настільки, щоб одна банальність не надто часто змінювалася іншою. Історія починається ще у вісімдесятих - старшокласник Тед (Бен Стіллер) по вуха закохується у красуню Мері (Діас, звичайно ж). Мері - ідеальна дівчина, блондинка в рожевих джинсах, бальзам на душу такого невдахи з брекетами на зубах, як Тед. Спочатку у хлопця не було жодних шансів, але одного разу герой Стіллера заступається за розумово відсталого брата Мері, Уоррена – і дівчина розплющує очі. Спочатку все йде чудово, але потім з Тедом трапляється жахливий конфуз у гостях у Мері (про подробиці ми тут не говоритимемо, але таких делікатних ситуацій буде у фільмі достатньо, готуйтеся) - загалом, минає довгих тринадцять років, перш ніж Тед вирішується розшукати Мері.
Так ось, ця сама Мері у виконанні Діас дійсно була варта того, щоб пам'ятати і любити її всі ці роки – чого не скажеш про більшість центральних героїнь сотень і тисяч романтичних комедій ХХ століття і ХХ століття. Мері стараннями Діас навіть не дуже схожа на кіноперсонажа - так, звичайна ідеальна дівчина з реального життя, які можуть зустрічатися на кожній вулиці, варто тільки як слід подивитися на всі боки. Ця роль могла дістатися зірці “Друзів” Кортні Кокс – але та просто не змогла знайти час для зйомок.
"Бути Джоном Малковичем" (1999)
Чудовий режисер Спайк Джонз просто не в змозі зняти фільм, про який глядач забуде геть-чисто наступного ж дня після перегляду. А щеДжонз має ще одну приголомшливу особливість – цінну насамперед для акторів. Справа в тому, що якщо та чи інша кінозірка вже буквально сита по горло сформованим, розтиражованим і поміщеним у рамочки іміджем, чи то спокусливої блондинки (як у випадку з Діас) або людини з вічною пробоїною всередині (як у випадку з Хоакіном Феніксом, що знявся у Джонза в картині "Вона" у новому для себе образі) - Джонз саме та людина, яка вирішить цю проблему. При цьому задоволені залишаться всі – і сама зірка, яка втре носа тим, хто вважає, що вона не здатна на більше, і навіть її шанувальники, які культивували цей імідж. Адже приємно зайвий раз переконатися в тому, що твій улюблений актор – насправді геній, якому під силу будь-які ролі та образи, чи не так?
Не знаю як щодо незаперечних доказів геніальності, але героїня Діас у цій картині зовсім не схожа на всіх персонажів, зіграних нею раніше. Вона грає дружину головного героя, безробітного ляльковода Крейга Шварца (Джон Кьюсак) - не надто привабливу і доглянуту шатенку на ім'я Лотті, і вона не менш мила, дивна і незграбна, ніж її чоловік. А може навіть більш дивна - якщо чоловік хоча б просто вважає своїм єдиним покликанням дерев'яні ляльки, то Лотті заполонила весь будинок різними тваринами, включаючи шимпанзе. Якось Крейг все ж таки влаштовується на роботу – в офіс із надзвичайно низькими стелями.
А ще в цьому офісі знаходиться тунель… у голову актора Джона Малковича. Героїня Діас після першої ж подорожі тунелем переконується в тому, що їй необхідно змінити стать – більш абсурдну роль для Кемерон придумати було складно, але впоралася вона з нею так, ніби все життя грала тільки таких дивачок з мінімумом косметики. Тим часом Діас не уявляла повною мірою, на що вона йде і чим жертвує – у сценарії практично не було описів героїв, тому Кемерон, за її власним визнанням, не зовсім була готова до того, що світ її просто не впізнає.
"Ванільне небо" (2001)
У цій чудовій картині свого тезки Кемерона Кроу Діас зіграла одну зі своїх найскладніших, драматичних, незвичайних і цікавих ролей. По-перше, вона виступає в нехарактерній для себе ролі відкинутої коханки на ім'я Джулі, яка більш ніж важко переживає те, що її безпардонним чином покинула людина, яку вона вважала і коханцем, і найближчим другом. По-друге, вона примудряється бути одночасно і як завжди спокусливо-сексуальною, і в той же час жалюгідною, а тим часом підступною і рішучою, як класична фатальна жінка.
Фатальна без жодних жартів. За сюжетом, дізнавшись про те, що її коханий Девід (Том Круз) провів ніч у гостях у своєї нової знайомої Софії (Пенелопа Крус), у яку закохався буквально з першого погляду, Джулі починає діяти рішуче. Настільки рішуче, що йде на крайні заходи, а саме спочатку садить Девіда у свій автомобіль, а потім навмисно спрямовує його вниз з моста на повній швидкості. Тут і починається найнеймовірніше ... Ці кілька хвилин розмови Джулі і Девіда у салоні автомобіля, коли героїня Діас, буквально в стані афекту, змушує чоловіка міркувати про кохання і смерть - одні з найбільш вражаючих в кар'єрі актриси, і справа тут зовсім не в сексуальності та миловидності.
"Посилка" (2009)
А ще Кемерон Діас може чудово виглядати в трилерах - хто б міг подумати? Крім того, виявляється, їй шалено підходить атмосфера меланхолії та втраченості, осінній пейзаж у кадрі, і ще Кемерон личать довгі спідниці – словом, все те, що зовсім не асоціювалося з променистою Діас до виходу на екрани цього фільму Річарда Келлі.
Трилер має бути атмосферним – це аксіома. У "Посилці" ця якість досягається дещо незвичайним способом. Дія відбувається в середині сімдесятих у Бостоні - одному з найбільш "європейських" міст Штатів. Пізня осінь, скоро Різдво – час сімейних вечірок. Домашній затишок здається особливо цінним і привабливим, та що там, навіть обов'язкові для того часу бакенбарди на обличчях чоловіків сприймаються як запорука стабільності і символ розміреного життя. І раптом у цей тихий і спокійний осінній рай вторгається щось зловісне – і глядачеві від цього стає не по собі не меншою мірою, ніж головним героям, вчительці Нормі (Діас) та її чоловікові, співробітнику НАСА Артуру (Джеймс Марсден).
Що ж відбувається? Нічого особливого, просто є людина, майже половина обличчя якої відсутня - вона доставляє посилку, всередині якої знаходиться гаджет з кнопкою. Героїні Діас повідомляється, що якщо вона натисне на кнопку, то отримає мільйон доларів готівкою - при цьому неодмінно в ту ж мить помре незнайома їй людина. Діас стає ще більш розгубленою, ніж на своїх власних уроках - і тільки тепер глядач може нарешті звернути увагу, наскільки ж сумні у Кемерон, виявляється, очі.Ніколи не помічали? Не дивлячись на всю добротність, з якої фільм було знято, картина ледве заробила в прокаті суму, яка перевищувала бюджет – насамперед завдяки Діас. Зараз стає ясно, що “Посилка” витримала випробування часом.
"Гамбіт" (2012)
За великим рахунком, рімейки класичних картин завжди були об'єктом нещадної критики. Черговою червоною ганчіркою для снобів від кінематографу стала нова версія фільму 1966-го року "Гамбіту", того самого, що з чудовими Майклом Кейном та Ширлі Маклейн у головних ролях. Так, однойменний рімейк Майла Хоффмана, в якому їхнє місце зайняли Колін Ферт і Діас свого часу отримав дуже мало позитивних відгуків – але час явно пішов на користь цьому фільму і зараз його переваги та вигідні відмінності від оригінальної картини є очевидними та безперечними.
Почати з того, що відмінний, зухвалий і іскрометний сценарій (написаний, до речі, не ким-небудь, а самими братами Коенами) сильно відрізнявся від досить схематичної оригінальної історії. Незмінною залишилася лише фабула – є мільйонер, є надцінний витвір мистецтва, а також шахрай та майже випадкова жінка, найнята цим самим аферистом за пристойну суму для допомоги у здійсненні свого хитромудрого плану.
Кемерон грає в новому фільмі відв'язну і позбавлену усіляких комплексів ковбойшу, зірку родео з Техасу на ім'я Пі Джей Пузновський. Саме її герой Коліна Ферта, експерт з живопису Гаррі Дін, умовляє провернути з ним одну справу – обдурити свого мерзенного боса, продавши йому підроблену картину Клода Моне. Давно Діас з таким явним задоволенням не пускалася у кадрі усіх берегів, з незворушним виразом на обличчі - чого тільки варта сцена з старанними вправами на скакалці серед ночі в тихому й пристойному будинку героя Ферта. Саме час переглянути кіно і нарешті віддати йому належне.
Раніше ми також розповідали про найкращі фільми Гіта Леджера- ідеального Джокера Голлівуду, якого не стало у 28 років. Повірте, з цим легендарним актором є що подивитися!
Головне фото: GETTY IMAGES